Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? (/showthread.php?tid=1675)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - Error - 08.01.2023

Pamiętam, było to w 6 czy 7 klasie, mieliśmy w klasie kilku niezbyt bystrych typów, którzy przepadli po kilka razy.
Kiedyś na lekcji religii siedziałem z nimi w ostatnich ławkach. Oni wyciągnęli pudełko po zapałkach, a tam zielsko. Pomyślałem "o Jezus NARKOMANI !!!!


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - H.O.P.E. - 09.01.2023

Ja miałem bardzo dobre zdanie, ale to było 8 lat temu, teraz tak bym już nie powiedział  Wink


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - RAVE - 11.01.2023

Nie dziwi mnie to ze prawie każdy kto sięgnął po twarde palił bake.
Prawie każdy alkoholik zaczynał od piwa.

Dziwi mnie natomiast, a może nie dziwi tylko potwierdza moje doświadczenia i research, w każdym razie Moją uwagę przykuwa pewien fakt.

Początek to niewiedza nt. dragów i uznanie ich za zło, co jest wpajane zazwyczaj w domu, szkole, mediach.
Potem fascynacja i uznanie dragsów za "dobro" i negacja tego co słyszeliśmy od "normalnej" części społeczeństwa, a potem przychodzi czas kiedy już zdobyliśmy jakaś tam wiedze o narkotykach, testowana na własnej skórze i ... prawie każdy ćpun (ale ci co już co nieco wiedzą, jakiś czas w tym siedzą, no ogólnie znają się na rzeczy. Nie przez poł roku) nosi w sobie paradoks.

Z jednej strony dragi które nadal cieszą , z drugiej blokada ze bez nich będzie ciężko. Świadomość własnej słabości: uzależnienia.

Świadomość ta przychodzi kiedy po raz kolejny dragi okażą się od czegoś ważniejsze. Same dragi są (prawie) zawsze zajebiste, ich działanie tez (no z czasem to się zmienia, nie jest już jak dawniej, ale nikt nie powie ze nie jest fajnie), gorzej z konsekwencjami.

Jak dojdzie do człowieka że: kto wysoko lata, mocno pizga o zimie.

Przynajmniej ja staram się nie przestawać latać, co by nie spaść Dodgy

Oglądałem tv i tam zawsze tak krytykowali dragi, ze stwierdziłem ze to musi być zajebiste. Najlepsze rzeczy zawsze krytykują. No i się nie pomyliłem.

Nie wiedziałem tylko ze czasem na ten temat inni mówią prawdę, wiedziałem ze głownie przesadzają i przebarwiają. Tez się nie myliłem. Myliłem się że da się to w pełni kontrolować. Owszem można częściowo kontrolować, ale jazda po bandzie zdążyła się chyba każdemu.


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - fiodor - 11.01.2023

W zasadzie nigdy nie miałem zdania, w ktoryms momencie mnie to zaintere, coraz no od nowego i tak zostało niestety....


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - SynJanusza - 11.01.2023

Pamiętam, że od zawsze zachwycała mnie fantastyczna dziedzina narkotyków, a właściwie najbardziej urzekła mnie cudowna i świetna Tantum Rosa, o której do dnia dzisiejszego mam najlepsze zdanie i w tej chwili szanuje ją bardziej od matki.

Narkotyki to jest coś, co w moim życiu liczy - kto nie ćpa ten cipa a kto zażywa najwięcej ten jest wielki i nosi osrane szelki. Sleepy


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - fiodor - 11.01.2023

SynJanusza Widać po wpisie, że jesteś hmmm nawet nie wiem jak nazwać, powiem grzecznie tępy w chuj. Cipacza takie gówno, szanować bardziej od matki ? A ostatnim zdanie podsumowales się sam Cool


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - Easy Rider - 11.01.2023

Kiedyś to ja nie rozróżniałam marihuany od heroiny.

Wiedziałam, że to narkotyki, że to coś "złego", ale nikt nie tłumaczył mi co to jest. Mówili jedynie, że to jest złe. Z czasem cały temat narkotyków stal się dla mnie czymś fascynującym. Zastanawiało mnie co jest w nich takiego że potrafią "zawładnąć" człowiekiem.Przecież to musi być coś niezwykłego w takim razie...


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - Dystruktor - 12.01.2023

W ogóle nie myślałam o dragach, a jak już, to kojarzyły mi się z ćpunami na dworcach.

W życiu bym nie pomyślała że ćpają też "zwykli" ludzie.

A do trawy miałam negatywne nastawienie, bo mi zepsuły dobrą znajomą.
Aż poczęstowali :]


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - daniel776 - 13.01.2023

od zawsze fascynowałem się faktem że można coś np połknąć i mieć zaburzoną świadomość dzięki temu i czerpać z tego zabawę,tak mnie to ciekawiło że zacząłem próbować haha


RE: Twoje zdanie o narkotykach przed ich spróbowaniem? - Lady Giwera - 21.01.2023

Nie miałam zdania, dopiero jak spróbowałam to je miałam