Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Redakcja (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Dział: Pytanie dnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 (/showthread.php?tid=3373)

Strony: 1 2


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - czarna - 12.02.2024

Popieram chociaż wydaje mi się, że przynosi to odwrotny skutek w społeczeństwie bo utrudniając życie zwykłemu Kowalskiemu nic i tak się nie zmieni, a wręcz ludzie wzajemnie się zlinczują.


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - kodow - 12.02.2024

Muszą się jeszcze rozkręcić, ale jest na dobrej drodze Big Grin Lać gnojówką po biurach poselskich aż łzy z tego smrodu będą lecieć...


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - Lifeisbrutal - 12.02.2024

kodow horsii Polać wam dobrze gadacie 😀


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - horsii - 12.02.2024

To polewaj. Czekam. Lifeisbrutal obawiam się, że te 6 piw dzisiaj mi nie wystarczy. Podobno kultowa


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - W4M4H - 12.02.2024

Jedyne wyjście rolników to zrobienie farmy pod przykrywkę i zrobić pole bucha wtedy z jednego zbioru może 2 będą tak bogaci że dożyją spokojnej starości w Dubaju

Ale jak to w demokracji każdy ma prawo do strajków to niech strajkują.


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - kot_kreskowy - 12.02.2024

Słowem wstępu;

[Obrazek: Polish-20240212-184149308.png]

"ŻYWIĄ Y BRONIĄ". 
Czyli Krwią i orężem
"Hasło ze sztandaru odnosi się do roli społecznej chłopów, którzy podczas pokoju swoją pracą zaopatrują społeczeństwo w żywność, a w czasie wojen bronią przed wrogiem."

I tak, historycznie odnosi się to do kosynierów lecz czy coś w tej kwestii się zmieniło przez te setki lat?
Nadal produkują dla nas żywność, walczyli i umierali za ojczyznę w trakcie dwóch wojen światowych.


Pochodzę ze wsi, tam się wychowalem i choć rolnictwo dziś wygląda zgoła inaczej ze względu na skok technologiczny, to jednak wiem jak ciężka jest to praca.
Jest to nasze bezpieczenstwo żywnościowe i należy to cenić ponad wszystko bo jeśli upadnie nasze lokalne rolnictwo to jaką cenę przyjdzie nam płacić za żywność sprowadzaną do kraju?
Rolnictwo jest obecnie w tragicznym miejscu a unijna polityka ciągnie je na dno. Zresztą nie tylko ten sektor gospodarki.

Te wszystkie drobne niedogodności to tak naprawdę nic w porównaniu do konsekwencji jakie niesie za sobą bankructwo gospodarstw.
To będzie cena jaką przyjdzie nam płacic.

Tu gdzie mieszkam nie ma dużych gospodarstw, są to w wiekszosci małe rodzinne gospodarki i sporo już upadło.
Dużo ziemi jest przejmowane przez deweloperów, tam gdzie kiedyś rosła pszenica czy ziemniaki dziś stoją osiedla.

Osobiście stoję murem za rolnikami, wiem o co walczą i jak bardzo należy to cenić.


RE: Co sądzisz o strajku rolników? -02/12 - hidden - 12.02.2024

dobrze niech strajkuja, jak buraki jebane stolce i inne pedaly z UE rozpierdalaja ludziom biznesy po to zeby kilku ukrow brudasow sie wzbogacilo kosztem pracy wielu rodzin co zajmuja sie tym z pokolenia na pokolenie. tylko chujowo ze zwykli niezwiazani ze sprawa ludzie na tym cierpia, popieram to francuskie rozwiazanie, gdzie tam zaorali autostrde i gnojowe pod sejmem wylali, taki protest to ja rozumiem 
sory za radykalny jezyk ale inaczej sie kurwa nie da.