Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Przerwy od RC - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Przerwy od RC (/showthread.php?tid=1937)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14


RE: Przerwy od RC - Lady Giwera - 18.06.2023

(18.06.2023, 13:37)Lukas1985 napisał(a): Lady Giwera ja nie umiałem żyć sam, miałem problem z rodzicami. A znajomi jak się nie odzywali to uważałem, że mnie opuścili. 
Zostawiając RC przez 3 miesiące miałem tak potężne problemy z sobą, że większość by pękła. Ataki paniki, tachykardii, temperatura rosła do 38 st jak się zestresowałam. 
Jednak nie sięgnąłem po żadne leki ale problemów szukałem fu i teraz. Zaowocowało to tym, że mam najlepiej przebadany organizm na tym forum. I... Żadne badania nic nie pokazały - poza drobną odchyłka w EKG. To wychodziły narkotyki. Od ponad 3 lat nadal pracuje nad sobą. 
I co najciekawsze - terapeutka jak usłyszała, że odstawiłem dragi bez pomocy psychologicznej i SSRI to ona pytała jak to zrobiłem.


Temat rzeka. Samo odstawienie ćpania to pierwszy krok. Wręcz kroczek.
Wiem, Smile możesz miec idealnych rodziców, dobry dom, wszystko pozornie piękne i czuć tak skurwiale mocno brak emocjonalny, ryć w tym gównie i napierdalać pięściami w ścianę bo... 
Będą Ci gratulować, że sam przerobiłeś, będą współczuć, ze potrzebowałeś przerabiać, będą wyśmiewać, wytykać, czerpać wiedze, klepać w plecki.
"oj będą gadać, będą będą gadać" Smile
Aż się doryjesz... 
Przestaniesz nazywać KROKI kroczkami. Smile Problemy zamienią się wówczas w wyzwania. 
Przypuszczalnie czy to wódka czy RC ma mniejsze znaczenie, to tylko "wachlarz w upalny dzień". 
Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, każdy ma własnego pilota.

(18.06.2023, 14:15)Lukas1985 napisał(a): kot_kreskowy sok pomidorowy jest spoko ale większość z nich zawiera potężne ilości soli. A to już nie jest spoko. Znaczy sama sól jest spoko ale w tym wypadku gdybyś chciał wypić odpowiednią ilość soku pomidorowego to przyjmiesz potężna ilość sodu.
Co do ogólnego dbania o zdrowie - trzeba się skupić na tym jak co działa. Jeśli walisz serotogeniki to nieuniknione są kłopoty z jelitami bo to tam urzęduje serotonina. Do tego sertotogeniki bardzo negatywnie wpływają na poziom elektrolitowy w organizmie. 
Jeśli lecisz na stimach to bardzo mocno w kość dostaje cały układ krwionośny. A układ krwionośny/ciśnienie  to choćby hormony - wazopresyna, układ RAA itd. Do tego stymulanty bardzo mocno uszczuplają zapasy energetyczne komórek. 
C do samej suplementacji to istnieje coś takiego jak synergizm i antagonizm witamin i minerałów. Nigdy nie przyjmuje się żelaza razem z wapniem bo są antagonistami ale już z Wit C jak najbardziej bo Wit C wzmaga przyswajanie żelaza. 
To tylko zalążek potem można wrzucić post z większą ilością informacji.

Ta wiedza wręcz krzyczy o własny wątek. 
Poproszę.


RE: Przerwy od RC - kot_kreskowy - 18.06.2023

Podłączam się do prośby damy w kapeluszu. Również poproszę😁


RE: Przerwy od RC - Lady Giwera - 18.06.2023

Lukas1985 Są świetne zamienniki, pisanie robi robotę kiedy emocje krzyczą pisz (zeszyty i długopisy miej zawsze, wszędzie obok). Papier do drukarki mimo iz nie potrzebujesz drukarki, wywalisz i nie trzeba nikogo mordować. Smile 



RE: Przerwy od RC - Lukas1985 - 18.06.2023

(18.06.2023, 20:42)Lady Giwera napisał(a): Wiem, Smile możesz miec idealnych rodziców, dobry dom, wszystko pozornie piękne i czuć tak skurwiale mocno brak emocjonalny, ryć w tym gównie i napierdalać pięściami w ścianę bo... 
Będą Ci gratulować, że sam przerobiłeś, będą współczuć, ze potrzebowałeś przerabiać, będą wyśmiewać, wytykać, czerpać wiedze, klepać w plecki.
"oj będą gadać, będą będą gadać" Smile
Aż się doryjesz... 
Przestaniesz nazywać KROKI kroczkami. Smile Problemy zamienią się wówczas w wyzwania. 
Przypuszczalnie czy to wódka czy RC ma mniejsze znaczenie, to tylko "wachlarz w upalny dzień". 
Wystarczy ustawić odpowiednią temperaturę, każdy ma własnego pilota.


