Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Produkcja CMC / MMC - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Produkcja CMC / MMC (/showthread.php?tid=3239)

Strony: 1 2 3 4


RE: Produkcja CMC / MMC - Szatan69 - 25.01.2024

Jak ktos nie ma zdolnosci to i rosół zrobi biały Big Grin


RE: Produkcja CMC / MMC - wwojtuss - 25.01.2024

z poradnika bez jakiejkolwiek to mozna jedynie tramadol oddzielic od paracetamolu za pomoca zimnej wody, nie parajcie sie robieniem krychy na chacie, bo predzej wybuchniecie od bledu nizeli od jakosci zrobionego dopka XD


RE: Produkcja CMC / MMC - Twilight Sparkle - 25.01.2024

wwojtuss tu byś się zdziwił xD niektórzy i to potrafią spierdolić a potem ała moja wątroba.


RE: Produkcja CMC / MMC - Szaryno123 - 25.01.2024

przypuszczam ze gotowanie mety to już parędziesiąt leveli wyżej niż gotowanie cmc?


RE: Produkcja CMC / MMC - horsii - 25.01.2024

Szaryno123  Zależy od metody i prekursora z jakiego startujesz. W przypadku tzw metody shake and bake której temat byl już tu gdzieś na forum poruszany, z pseudoefedryną jako punkt startowy, to proces naprawdę nie jest skomplikowany, trzeba tylko pilnować żeby nie doprowadzić do wybuchu. Podobno kultowa


RE: Produkcja CMC / MMC - mendrek323 - 29.01.2024

Co do produkcji cmc/mmc to nie mam pojęcia jak się za to zabrać ale mogę za to podzielić się znalezionym kiedyś na necie przepiszem na produkcje amfetaminy 
który został napisany w prosty i przystępny sposób językiem nie chemicznym więc każdy powinien sobie poradzić . oczywiście prościej i lepiej kupić amfe np u ducha
ale może komuś się przyda na gorsze czasy.

Cytat:Synteza amfetaminy z P2NP dla każdego

Dzisiaj Pokaże Wam - krok po kroku - jak w dość prosty sposób przeprowadzić syntezę siarczanu amfetaminy z P2NP. Jest to  autorski przepis, przetestowany i skuteczny. Nie ma w niej żadnych trudnych rzeczy typu destylacja pod próżnią itp - jest dla każdego. Syntezę opisuje w prosty sposób tak by każdy zainteresowany mógł przeprowadzić ja samodzielnie. Niestety z przebiegu syntezy zdjęć nie mam.

Zaznaczam ze chemikiem nie jestem wiec nie odpowiem na pytania. Polecam przeprowadzać syntezę pod wyciągiem chyba że 3 dni wietrzenia szkodliwych chemicznych oparów nie jest dla ciebie problemem.

Spis treści:
1) Substancje
2) Sprzęt
3) Synteza
4) Epilog
5) Zdjęcia

1) Substancje:
-15g - P2NP
-18g - Folia aluminiowa pocięta na kawałki ok 1x1cm. Mniejsze kawałki łatwiej wrzucić do szkła. Ja użyłem aluminiowej tacki do grilla jana niezbędnego
-150g - NaOH - soda kaustyczna
-165ml - IPA - alkohol izopropylowy
-30mg - HgCl2 - Chlorek rtęci - lub dowolna inna sól rtęci
-3ml - H2SO4 96% - kwas siarkowy (VI)
-225ml - DCM - dichlorometan
-450ml - dH2O - woda destylowana
-150ml - kwas octowy 80% - może być 99% i wtedy potrzebujemy 480ml dH2O

Substancje muszą być możliwie jak najczystsze.

2) Sprzęt - liczby odpowiadają liczbom na zdjęciach:

1) Chłodnica Dimrotha 40cm, szlif 2x29/32, wejście/wyjście 2x8mm
2) Cylinder miarowy 500ml
3) Kolba Erlenmeyera - stożkowa płaskodenna - 1000ml ze szlifem 29/32
4) Papierki lakmusowe
5) Lejek 80mm
6) Lejek Buchnera 125mm
7) Kolba Erlenmeyera - 250ml
8) 2x Zlewka 1000ml
8a) 2x Zlewka 250ml
9) 2x bagietka 30cm
10) termometr - np. do +80 czy +120C
11) Płyta grzejna, kuchenka elektryczna - nie radze używać otwartego ognia
12) Pompka wodna - przepustowość przynajmniej 240l/h
13) 2x wężyk PCV 8mm
14) Okulary ochronne - w moim przypadku - 2890S firmy 3M
15) Maska z filtrem - w moim przypadku - GVS Elipse ABEK1-P3 RD

Dodatkowo:
16) Rękawice PCV
17) jednorazowy kombinezon z polipropylenu
18) 2 strzykawki 20ml
19) igła 0.7
20) filtr papierowy - sączek
21) 2 garnki z wodą
22) szczypce - do papierków lakmusowych
-opcjonalnie- benzyna ekstrakcyjna do mycia szkła

3) Synteza:
A. Przygotowanie.
Wsadź pocięte aluminium do 1L kolby (3).

