Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Bezsenność - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Bezsenność (/showthread.php?tid=1239)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Bezsenność - Mrs.Darkness - 13.08.2023

Wyłączyć urządzenia,olejki eteryczne z lawendy można się mleka napić melatonina lub napić się melisy


RE: Bezsenność - horsii - 13.08.2023

@"Mrs.Darkness"  Wyłączyć urządzenia? W sensie?
Na początku pomyślałem, że chodzi ci po prostu o nieużywanie telefonu do późnych godzin i temu podobne, ale jak doczytałem o olejkach eterycznych i ich magicznych właściwościach to naszła mnie myśl, że może to jakaś teoria wg. której jakieś pola elektromagnetyczne wytwarzane przez telewizor utrudniają ci zaśnięcie xD

zresztą bądźmy poważni, na kogo tutaj niby zadziałają olejki eteryczne? nie mówię już o mitycznym mleku. Podobno kultowa


RE: Bezsenność - Mrs.Darkness - 13.08.2023

(13.08.2023, 15:08)horsii napisał(a): @"Mrs.Darkness"  Wyłączyć urządzenia? W sensie?
Na początku pomyślałem, że chodzi ci po prostu o nieużywanie telefonu do późnych godzin i temu podobne, ale jak doczytałem o olejkach eterycznych i ich magicznych właściwościach to naszła mnie myśl, że może to jakaś teoria wg. której jakieś pola elektromagnetyczne wytwarzane przez telewizor utrudniają ci zaśnięcie xD

zresztą bądźmy poważni, na kogo tutaj niby zadziałają olejki eteryczne? nie mówię już o mitycznym mleku. Podobno kultowa
Miałam na myśli wyłączyć urządzenia typu telefon telewizor itd olejki eteryczne tez działają np z lawenda

(13.08.2023, 15:08)horsii napisał(a): @"Mrs.Darkness"  Wyłączyć urządzenia? W sensie?
Na początku pomyślałem, że chodzi ci po prostu o nieużywanie telefonu do późnych godzin i temu podobne, ale jak doczytałem o olejkach eterycznych i ich magicznych właściwościach to naszła mnie myśl, że może to jakaś teoria wg. której jakieś pola elektromagnetyczne wytwarzane przez telewizor utrudniają ci zaśnięcie xD

zresztą bądźmy poważni, na kogo tutaj niby zadziałają olejki eteryczne? nie mówię już o mitycznym mleku. Podobno kultowa
Miałam na myśli wyłączyć urządzenia typu telefon telewizor itd olejki eteryczne tez działają np z lawenda


RE: Bezsenność - PIXA - 13.08.2023

Na bezsenność naturalny środek to ZMĘCZENIE jest to oczywistością odkąd ten świat istnieje


RE: Bezsenność - Twilight Sparkle - 13.08.2023

Nie na każdego działa lawenda, i świeża z ogrodu i olejek daje mi ból głowy i nici ze spania. Z olejkami trzeba ostrożnie bo intensywne zapachy w pomieszczeniu w którym śpisz nie zawsze są najlepszym pomysłem. Nie mówię że aromaterapia nie działa bo nawet coś tam działa i są na to badania ale taniej i prościej będzie pokój po prostu dobrze wywietrzyć.


RE: Bezsenność - Mrs.Darkness - 14.08.2023

(13.08.2023, 21:18)Twilight Sparkle napisał(a): Nie na każdego działa lawenda, i świeża z ogrodu i olejek daje mi ból głowy i nici ze spania. Z olejkami trzeba ostrożnie bo intensywne zapachy w pomieszczeniu w którym śpisz nie zawsze są najlepszym pomysłem. Nie mówię że aromaterapia nie działa bo nawet coś tam działa i są na to badania ale taniej i prościej będzie pokój po prostu dobrze wywietrzyć.

Wiem że nie dla każdego ale również pomaga,ale niektórzy piszą że to nie prawda i to mnie denerwuje ale co kto myśli


RE: Bezsenność - Kajabuza - 14.08.2023

(13.08.2023, 17:18)PIXA napisał(a): Na bezsenność naturalny środek to ZMĘCZENIE jest to oczywistością odkąd ten świat istnieje

Czasami zdarzają się przypadki, że ze zmęczenia nie można zasnąć.

Często słyszałem to od osób z którymi pracowałem. Nie wiem jak ma się do tego psychiczne zmęczenie (nie takie po maratonie z czymś) tylko naturalne.

Żeby bez problemu zasnąć też potrzebna jednak jest psychiczna sprawność/zdolność pozwalająca osiągnąć skupienie czy wyciszenie moim zdaniem.


RE: Bezsenność - ProducentRC - 14.08.2023

Mi bardzo skutecznie pomaga wysiłek fizyczny najlepiej jak przejadę z 20-40km na rowerze stacjonarnym przy okazji słucham ciekawych audiobooków ewentualnie dobrej Muzyki w moim guście, i na noc napar z mierznicy. Sen jest o wiele bardziej efektywny codziennie wstaję o 6-7 sam z siebie i czuję się tak bardzo pełen energii ze mam uczucie i nastawienie że mogę wszystko mieć muszę tylko chcieć


RE: Bezsenność - GlasshanD - 14.08.2023

Odklejki eteryczne może cos tam faktycznie smyrają pomagają  Podobno kultowa jednakze ja czesto gdy doskwiera mi  bezsennosc ładuje sie do wanny i kopce do tego lolka po takim  zabiegu z reguły chwila i mnie ni ma


RE: Bezsenność - Kajabuza - 14.08.2023

Generalnie bardzo możliwe, że porzucenie wszelkich używek, mały detox i po problemie z bezsennością. 
Choć są zapewne osoby które naturalnie mają ten problem.