Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa (/showthread.php?tid=4307)

Strony: 1 2 3


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - Mglus808 - 23.08.2024

kot_kreskowy no zobaczymy Polska jest innowacyjna jeżeli chodzi o sposoby ściągania daniny od ludzi ale raczej u nas tego nie wprowadzą, tymbardziej jest to bez sensu bo w krypto siedzą sami maklerzy  Big Grin nie wiem czy któryś użył by krypto nie znając aktualnych kursów xd chyba że serio zjadą na transakcji ale jak wiadomo każdy chce zarobić więc co odpuszcza wszystkie opłaty xd nie nie tak nie będzie, delikatny kamuflaż wystarczy

(23.08.2024, 15:09)kot_kreskowy napisał(a): UE i Wielka Brytania to trzeci świat?

Ogarnij się 🤫

Wskazał na sporą szansę rozwojową, jaką karta daje dla demokratyzacji dostępu do usług finansowych. Następnie Jones dodaje:

„Ta inicjatywa może znacząco wpłynąć na regiony z dużą liczbą osób bez dostępu do banków, oferując podstawowe usługi finansowe przez urządzenie mobilne.”

Demokratyzacja dostępu do usług finansowych ?? Czy my mamy narzucony jakiś reżim ?? Xd 
Gdzie nie mają dostępu powszechnego do banków ? Nie wiem o jakie państwa może chodzić hmm Naddniestrze ?


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kot_kreskowy - 23.08.2024

Jprdl 🤦
A nie pomyślałeś, że nie chodzi o całe kraje czy regiony a po prostu o ludzi zamieszkujących ogólnie Europę lecz wykluczonych w jakiś sposób z bieżącego dostępu do banku?
No nie wiem kurwa, mieszkających w wypizdowie górnym, z którego dojechać do miasta to trzeba albo poświęcić cały dzień bo jeden autobus na dobę albo po prostu jechać trzy dni na wielbłądzie?

Ja też tu dostrzegam konkurencję dla banków no i na pewno przez jakiś czas będzie to odcięte od komornika dopóki nie zostaną wprowadzone jakieś regulacje.


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - Zkittlez - 23.08.2024

A to nie ma czasami już takich kart ze możesz płacić nimi w krypto?  Podobno kultowa


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kot_kreskowy - 23.08.2024

Zkittlez 
A to są? Ja nie wiem, jak są to oświeć nas.

Revolut ma jakieś tam opcje zarządzania z konta kryptowalutami ale czegoś takiego co tworzy obecnie MasterCard to nie słyszałem.


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kej9 - 23.08.2024

(23.08.2024, 14:55)kej9 napisał(a): ale co sie dzieje? Big Grin bo takie karty to nic nowego przeca. mam gdzies ze 2


kot_kreskowy a no som Big Grin a wisz ty ze waluta Salwadoru to bitkojn?




RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kot_kreskowy - 23.08.2024

(23.08.2024, 15:10)Mglus808 napisał(a): Demokratyzacja dostępu do usług finansowych ?? Czy my mamy narzucony jakiś reżim ?? Xd 


Dokladnie tak.
Masz pojęcie na czym opiera się wartość pieniądza fiducjarnego?
Na wierze, że państwo które go emituje zapewni mu wartość nominalną.
Tymczasem przez chujowe decyzje rządów mamy inflację, niektóre gospodarki nawet hiperinflację, pieniądz traci wartość. 
Tak naprawdę to tylko zwykły kawałek papieru z obietnicą jakiejś tam wartości.
I tak to działa na całym świecie.
A skoro nie ma realnej alternatywy w płatnościach, tylko pieniądz fiducjarny, jeśli nie masz wyboru, to nie ma to aby znamion reżimu? Dyktatury?

Powiem więcej, jeśli weźmiemy pod uwagę handel międzynarodowy to owa 'dyktatura' zaczyna nabierać już całkowicie swoich barw, zielonych barw...
https://youtube.com/shorts/sqf1Oego01A?si=VxoYQOsg2dSjignd

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?
Podobno kultowa

kej9 
To jak som to niech pokaże.
Bo jechać do Salwadoru aby opłacić fryzjera czy zakupy w biedrze jakoś słabo mi po drodze 😉
Zresztą chłop nawet nie mógł tym bitcoinem zapłacić bo ciągle jakieś błędy w płatności.
Po drugie nie ma tam żadnych kart z tym powiazanych a wszystko się opiera na jakimś śmiesznym portfelu. Czyli to samo co mam na miejscu.
Panie, daj pan spokój xd


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - Mglus808 - 24.08.2024

kot_kreskowy nie chodziło mi o wielki spisek światowy bo na to wychodzi że wszyscy jesteśmy pod tyranią tak ? Sorki zobaczyłem tylko pięć sekund konkretnie tego filmu co wysłałeś. Wiem że dolar jest pierwszą walutą i taką zostanie bo nie odpuszcza ale to jest wielka gra. 
Chyba nie wiesz co to jest reżim w prawdziwym reżimie dajmy na to Białoruś myślisz że ten tam prezydent ich pozwoli jakiemuś obcemu kapitałowi na zabór ich pieniędzy ?? 

My nie mamy żadnego reżimu chcesz to odpracowujesz chcesz to płacisz w dolarach a jak nie chcesz to opieka płaci za Ciebie. Socjalistyczna Europa nawet nie zauważy tej nowości a prawdziwe reżimy finansowe tymbardziej  Smile 

Poprostu kolejna kombinacja krypto i tyle

No i jeszcze dodam że te krypto co jest na revolcie to jest podrabiane takjakby xd kupując te krypto od nich kupujesz tylko inwestycyjnie jakby na ich rynku i nie da się wysłać komuś chyba że znajomemu z revolta. 
I tu coś czuję że będzie podobnie, zamknięty system oparty na czyimś portfelu, coś na zasadzie kangi


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kot_kreskowy - 24.08.2024

Mglus808 wykrył spisek i chuj, nic nie poradzisz Podobno kultowa

Im więcej opcji tym lepiej mordo.
To że Tobie się coś nie podoba, nie znaczy że inne osoby nie będą z tego korzystać 🙋


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - Mglus808 - 24.08.2024

kot_kreskowy poprostu nie uważam żeby była to jakaś rewolucja, dzieje to się u Escobar konkret nepior keciura a coś czuję że dopierdoli do pieca jeszcze jakaś alfiura albo mdphp


RE: Dzieje się! Powstaje kryptokarta debetowa - kot_kreskowy - 24.08.2024

A ktoś gdzieś napisał że to rewolucja?
Oczywiście, że to ewolucja ale jak najbardziej potrzebna.
Im więcej opcji tyjm lepiej. Na tym właśnie polega demokratyzacja, o której mowa w artykule - masz wybór.