Przygotuj 2 garnki z wodą. W jednym umieść pompkę wodną z założonym wężykiem i podłącz go dolnego wejścia w chłodnicy. Drugi wężyk podłącz do górnego i wrzuć do garnka z pompką. W ten sposób będziemy chłodzić reakcję. W drugim później umieścimy kolbę 1L (3). Na końcu będzie rysunek pokazujący to ustawienie.

Rozpuść 15g P2NP w 150ml podgrzanego do 45 stopni IPA. Użyj termometru do sprawdzenia temperatury i bagietki do mieszania. Mieszaninę zostawiamy do ostygnięcia.

Jeśli masz kwas octowy 99% - dodaj 120ml do 30ml dH2O aby otrzymać 150ml kwasu octowego o stężeniu 80%. Kwas wlewamy do wody, nigdy na odwrót!

Przygotuj 30mg soli rtęci - w naszym przypadku chlorek rtęci.

B. Reakcja
Do 1L kolby z aluminium wlej kwas octowy. Następnie wlej roztwór IPA z P2NP. Następnie dodaj sól rtęci.

Zamieszaj - nie bagietką ale ręką - poruszając nadgarstkiem. Roztwór przy reakcji zacznie się grzać. Jak zauważysz że roztwór zmienia kolor - przygotuj się żeby na kolbę założyć chłodnicę. To będzie gwałtowna reakcja - roztwór będzie chciał uciec górą. Kontroluj temperaturę wkładając kolbę do garnka z wodą.

Kiedy zauważysz że reakcja się uspokaja, wyjmij kolbę z gara i postaw na kuchence. Grzejemy przez godzinę. Ja grzałem na poziomie 3 z 5 możliwych. Chłodnica cały czas jest na kolbie.

Podczas gdy roztwór się grzeje:
-przygotuj roztwór 125g NaOH w 450ml dH2O. Uwaga, będzie się grzał i trzeba go schłodzić
-przygotuj 75ml DCM
-umieść lejek buchnera na zlewce 1L
-przygotuj sączek - niżej ilustracja jak to zrobić. Sączek włóż do lejka a lejek do drugiej kolby (7)

Po godzinie, gdy skończymy ogrzewać roztwór trzeba go schłodzić.
Następnie dodajemy (w porcjach) roztwór NaOH. Zamieszaj i poczekaj chwile aż ostygnie po każdej porcji. Co jakiś czas sprawdź ph - musi wynosić 10-11. Zobaczysz oddzielające się warstwy.

Przelej wszystko przez lejek buchnera żeby pozbyć się resztek nieprzereagowanego aluminium. Wyciśnij je żeby wydobyć możliwie jak najwięcej roztworu.

Dodaj 75ml DCM i zamieszaj. Zbierz górną warstwę strzykawką do zlewki 250ml. Powtórz dwukrotnie.

Przygotuj roztwór 3ml H2SO4 w 15ml IPA. Poczekaj aż ostygnie. Naciągnij druga strzykawką i załóż igłę.

Powoli dodawaj ten roztwór do zlewki 250ml do której zebraliśmy roztwór DCM. Przy dodawaniu mieszaj bagietką. Zobaczysz jak wytrąca się siarczan amfetaminy. Sprawdzaj ph aż uzyskasz 6-7.

Przelej wszystko przez lejek z sączkiem, przemyj acetonem i osusz. Z 15g P2NP wychodzi ok 12g amfetaminy.

4) Epilog.
Mam nadzieję, że część osób skorzysta z tego przepisu by zostać panem i władcą jakości zażywanego materiału - bez nieznanych nam domieszek chujwieczego. Zdrowie jest jedno. Należy pamiętać o potencjalnych zanieczyszczeniach które mogą wynikać z syntezy, dlatego oczyść towar a najlepiej potem go wyślij do laboratorium dla pewności.

Polecam sprawdzić przebieg syntezy "na sucho" żeby wiedzieć co, jak i kiedy.
Jeśli potrzebujesz umyć jakiekolwiek szkło, zrób to przy pomocy benzyny ekstrakcyjnej i osusz.
Składniki wykorzystane w tej syntezie nie podlegają kontroli i możesz je kupić w Internecie lub lokalnym sklepie chemicznym. P2NP widziałem kiedyś nawet na allegro lecz z tym odczynnikiem - według mnie - mimo wszystko trzeba uważać skąd się kupuje.


Nie jest to mój przepis więc nie pomogę z synteza  Sad w razie co można spróbować prosić AI o pomoc oczywiście uzasadniając ze to np. zadanie z chemii albo tylko w celach teoretycznych do poszerzenia wiedzy na temat chemii. załączam jako ciekawostkę


RE: Produkcja CMC / MMC - horsii - 29.01.2024

mendrek323 AI się do tego (jeszcze) nie nadaje. To już było probowane jakiś czas temu, wychodzą kompletne bzdury.


RE: Produkcja CMC / MMC - JokerRC - 01.02.2024

Dzięki dzięki
No nie jest to proste 🙄 czasochłonne na pewno


RE: Produkcja CMC / MMC - wwojtuss - 03.02.2024

sorry za offtop ale "Ja użyłem aluminiowej tacki do grilla jana niezbędnego" mnie totalnie rozpierdolilo xDDDD


RE: Produkcja CMC / MMC - Lukas1985 - 03.02.2024

Na hajpie jest cały dział odnośnie syntez.