Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: DOPAL.ORG (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Ogłoszenia z forum (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=40)
+--- Wątek: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia (/showthread.php?tid=1528)

Strony: 1 2 3 4


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - Krysztalozerca - 24.12.2022

Wesolych swiat wszystkim


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - Twój ziom - 24.12.2022

🎄 Wesołych Świąt dla wszystkich użytkowników dopal.org  🎄


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - Beeniepatu - 24.12.2022

Wesolych Swiat, jakie kto tam obchodzi lub nie. Co bysmy zdrowili byli 🥳


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - kot_kreskowy - 24.12.2022

(24.12.2022, 16:22)Kaja Buza napisał(a):
W ogóle pomagam Mamuśce przy rozkładaniu naczyń itd. ogólnie zastawy stołu wigilijnego i nagle podaje mi to ze zdjęcia i mówi "połóż koło każdego talerza" - ja sobie myślę JA PJERDZIU, ŻREMY KWASA CAŁĄ RODZINĄ... A to tylko tradycja, żeby każdy "Użytkownik Stołu" hihi dostał łuskę karpia wigilijnego, na szczęście... I taki Mamusiny patent w tym roku... 😑😑😑 Smacznej kolacji. 😁
[Obrazek: IMG-20221224-162141.jpg]


Nie na szczęście,  kwasożerco świąteczny🤣, tylko łuskę karpia trzyma się w portfelu co ma symbolizować i przynosić dobrobyt😊

W tym roku nabiera to szczególnego znaczenia, bo cena kilograma karpia = kilogramowi wołowiny🤯
No i jest to też jasny przekaz, że pomimo ponad tysiącletniego okresu chrześcijaństwa w Polsce, nadal nieobce są nam zwyczaje typowe dla pogan😊
Tak, u mnie w domu też ta tradycja obowiązuje i taką łuskę corocznie się wymienia na "świeżą".


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - tome3eqkks - 24.12.2022

U mnie też się to robi co roku a w tym roku zapomnieliśmy, dobrze że przypomniałeś jutro pobiore łuskę 💪👍😎


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - nonoanon - 25.12.2022

Zdrowych i spokojnych wszystkim!
PS. ile jeszcze czasu musi minąć, żeby usunąć to jaranie się karpiem na święta? Mułowata gówno-ryba którą mnożyło się na potęge i można było tanio sprzedawać, a teraz staje się towarem "premium" Big Grin


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - horsii - 25.12.2022

Wesołych świąt, ćpaki! Podobno kultowa Oby pod choinke było dużo RC Podobno kultowa


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - kot_kreskowy - 25.12.2022

(25.12.2022, 04:02)nonoanon napisał(a): Zdrowych i spokojnych wszystkim!
PS. ile jeszcze czasu musi minąć, żeby usunąć to jaranie się karpiem na święta? Mułowata gówno-ryba którą mnożyło się na potęge i można było tanio sprzedawać, a teraz staje się towarem "premium" Big Grin


Dawno temu na polskich stołach gościł sandacz, szczupak, lin. To typowo polskie ryby wigilijne.

Karp, to nie jest tradycyjna ryba wigilijna w polsce.
Karp pojawił się wraz z deficytem podanych wyżej ryb, no i jest zdecydowanie prościej i taniej chodować.
Tyle w temacie.
Sam też za karpiem nie przepadam.


RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - Kajabuza - 25.12.2022

Ja wczoraj poczułem, pierwszy raz chyba czym się różnią świeże filety rybne (kupione na rynku np.) od typowo w marketach mrożonych filetów. Padło na filety dorsza, ale smak ogólnie takiej smażonej rybki niebo, a ziemia porównując. Warto zapłacić więcej, ale cieszyć się tym smakiem. 😁



RE: Wesołych Świąt Bożego Narodzenia - nonoanon - 25.12.2022

(25.12.2022, 16:41)kot_kreskowy napisał(a): Dawno temu na polskich stołach gościł sandacz, szczupak, lin. To typowo polskie ryby wigilijne.

No i te ryby brzmią "królewsko" i coś co faktycznie warto dać na stół jeśli świetuje się. Może kiedyś minie ta PRLowska tradycja i zacznie się doceniać dobre ryby