Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki (/showthread.php?tid=3844)

Strony: 1 2


Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - Kapitan - 29.05.2024

[Obrazek: uid-a736f29609204367abf9e87fa0ca3690-wid...ht-720.jpg]
Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy. Kartki następnie były cięte i rozprowadzane wśród osadzonych. – To nowa substancja psychoaktywna, pochodna mefedronu – wyjaśnia portalowi tvp.info młodszy aspirant Mateusz Sławek, z Komendy Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim. Zatrzymano 3 osoby.

Policji już pod koniec ubiegłego roku wpadli na trop szajki, która przemycała narkotyki do jednego z dolnośląskich zakładów karnych. Dwóch mężczyzn działało na wolności, jeden odbierał listy za kratami i rozprowadzał wśród osadzonych. 

Aby przerzucić towar przez więzienny mur, rozpuszczali substancję psychoaktywną i nasączali nią listy. – Ustalono też, że cała trójka jest powiązana ze środowiskiem pseudokibicowskim – młodszy aspirant Mateusz Sławek z KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Ponad sześć tys. porcji Najpierw policjanci zatrzymali 27-letniego gorzowianina, u którego w mieszkaniu przejęto przygotowywane do wysyłki listy z narkotykami oraz kokainę. Mężczyzna trafił tam, gdzie przerzucał towar. Potem przesłuchano 35-latka, który odbywa karę pozbawienia wolności do 2028 roku i był odbiorcą listów. Podczas obu zatrzymań przejęto kartki nasączone narkotykami. Po pocięciu ich na centymetrowe kawałki, powstawały porcje. W sumie zarekwirowano materiał, z którego mogło powstać ponad 6300 porcji narkotyków. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 190 tysięcy złotych. Za jedną dawkę w zakładzie trzeba było zapłacić od 30 do 50 złotych – ustalił portal tvp.info. 

Nowy narkotyk Śledczy początkowo myśleli, że to mefedron, ale dokładne badanie wykazało, że to jego pochodna. Czyli nowa substancja psychoaktywna. Na wolności pozostawał jeszcze jeden wspólnik. 34-latek, ścigany dodatkowo także za inne przestępstwa, ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu namierzono go na terenie Świebodzina. Cała trójka usłyszała już zarzuty wprowadzania do obrotu znacznych ilości substancji odurzających, za co grozi im od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.
Źródło: https://www.tvp.info/77780310/przemycali-narkotyki-do-wiezienia-nasaczali-nimi-listy-ktore-potem-byly-ciete-na-kawalki


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - Martin - 29.05.2024

Ciekawe co to była za pochodna.


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - Lifeisbrutal - 29.05.2024

Kartki w pace to jedyne odprężenie tam..nic dziwnego


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - horsii - 29.05.2024

Cóż to kurwa musi być za "pochodna mefedronu", że klepie w ilościach jakie sie znajdować mogą na karteczce 1x1cm? Podobno kultowa 


"dokładne badanie" - jak te testery jednorazowe to jest dokładne badanie, to panie boże, miej nas w opiece...


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - kot_kreskowy - 29.05.2024

horsii 
Nie 1cm x 1cm a po prostu centymetr z kartki czyli 1cm x szerokość kartki  Podobno kultowa


Co to kurwa było ja sie pytam!
"Pochodna mefedronu" nic nie znaczy.
Poza tym czy aby mef i jego pochodne się przypadkiem nie krystalizują, co by powodowało efekt 'sypkiej kartki' ?


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - horsii - 29.05.2024

Nie dowiemy się co to było, sam widzisz po zdjęciu że przeprowadzono "dokładne badania" testerem jednorazowym.

Pewnie dopiero za pół roku dopiero po wizycie w laboratorium kryminalistycznym faktycznie będzie wiadomo co to za "pochodna mefedronu" xD


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - Martin - 29.05.2024

horsii Do takich testów w ogóle dojdzie? Przecież mają czarno na białym ,że to ,,pochodna mefedronu" a sprawców złapanych.


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - monio - 29.05.2024

Takie testy to o huj nie testy moja mi zrobiłem test bo uznała że jestem wstawiony ja jej nato ze nie a zażyłem 3cmc  i pewny że nateście nic nie wyjdzie a tu kurwa thc pokazuje i mdma i dym w chacie znowu brałeś  Podobno kultowa


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - kot_kreskowy - 29.05.2024

(29.05.2024, 13:46)Martin napisał(a): horsii Do takich testów w ogóle dojdzie? Przecież mają czarno na białym ,że to ,,pochodna mefedronu" a sprawców złapanych.


Chuja tam mają, taki test nie może być dowodem w sprawie.

100% poleci to do ekspertyzy.


RE: Przemycali narkotyki do więzienia. Nasączali nimi listy i cięli na kawałki - horsii - 29.05.2024

Takie testy to se o kant dupy można rozbić. Wszystko co jest dowodem w sprawie musi normalnie być zbadane w laboratorium. Jakby takie testy mogły być dowodami to by 3/4 klefiarzy miało w papierach że latali z metamfetaminą czy coś. Podobno kultowa