Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji (/showthread.php?tid=4045)

Strony: 1 2 3


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - As long as X - 12.07.2024

(12.07.2024, 10:20)LOBO napisał(a): Lukas1985 niestety brak tu na forum kilku uzytkownikow ktorzy wnosza cos wartosciowego i merytorycznego, wiekszosc to posty o pizdzie i gwizdzie, w celach wiadomych i neiwiadomych ;-)

(12.07.2024, 10:45)kot_kreskowy napisał(a): Wiesz, to że ktoś je chleb, niekoniecznie musi oznaczać, że jest żywo zainteresowany tym skąd pochodzi maka i w jakich koloniach żyją drożdże 🤫
Przede wszystkim witam na forum, gdyż do tej pory nie miałem okazji nic napisać.

Co do tematu, to choć "dopal.org" pewnie nigdy nie będzie miał takiego charakteru jak [h] zwłaszcza w nieco wcześniejszych czasach, gdy dużą część postów pisały osoby z dużą wiedzą z zakresu biochemii, chemii czy farmakologii lub znajomością prawa, w szczególności działów dotyczących przestępczości narkotykowej, to jednak warto, by podobne posty pojawiały się i tutaj. Pewne grono użytkowników jest zmotywowane do poszukiwania wiedzy, a posty takie jak tytułowy post lukasa mogą ułatwić zrozumienie mechanizmów zażywania substancji psychoaktywnych przez te osoby, w tym m.in. spowodować, że będą one zażywać w zdrowszy dla siebie sposób i lepiej wykorzystywać mechanizmy działania różnych substancji. Trzymajcie się!


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - LOBO - 12.07.2024

(12.07.2024, 18:15)kot_kreskowy napisał(a): LOBO 
Powiem krótko;
Grając w grę, akceptujesz ryzyka.

To już było wałkowane, jako użytkownik chemii imprezowej w twojej gestii jest zorientować się co z czym się je i jakie dawki - bo o to Ci ewidentnie chodzi.
Natomiast by zachować bezpieczeństwo przy badaniach nie jest konieczne zdobycie wiedzy nt wychwytów zwrotnych noradrenalina etc.
Bez przesady, ćpanie to nie fizyka kwantowa - to walenie konia pod rudą Grażynę😎

No jesli dla niektorych cpanie to walenie konia pod ruda Grazyne, to co powiedziec o wszystkich utworach muzycznych tudziez filmach ktore pwostaly pod wplywem, lub inspirowane dragami, raczyj  nie byly one skierowane na walenie konia pod ruda Grazyneczke ;-)

ALez wlasnie po to jest to forum, aby rozmawiac edukowac a nie pociskac pierdoly na temat jak se przypindole 300mg mefa to bede mial banie u cygana przyslowiowa;-), bo dla niektorych dragi rowniez to "pasja" jakkolwiek by to nie wybrzmialo, jak koneserzy alkoholow wykwintnych ;-)

I patrzac na firum np, tutejsze, to 80-90% ludzi nie ma bladego pojecia co z czym ile po coz i na co i ajk to dziala...wiec uwazam ze nalezy pisac "fizyke kwantowa" jak to ujales...aby mietek z czeskeim jeszce pzoyli te 2 miesiace dluzyj ;-)

Bo co jest pieknego w cpunie zacpionym jak szmatlawiec, ktory nie rozni sie absolutnie niczym od zula spod kiepa najebanego malpeczkami za 1,56 gosika?


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - kot_kreskowy - 12.07.2024

(12.07.2024, 20:03)LOBO napisał(a): I patrzac na firum np, tutejsze, to 80-90% ludzi nie ma bladego pojecia co z czym ile po coz i na co i ajk to dziala...wiec uwazam ze nalezy pisac "fizyke kwantowa" jak to ujales...aby mietek z czeskeim jeszce pzoyli te 2 miesiace dluzyj ;-)


Chłopie, pisz sobie co chcesz, serio mam to w dupie co wy tam piszecie.

Naprawdę koło chuja latają mi fluorescencyjne wychwyty gringla z rowa murzyna.


Napisałem tylko że początkowy post brzmi jak jebany bełkot w naukowym jezyku, gdzie nawet autor posta nie ma zielonego pojęcia co oznaczają hDet hSert czy Net a bedziesz mi tu pierdolił farmazony, że to dla mojego dobra bo jak nie będę tego wiedział to umrę...
Znalazłeś gdzieś ciekawostkę nt testów z wykorzystaniem fluorescencji, chuja o tym wiesz a robisz z siebie Einsteina biochemii.

Skończ waść pierdolić bo już czytać tego nie mogę.
Jak chcesz kozaczyć wiedzą to zapraszam na forum tematyczne bo tutaj to taka wiedza może co najwyżej robić za ciekawostkę a nie coś co jest tak naprawdę potrzebne ćpakom klefa.

Super, bardzo się cieszę i chwała ci za to że poszerzasz moje czy innych horyzonty ale nie zesraj się tam z samozachwytu bo wcale taki zajebisty nie jesteś.
Skończ walić konia do lustra, jprdl.


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - Lukas1985 - 12.07.2024

Aczkolwiek i tak najlepsze asy to Ci co ich klepie wszystko i w każdej ilości. Dziś 5gr mega, jutro 3 gr amf a pojutrze 20gr klefa. I klepie xD 😅
A co do samego ćpania. Są.i tacy i tacy. Jeśli w miarę kumasz co do czego i w jakich dawkach to masz duzo łatwiej. Dużo ciężej zajechać Ci tolerke i łatwiej ją odbić. Ci których to nie interesuje ładują zazwyczaj w przytulnym pokoju bez klamek lub za klamka i kratami. 
Co do posta o chlebie z masłem. Tu nie ma się co rozwodzić, kota i tak wszystko zawsze bdb klepie 😅. A inni mogą popróbować np jak zmieni się faza kiedy przez 2-3 tyg posuplementuja Wit D3, będą się wysypiac itd. 
Co do samego wychwytu zwrotnego dop/ser/adr - to tylko niewielki wycinek z tego jak dixlaaja narkotyki.


