Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Alfy, lub zamienniki do palenia - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Pytania i odpowiedzi (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Alfy, lub zamienniki do palenia (/showthread.php?tid=3911)

Strony: 1 2 3


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - sebekx9 - 03.07.2024

2-me-pvp się pojawiło w pewnych miejscach z powrotem, ja tam mam dostęp do ruskiej PlayerVsPlayer (w sensie pvp) z deaaddropow, ale cena zniechęca


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - horsii - 03.07.2024

Legal-dark-buzz ma a-PiHP, ale oni nie wysyłają z Polski


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - EmStO - 04.07.2024

A coś wgl jest ?
Oprócz alfy i nepa ?


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - Diabeuu666 - 04.07.2024

Mdpihp
3F-pihp
Apcyp


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - qazplm1233 - 04.07.2024

(03.07.2024, 23:08)sebekx9 napisał(a): 2-me-pvp się pojawiło w pewnych miejscach z powrotem, ja tam mam dostęp do ruskiej PlayerVsPlayer (w sensie pvp) z deaaddropow, ale cena zniechęca

tez mialem dostep do takiej pvp podobno ja jakis rusek we Wro klepal , cena tez zniechecala bo 180/g , tak powaznie 180
szczerze wolalbym zeby to wrocilo i wydac 180/g tego sortu niz  200 za 5 to co tu bylo


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - sebekx9 - 04.07.2024

Pamiętajcie że wszystkie 3 podarowanie alfy z halogenem (fluor jod chlor) czy 4 podstawione z halogenem są chujowe do vapo, mdpihp wg reddita też, więc to jest duży minus, freebase niewiele zmienia
Dodatkowo mdpihp ma dawkowanie 60mg w porównaniu do 20-30 mdphp
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT:

Ja zamierzam zrobić z alfy koncentrację do e-peta 400mg/ml 70/30 PG/VG

Przy moich ustawieniach jedne puff 5-7,s na 10w to jest 9-12mg, tylko weźmy do uwagi że przy całowaniu z e peta stratybsanminimslne co odpowiada wg mnie 20-25mg z lufki. Ogólnie polecam dla każdego mocna koncentrację liquidu i dlugie buchu na niskim stażu, tudzież 5-8s przy 7-13w. Takie 7s przy 10w wg moich obliczeń to ok 10mg apvp, +/- 10% 

Fazka dużo mniejsza w uboki niż przy przypalaniu w lufce. A do tego to trzeba trochę alfy przerobić. Ja osobiście wolę walka bo mogę sobie wszędzie wapowac tym bardziej jak Liq z aromatem mocnym.. chociaż samemu się smak Alfa ketona wyczuje 

Niskie W dlatego żeby się dobrze rozgrzalo. Melting point (kiedy zaczyna parowac) to 180°c takie PG ma 188 więc się idealnie zgrywa. Lepiej dłuższe Vichy przy mniejszym W, to się mniej przypali niż przy większych W i krótszych, plus taki że przy zimnej grzałce więcej ściągniemy naraz ale się nam przypali. Rozwiązaniem ma to może być baza tylko PG, podejrzewam że tam 500mg/ml (na reddicie wyczytałem że udawało się niektórym pod 700mg/ml ale przy dodatku 2% spirytusu salicylowego - co uważam osobiście za lekko niebezpieczne - przypala się). Więc w teorii przy koncentracji 500mg/ml ściągnięcie bucha na takim 30w i tej koncentracji o długości 5-7s może zagwarantować ok 20 do 25mg alfy na raz, dawka akurat.

Miejcie na uwadze że wapo z blachy /meth pipe wiąże się z sporą strata patrzcie na to ile zostaje pozostałości / brązowej lekko przypalonej mazi. Przy perfekcji jest to z 10-20procent tak to i połowa. Druga rzecz doświadczeni wiedzą, że źle wapo z lufy ma inny efekt niż takiego doświadczonego Alfa heada (crackheada alfy). Ogólnie jakby byli chętni to bym może napisał mój poradnik vapo. Pozdro wariaty

#edit jak coś to można podpiąć do innego działu

#edit 2

Dla tych co zaczynają przygodę z wapo Alfa amino ketonów polecam metoda kanapki, czyli ubijamy lufę małą ilością tytoniu najpierw tak dosyć mocno, sypiemy tam określoną ilości alfy i albo dobijamy ćwiartaka szluga mocno (tak jakbyście w puszce szluga palili), albo normalnie dobijamy tytexem. Lepiej jeszcze się sprawdza tytoń Virginia / redbull w sensie jakiś mokry. Odpalamy najpierw tytex i powoli palimy, świetnie się wtedy rozpuszczają różne substancje, Alfa tak się super topi przy paleniu lufkanpod delikatnym kątem do ziemi, żeby siła grawitacji nam ściągała krople w dół. Metoda od starych helupiarzy dla amatorów gonienia kropli hery.


RE: FrogBull.shop - Temat Główny - kej9 - 19.07.2024

sebekx9 wapuje od niedawna ale brązowa przypalona maź? moze cos zle robisz wariacie? Podobno kultowa z żarówą to owszem, zdarzało mi sie spierdolic sprawe jak bylem juz srogo zrobiony ale w pajpie? wszystko ładnie sie topi i praktycznie nic nie zostaje.

sie rozpedzilem a ty piszesz chyba tylko o tych fluorowych/mdpihp itp. to sorewicz Big Grin tych nie probowalem, ale ponoc prawda, vapo samego materialu kiepskie i z liquidem jest lepiej.


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - sebekx9 - 19.07.2024

No przypalona każdy wie ich, za duży płomień szkło dostaje za szybko temperatury i zanim się ściągnie to przypalone, najbardziej mi chodzi o to, że zawsze przy szkle będą straty, to nie waporyzator / e-pet


A jak ktoś ma zajebistego mods z kontrola temperatury (na grzalkach ni ti może być) to jest poezja. Ziomal tak miał to się ustawiało na 185 i pvp jak poezja się topiła, a człowiek się czuł jak bujając w oblokach.

Kazdybdoswiadczony alfowicz będzie wiedział czym się różniły pierwsze wapo od wapo w ciągach, ile więcej się dało uzyskać z tej samej ilości


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - kej9 - 19.07.2024

mordo, a cos takiego? https://pl.aliexpress.com/i/1005005266200771.html
atomizer do wosku. ktos moze testowal?


RE: Alfy, lub zamienniki do palenia - zygolus - 27.07.2024

Można gdzieś jeszcze coś alfowatego w ludzkiej cenie dostać? Frog/duch chyba wypadl na dobre...zamówiłem od Katy - jakość dobra ale cena trochu wysoka...jest gdzieś coś jeszcze?