Ta wiedza wręcz krzyczy o własny wątek. 
Poproszę.


Warto zacząć od tego. 


Brzmi jak szamanizm ale działa. Jak działa ? Nie wiem czy w tym filmie czy w innym jeden z terapeutów mówił, że pierwsza reakcja organizmu to w wieku wypadkach skrajna emocja. W pierwszej kolejności wiele bodźców odbieranych jest jako np atak lub zagrożenie - to te mechanizmy zapewniły nam przeżycie tzn szybka decyzja. 

Dopiero po kilkunastu/ kilkudziesięciu sekundach uruchamiane są nieco inne mechanizmy. Tzn te które odpowiadają za "przerobienie" danego impulsu / bodźca. 
W inteligencji emocjonalnej dajesz mózgowi chwilę na ogarnięcie. I to często wystarczy. O reszcie mówi autor nagrania. Działa. 
Co do rodziców. Cóż w moim wypadku temat był dużo bardziej złożony. Poprostu nie dogadywaliśmy się a dragi tylko pogłębiły to co nas dzieliło. Do dziś mamy problemy ale kiedyś to był kanion a teraz to co najwyżej fosa. 
Co do wątku jak znajdę chwilę wrzucę albo będę wrzucać stopniowo pewne rzeczy. Na pewno NAJDELIKATNIEJSZE co suplementuja cpaki to witaminy z gr B. Temat śliski jak diabli. U mnie bardzo długo nasilały nerwicowe akcje. Do dziś tego nie rozgryzlem tak do końca.

(18.06.2023, 18:35)Chochlik napisał(a): No bo leki się bierze na zaburzenia psychiczne a nie wychodzenie z ćpania. To pierwsza sprawa. Ja biorę bo mam łatkę zaburzeń depresyjnych nawracających od wielu lat. Ale Ty dalej coś, co jest zupełnie normalne będziesz uważał za wyczyn i chorym osobom będziesz wytykał, że ośmielili się sięgnąć po leki. Jak żeś się tak wykończył ćpaniem to wcale nie jest powód do dumy, bo nawet ja waląc przez rok ketony i kanna nie doprowadziłem swojego organizmu do ataków gorączki czy paniki. A miałem wiele zaburzeń na karku.

Do tego, panie dorosły, powiedz po co tu jesteś, jeśli tak Ci dobrze bez dragów? Chcesz być mesjaszem dla nas dopalaczowców? Bo póki co opowiadasz pierwsze lepsze pseudo rady rodem z wyznań hyperrealowego specjalisty, którzy do tego za swoje porady biorą gruby hajs i żerują na naiwnych obiecując, że sok pomidorowy czy inne źródło witaminy C pomoże na chorą emocjonalność. 

Ja mam taką hipotezę, która się często sprawdza, że osobom wychodzącym z uzależnień często bije na dekiel w jakiejś dziedzinie. Niektórych zbawił Jezus i głoszą jego dobrą nowinę, a inni leczą głębokie traumy z dzieciństwa zdrowym i zbilansowanym jedzeniem. 

Udało im się bez leków i wiesz dlaczego? Bo nie byli na nic chorzy i ich zaburzenia z medycznego punktu widzenia były spowodowane naprzemiennym nadużywaniem wielu substancji psychoaktywnych.

A na narkomanię nie ma cudownego lekarstwa.

Amen i już nie komentuje, mieszaj se tu ludziom w głowach i poprawiaj swoje ego słowami ludzi ciężko zagubionych w życiu.

😅🤣 Chłopie Ty się ogarnij i zdecyduj. Chciałbyś być traktowany jak dorosły piszesz mi epopeję na stronę A4 a potem piszesz, że już nie komentujesz. 

