Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Bezsenność - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Bezsenność (/showthread.php?tid=1239)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Bezsenność - Rolmops12345 - 26.02.2023

Dziwne. Śpię całą noc rano wstaje do pracy i funkcjonuje. Z tym że nie poprawia jakości snu słyszałem ale też nie pije tych bromków tyle żeby najebanym zasnąć a bardziej przymulić. Smile

Widzę jesteś moderatorem zmienisz mi nick na Rolex przykładowo? Podobno kultowa


RE: Bezsenność - Beeniepatu - 26.02.2023

Rolmops12345 to, ze przesypiamy noc, nie oznacza, ze cykle snu przebiegaja prawidlowo. Tak samo wybudzenia nie zawsze sa swiadome. No ale jak wstajesz wypoczety to jest ok.

Co do zmiany nick'u to pisalem Ci juz w jakims poscie wczoraj. Kolo ikonki wiadomosci, masz taki kluczyk. Wejdz w to, potem w profil i wybierz edytuj login. Wpisujesz haslo o nowy login. Akceptujesz. Dsj znac czy sie udalo i funkcja dziala


RE: Bezsenność - Lifeisbrutal - 26.02.2023

Rolmops12345 Tak,mnie po paru piwach też by pewnie zmuliło,ale nie zamierzam chlać dzień w dzień.Wszystko co może zaburzać sen np jak padające światło zbyt zimna temp w pokoju nic z tych rzeczy na to nie wpływa bo jest okej pod tym względem.Spróbuję najpierw z tymi lekami co Pudzilla napisał i z tym z jaraniem tego zioła co beeniepatu wspomniał.Zobaczymy najpierw jak wpływa a później drugie


RE: Bezsenność - mati54 - 26.02.2023

(26.02.2023, 10:42)DissoEnjoyer napisał(a): A to musi być od razu farmaceutyczne ?

- zostaw kompa/telefon godzine przed snem (światło oszukuje mózg)
- jak nic nie robisz w ciągu dnia, to faktycznie możesz mieć problemy ze snem Podobno kultowa
- zrób tak - jak leżysz, to od góry do dołu napinaj każdy mięsień jaki dasz rade. 5-10 sekund. Tylko żebyś skurczu nie dostała XD. Rozluźnienie mięśni ułatwi zasypianie

Farmaceutyczne ziołowe - nervomix forte, lek otc ziołowy (chmiel, melisa, kozłek i dziurawiec - to ostatnie jest słabym SSRI)
Farmaceutyczne normalne - hydroksyzyna, kwetiapina (na recepte), benzodiazepiny (powodzenia z zażywaniem)

Zbilansowany tryb życia daje najlepszy sen - pamiętajcie o tym, a nie kurwa przypierdol GBL + klony i idź spać

na zawsze

Pozdro

Podoba mi sie to podejscie, ja bym od siebie dodal :
  • pierwsza i najwazniejsza sprawa, gdy mamy problemy jest analiza skad owe problemy wynikaja, czy bylo tak zawsze, czy to wplyw czynnikow XYZ, robiac sumienna analize (najgorsze to oszukiwac samego siebie w kwestii wlasnych problemow), w znacznej ilosci przypadkow gdy poznamy co nam szkodzi idzie to naprawic bardzo szybko, jedynie trzeba chociaz sprobowac tego urwisa szkodnika jasno okreslic,
  • swiatlo niebieskie przed snem stopuje melatonine, wiec profilaktycznie bym bral z godzinke przed wlasnie w formie supli (dawka dobrana pod siebie), nie czytalem zadnych badan czy jezeli w telefonie/kompie wlaczymy ten tryb co zmienai niebieskie na bardziej zolte czy to jest faktycznie dziala (sam mam to wlaczone od x czasu, na logike jakby nic nie dawalo to by ktos dawno to obalil, a uzywaja tego osoby bardzo kumate z branzy sterydow w sensie osoby, ktore maja wiedze o farmakologii x wieksza niz lekarze nasi kochani)
  • chodzic spac (wiem ze to trudne xD) o podobnych porach kazdego dnia taka rutyne sobie wyrobic, gdzies uslyszalem taka wypowiedz, ze dla naszej strefy geograficznej ma to zwiazek z godzina wschodu i zachodu slonca (byl to pewnie skrot myslowy), jezeli nie chodzimy spac miedzy godzina 22-2 to jakosc naszego snu (padaly tam specjalistyczne nazwy) jest dosc mizerna w skrocie.
  • Unikac lezenia w sypialni poza czasem wlasnie przeznaczonym na spanie, podswiadomie wtedy ustalamy miejsca gdzie jemy, spimy, sramy brzydko mowiac, 
  • Zeby zasnac i analogicznie wybudzic sie bez pomocy czynnikow zewnetrznych nasz organizm musi sie ochlodzic/rozgrzac, stad sypialnia powinna byc chlodna (mozna poszukac dokladnej temperatury), przewietrzona (najlepiej cala noc uchylone okno ja tak lubie) oraz powinno byc w sypialni ciemno jak w dupce Smile 
  • Temat zwiazany z lozkiem i poduszka to kolejna sprawa bardzo wazna i indywidualna dla kazdego 
  • Aktywnosc w ciagu dnia, od siebie dodam ze lubie godzinke przed snem zrobic rundke autem z opuszczona szyba badz spacerkiem zeby to swieze czesto chlodne powietrze dotarlo przed snem (taka rundka bardzo pomaga mi zasnac)
  • Jakies badania na to byly ze orgazm przed tez moze pomoc Wink zasnac
  • Stosowanie farmakologii czy uzywek by zasnac powinno miec miejsce tylko w ostatecznosci bo niestety ale to fejkowy sen 