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - LOBO - 12.07.2024

kot_kreskowy Panocku drogi coz zes sie tak zestresowal, rozmawiamy normalnie na argumenty a Ty zamieniles sie tracac je, w pato-familoka... Nie rob tego, gdyz nie warto😉😎


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - kot_kreskowy - 12.07.2024

Lukas1985 
To nie jest kwestia tego czy mnie bardzo dobrze klepie czy nie a bardziej kwestia narzucania z góry pewnych poglądów.
Bo ja się naprawdę bardzo cieszę, ze Lobo, Ty czy Horsiak takie posty zamieszczacie i czytam to czasami nawet i z przyjemnością ale jak ktoś taką wiedzę publikuje i chce ja propagować to może z laski swojej zamieści jakieś jasne dla zwykłego zjadacza klefa objaśnienie, bo ja jak publikuję posty o herbatkach z kutasa jeżozwierza to staram się to jakoś ująć zrozumiale dla wszystkich, nie kopiuję wzorów na symetrię szpagatu i nie udaję Bruca Lee bo nim nie jestem.

Gdy zwrócilem uwagę, że to niezrozumiały bełkot i proszę o objaśnienie to zarzucono mi , że "ależ jak to panie kocie, to pan tego nie wie? To skandaliczne nie wiedzieć takich błahostek. No kto jak kto, ale Kot to powinien wiedzieć..."

Ogarnijcie się!

Nawet nie Ogarnijcie się, a pierdolnijcie się w łeb i to ostro.
Naukowcy od siedmiu boleści.
Biochemię będą wykładać na dopalu🤭

I jeszcze wciskać że TY MASZ TO WIEDZIEĆ I CHUJ... 
Dobranoc Pinky i Mózg 🙋

Kiedy kartkówka z biochemii?
Będziecie przepytywać wyrywkowo czy wszyskich zbiorczo?
A może od razu zbudujmy rakietę i polećmy ba Saturna kręcić klefa, chuj z Marsem, Elon i NASA to leszcze, DOPAL leci na Saturna, my tu mamy wieksze ambicje 😎


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - LOBO - 12.07.2024

kot_kreskowy Ale tu nie chodzi o biochemie zadna, czy inne popierdolki. Milion razy bylo powtatzane ze im mniejsze wartosci tym lepiej itd itp... Chodzi tu o wszystkie posty nazwijmy je "edukujace" Ktos pisze o tym dlaczego substancje X klepia tak czy srak a jedyne 2 komentarze ktore sie ukazaly to cos w stylu jak ja sobie walne grama mefa to klepie mnue porzadnie😁 i takich przykladow jest miliony tutaj... A jak choc jedna czy 2 osoby wyniosa cos z tego zaadoptuja do mozgownicy  niczym dzieciatko z kambodzy to juz cos;-)


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - kot_kreskowy - 12.07.2024

To akurat racja👊

LOBO 
Ja nadal oczekuję na jakiś post objaśniający nieco bardziej to zagadnienie bo temat jest ciekawy a Kot to trochę też taki Pinky w tym temacie  Podobno kultowa 😘


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - LOBO - 13.07.2024

kot_kreskowy Test radiometryczny to jest ten, ktory zawsze jest wrzcuany tu an forum z liczbami natomiast ten fluorescencyjny jest jego alternatywą a roznice sa takie: 

Test Fluorescencyjny: Wykorzystuje emisję światła przez substancje po naświetleniu. Analizuje stężenie i lokalizacje substancji w próbkach biologicznych. Posiada wyysoka dokladnosc lecz mneijsza nizeli radiometryczny, ale za to sa niskie koszty badań i mozliwosc jednoczesnej analizy kilku probek.

Radiometryczny: Natomiast ten wykorzystuje emisję promieniowania przez izotopy promieniotwórcze. Bada metabolizm i stezenie substancji w czasie. Oznacza aktywnośc enzymów i receptorów. Ma bardzo wysoka dokaldnosc, ale za to wysokie koszty badań, jak i wieksze BHP przy nich.

PRzy badaniach fluorescencyjnych wyszlo iz, hDAT(human dopamine transporter) hNET (human norepinephrine transporter) czyli noradrenalina...sa na poziomie zblizonym do radiometrycznych testow, natowmiast serototninas hSERT rozni sie znacznie...

Tabela 1. 
hSERT - human serotonine transporter itd.  wartosci uzyskane po 12 min zaaplikowanego "leku"...szare bloki oznaczaja gdzie zwiazek jest najsilniejszy w danej substancji...

Tabela 2.
Tu masz pokazane - serum conentration stezenie w mozgu: pokazujace skutecznosc substancji
BPF: Wspolczynnik podzialu mozgu, pokazuje jak substancja przenika do mozgu, im wyzsze BPF tym wiekszy naplyw do mozgu

TAbela 3.
Roznice miedzy testem fluorescencyjnym, a radiometrycznym podane w roznych badaniach naukowych, zapisanych w literaturze, przy kazdym wyniku jest na gorze cyfra do adnotacji na dole skad to zrodlo... Big Grin


RE: Hamowanie wychwytu zwrotnego monoamin, według testu opartego na fluorescencji - kot_kreskowy - 13.07.2024

LOBO 
Dobra robota 💪
Dziękuję za zrozumiałe przedstawienie sprawy.