Nigdzie nie napisałem, że powinieneś odstawić leki więc nie wmaeiaj mi takich bzdur 🤣😅 Nigdzie też nie napisałem, że powinieneś się leczyć witamina C. Chłopie Ty nie znasz nawet funkcji witaminy C a się wypowiadasz. Jak ćpasz to witamina C to podstawa o czym mógłbyś przeczytać w wielu tematach, bo ćpanie kumuluje wolne rodniki a Wit C działa jak wymiatacz ochraniając neurony 🤣🤣🤣

Odstawiłem ćpanie ale nadal interesuje mnie sam temat dopalaczow i dragów bo w choj wiedzy na tych forach leży odłogiem. O inozytolu który działa jak SRI + GABA-ergik dowiedziałem się z for a zrobił mi robotę jak diabli. O metabolizmie serotoniny też nie przeczytasz nigdzie indziej (no może poza fachową literatura).
Poza tym np horsiego znam jeszcze z różowego i byłem ciekaw co u niego. 

A Twoje posty o tym, że jesteś chory to już widziałem x razy. Jak ja miałem kłopoty to wziąłem się za siebie a nie jojczylem na forach i bawiłem się w ćpanie. Pisałem Ci już kiedyś - nie masz bladego pojęcia jaki i kim byłem przed ćpaniem a blizny na rękach mam do dziś. 
Więc skończ pier**lic bo nie tylko Ty jesteś chory.
A ja po ćpaniu jestem silniejszy. Nie mam już nawracających stanów depresyjnych a ataki nerwic są teraz betka w porównaniu do tych sprzed kilku lat. Ale to wymaga pracy a nie ucpanej głowy. 
 Masz ode mnie ignora bo nie mam zamiaru gadać z człowiekiem który pisze bzdury i kłamie. JAK DOROSNIESZ TO WRÓĆ.


RE: Przerwy od RC - Chochlik - 19.06.2023

Lukas1985 

Ja jojczę xD to ty chłopie jojczysz że cię ćpanie poskładało a teraz jesteś wielki i silny zd kto tu jest z deka niedojrzały?

Ja jestem szczery i skromny, ale nie toleruję pierdolenia i leczenia problemów witaminą C i inozytolem, które to działanie mają na granicy placebo. Szkoda strzepic ryja, bez odbioru.

EDIT jeszcze masz dalej ataki nerwic po tylu lat - no jak się używa do ich leczenia turboherbatek z witaminą C to one nie znikną.


RE: Przerwy od RC - wWild - 19.06.2023

Przerwa zawsze kojarzyła mi się z dość odległym czasem u siebie takich przerw nie zauważyłem lub nie uważam tego za przerwę gdzie potrafiłem nie ćpać kilka tygodni. Niektórzy stwierdzą jesteś zbyt surowy dla siebie, być może jestem nie zagłębiałem nigdy myśli w tym.


RE: Przerwy od RC - kot_kreskowy - 20.06.2023

Lukas1985 
Zgadza się, w naszych decyzjach nadal pozostajemy impulsywni. 


A odnośnie witC  to przecież warto ją uzupełniać nie tylko podczas ćpania tym bardziej, że jest dostępna naturalnie w tak wielu produktach. Owoce cytrusowe, truskawki , brokuły, kalafior czy też kiszona kapusta.
A oto jej funkcje:

[Obrazek: Screenshot-20230620-060501.png]


Piszą między innymi o tym co mi powiedziałeś odnośnie synergii z żelazem
Twoja wiedza jest bardzo wartościowa.😃


RE: Przerwy od RC - Buka - 20.06.2023

Jeżeli chodzi o prezerwy , to mój znajomy zawsze płatuje to tak :
Przerwę to ja mam jedną między zębami , więcej nie potrzebuje Smile


RE: Przerwy od RC - Lady Giwera - 20.06.2023

Lukas1985 dzięki za film "7 kroków w zarzadzaniu emocjami" - działa Smile 

Smile heh dyplomata zastanowi się trzy razy zanim nic nie zrobi Smile .


RE: Przerwy od RC - Epsiakos - 12.07.2023

Ja właśnie przerwę rozpoczynam od piątku, czas się zregenerować porządnie i odpocząć od tego wszystkiego