RE: Bezsenność - Mrs.Darkness - 13.03.2023

Krople walerianowe polecam


RE: Bezsenność - Twilight Sparkle - 15.03.2023

Apap noc w dawce jak producent przykazał fajnie kładzie w spanko. Żadnej fazy ani nic po prostu chce się spać. minusy? 500mg parasyfu w jednej tabletce i w sumie dosyć szybko przestaje działać a zwiększenie dawki nic nie da. Duże dawki wręcz utrudniają zaśnięcie. W ogóle jak masz problemy ze spaniem to warto zadbać o higienę snu bo sen wywołany lekami jest gorszy od "naturalnego".


RE: Bezsenność - DŻUMA - 15.03.2023

Nie jestem wielką fanką benzo czy tym podobnych. Owszem, zdarza się wziąć doraźnie hydroksyzynę czy etizolam, ale robię to dopiero w ostateczności 


Generalnie ze snem nie mam obecnie najmniejszego problemu. Kiedyś o jakimkolwiek spaniu, nawet po 3-dniowym melanżu, nie było w ogóle mowy o pójściu spać.


Po sobie zauważyłam, że zmiana nastawienia do odpoczynku, to jest to, na co wcześniej byłam zbyt głupia  Big Grin  dlatego po prostu nauczyłam się "słuchać" własnego ciała. Jestem zmęczona w połowie ćpania, bo to nie jest mój dzień - chowam resztę towaru, nie wpierdalam na siłę, tylko się kładę. 

Ale mam jeszcze kilka rzeczy, które robię, by pozwolić sobie na regenerujący sen:

* leżąc już pod kołdrą, wyobrażam sobie, że się zapadam w wielką, pachnącą i niewyobrażalnie miękką poduchę lub pierzynę - skupiam się na tym wyobrażeniu, czuję jak moje kończyny (zaczynając od stóp) stopniowo i po kolei się jakby hmm.. odłączają, miękną - ta metoda pozwala na rozluźnienie i przygotowanie swojego ciała na sen. Mnie pomaga zawsze, choć na początku wydawało mi się głupie i banalne. Taaa.. tak banalne, żepo prostu mi to nie wychodziło, bo się nie przykładałam i nie potrafiłam się porządnie skupić Tongue


- zmuszam się do zjedzenia gorącego posiłku  (najlepiej zupy), bo ileż to razy miałam tak, że czułam się przetyrana, ale nie mogłam zasnąć, bo żołądek od dłuższego czasu nie widział żarcia


- piję melisę z 2 torebek 


- czasem ratuję się hydroksyzyną lub Extraspasminą (naprawdę daje radę mimo tego, że te tabsy są tylko i wyłącznie na bazie ziół)


- nie wiercę się na łóżku w nieskończoność, skoro np. od dłuższej chwili nie mogę zasnąć, bo wiadomo, frustracja rośnie, a nadzieja na spanko znika w mig. A bo to do pracy na rano, ile to jeszcze godzin snu mi zostało, aaaa czy ja się wyśpię w ogóle, aaaa jak się nie wyśpię, to jaki mam plan B, i tak dalej, i tak dalej.. Przestałam po prostu wywierać na sobie presję i zmuszać się do spania, skoro organizm nie jest jeszcze gotowy. I najlepsze jest to, że to wrzucenie na luz przyszło mi tak naturalnie, a za każdym razem, kiedy w myślach powiem do siebie: "Ej, weeeeeź już przestań - bycie niewyspanym to nie jest koniec świata. Bywało gorzej i ogarnęłaś", to trafia to do mnie niemalże od razu i nie było jeszcze takiego przypadku, by ta myśl na mnie nie zadziałała. Po prostu muszę mieć wyjebane na to i wtedy zasypiam dość szybko


RE: Bezsenność - Kajabuza - 19.03.2023

Jeniecka polityka farmaceutyczna to ciota i laps, a Ibuprofen w dawce 400 mg/tabletka jest już na receptę, ale o dziwo można dostać bez recepty Schlafsterne co w tłumaczeniu znaczy "Śpiące Gwiazdy" czy też "Gwiazdy Snu". 
Pomógł przespać pół dnia i całą noc z jedną pobudką na prosiłek. 
[Obrazek: IMG-20230319-105828-1.jpg]


RE: Bezsenność - Maniek - 21.03.2023

To jest doksylamina. Od jakiegoś czasu dostępne w Polsce bez recepty pod nazwą Dorminox, Noctis Noc i coś tam jeszcze. Dla kogoś, kto żre dużo benzo może to być zdecydowanie zbyt słabe, powiedziałbym działające na granicy placebo. Lepiej kupić Validol - dużo bardziej odczuwalne działanie moim zdaniem.


RE: Bezsenność - Twilight Sparkle - 21.03.2023

Ostatnio dostałam w prezencie melatoninę w sprayu (taki spray pod język). Całkiem fajnie pomaga na spanko. Mam wrażenie że działa lepiej niż ta w tabletkach. Nie wiem czy to dlatego że jest bardzo smaczna i bajerancko wygląda i sobie wkręcam czy naprawdę taka w płynie jest lepsza xDDD