Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Posiłki podczas używania. - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Posiłki podczas używania. (/showthread.php?tid=986)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29


RE: Posiłki podczas używania. - kot_kreskowy - 03.02.2023

Spoko.
Może kupię blender i samemu takie cuda robić na testy czy na codzień.
Taka bomba witaminowo-cukrowa działa jakbym energetyka wypił, a i sama forma podania wjeżdża lepiej niż jedzenie w normalnej formie.
Ma to sens przy testowaniu.


RE: Posiłki podczas używania. - Maniek - 03.02.2023

Polecam zakup blendera - można robić pyszne smoothie samemu, szczególnie latem takie urządzenie bardzo się przydaje, gdy są owoce sezonowe i ich cena jest stosunkowo niska. Można też robić na szybko, bardzo fajne w smaku i odżywcze zupy-krem z ugotowanych warzyw - nawiązując do tematu wątku. Taka zupka krem wchodzi gładko i przyjemnie Podobno kultowa


RE: Posiłki podczas używania. - Lady Giwera - 04.02.2023

Panowie blender to podstawa w kuchni, niezależnie od używania. Fakt, że w trakcie używania ulatwia przygotowanie lekkich, pożywnych dań,


RE: Posiłki podczas używania. - Twilight Sparkle - 22.02.2023

Bardzo lubię napoje typu woda dla ćpunów czyli izotoniki. Pewnie te kolorowe płyny z uśmiechniętymi sportowcami nie są najzdrowszym rozwiązaniem ale wchodzą lepiej niż inne rzeczy. A dobrze być nawodnionym. Kolejna cudowna rzecz to takie tubki dla dzieci. Jak czuję że nie dam rady nic zjeść to chociaż wciągnę sobie taką owocową tubkę.


RE: Posiłki podczas używania. - Aladina - 23.02.2023

Ja polecam

[Obrazek: jovi-duet-napoj-jogurtowy-o-smaku-malina...54q9v.webp]


RE: Posiłki podczas używania. - Mrs.Darkness - 13.03.2023

Ja polecam zupki chińskie płatki z mlekiem coś lekkiego


RE: Posiłki podczas używania. - Maniek - 13.03.2023

Zupki chińskie? Podobno kultowa  Nie dość, że nie mają praktycznie żadnych wartości odżywczych, to dodatkowo w składzie jest sama chemia, np. glutaminian sodu...

To już lepiej kupić sobie w Lidlu/Biedrze czy innym dyskoncie gotową normalną zupę (kapuśniak, pieczarkowa, pomidorowa itp.) w takiej miseczce 400-500ml. Kosztuje niewiele, bo około 5zł.


RE: Posiłki podczas używania. - S-N - 13.03.2023

Jemy Jemy fasolka po bretońsku z kiełbasą 400g 12075253043 - Allegro.pl   

Miesiąc  temu jadłem coś takiego wybrałem sobie 8 produktów smakowało mi  przed otwarciem trzeba mocno trząsnąć , Wink


RE: Posiłki podczas używania. - DŻUMA - 13.03.2023

Jedzenie w trakcie to podstawa. Kiedyś miałam to gdzieś. Teraz bebechy na fazie same się domagają żarełka i jeśli już zaczyna mnie lekko mdlić z głodu na pustym żołądku, to nie ma bata - najpierw zarzucam coś na ząb, a potem proszki, tableteczki i inne cuda.. Nie ma sensu się katować. 


Mnie najlepiej wchodzą:


- zupy (te instant oraz ugotowane dzień wcześniej przeze mnie, a najbardziej to grochówka albo zupa jarzynowa, czyli te najbardziej "treściwe" i te, do których można wrzucić wiele różnych warzyw, zrobić kluski, ugotować makaron, mmm.. Smile ) Taki posiłek zawsze wejdzie gładko, ponieważ jest "mokry" Big Grin , ciepły i na długo zaspokaja głód

- jajka ugotowane lub sadzone (są smaczne, również łatwo wchodzą, są sycące, a co ważne - zawierają tryptofan)

- banany (te same właściwości i argumenty "za", co w jajkach)

- chrupanie orzechów/nasion w trakcie ćpania zajebiście odżywia, syci i nie powinny stawać w gardle

- lody  Heart

- landrynki, na podniesienie sobie cukru, ale też na wytworzenie odrobiny śliny w gębie, gdy ta już wyschła na wiór


- kakao/gorąca czekolada do picia (magnez)


- serki wiejskie i jogurty (ja preferuję naturalne - zjadasz raz-dwa, że nawet nie czujesz, a mimo to coś tam białka przemycasz do tego pustego żołądka)


- jabłka i gruszki (nawodnienie + orzeźwiający smak + witaminy - najlepiej sobie obrać, pokroić na mniejsze kawałki i podjadać widelczykiem albo nadziewać na wykałaczkę, bo zauważyłam, że wtedy szybciej znika Tongue szczególnie, gdy znajomy/znajoma na domówce nie wkłada nic do ryja przez dłuższy czas Smile )


- żelki


- soki przecierowe, gdy woda nie wchodzi albo leży nietknięta już drugą dobę (i koniecznie nalewając sobie do szklanki, bo tak też szybciej schodzi, przynajmniej u mnie Smile )


- z supli polecam Oryal MAX w formie tabletek musujących, bo jak na witaminy typu "pluszzz" , naprawdę daje radę, jeśli chodzi o uzupełnienie niedoborów magnezu i potasu, tylko jest jeden minus - smak jest po prostu ohydny, dlatego piję duszkiem i po bólu Tongue dla mnie zdecydowanie za słodki, no ale... nie można mieć wszystkiego, co nie?


To chyba tyle. Jak widać, z jedzeniem problemu jako tako nie mam, bo propozycji jest mnóstwo, ale warto się przemóc, kombinować, podawać sobie żarcie w takiej formie, które będzie dla nas atrakcyjne i po które sięgniemy nawet na najgrubszej fazie  Heart


RE: Posiłki podczas używania. - Twilight Sparkle - 14.03.2023

Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała. Nie wiem jak mogłam nie wspomnieć o nektarze bogów jakim jest sok pomidorowy. Nie ważne czy to kac po chlaniu czy to zwała czy chce ci się pić na fazie - sok pomidorowy. Smaczny, zdrowy i od razu czuję się po nim trochę lepiej.