Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) (/showthread.php?tid=1979)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - C84S - 05.05.2023

Jak zrobić maczankę.
Wiedza od horsii 

potrzebujesz

- podkład - susz roślinny - zamówić np. możesz z magicznyogrod.pl albo kupić w aptece (liść maliny czy miętę - nie herbata w torebkach tylko w takim worku dużym luzem, opakowanie 50g to pare zł) - tu masz temat z listą dobrych podkładów znajdziesz w tym wątku

- alkohol izopropylowy (izopropanol, IPA) - możesz kupić na allegro, alternatywnie zamiast IPA możesz użyć spirytusu ale on wolniej odparowuje (cały proces zajmie trochę dłużej), nie musisz kupować dużo, zużyjesz plus minus 50 ml na 50g maczanki

- dwa słoiki, jeden duży z zakrętką, drugi mały, coś do mieszania

- tackę plastikowa, albo po prostu kawałek kartonu i na niego wyłożyć folie aluminiową (żeby nie przesiąkało)



do małego słoika wsyp 1g kanna, zalej ok. 50-75ml izopropanolu lub spirytusu (zależy co wybrałeś, ja wole izopropanol bo o wiele szybciej paruje), mieszaj aż się rozpuści. jak się będzie ciężko rozpuszczało to zrób łaźnię:

weź mały garnek, nalej wody i wstaw na gaz, do wody włóż ten słoik z IPA i kanna tak żeby ipa się zagrzało, woda nie musi się gotować, chodzi o to żeby lekko podgrzać całość żeby zwiększyć rozpuszczalność. łaźnię rób nie dłużej jak przez kilka minut, ważne żeby się rozpuściła znaczna większość, jak zostanie odrobina jakichś małych grudek wielkości ziarenek piasku i będą dalej pływać nic nie szkodzi

do dużego słoika wsyp (w przypadku adb-butinaca, każdy kanna to inne proporcje)
- jak chcesz mocną to tak z 20-30g podkładu
- jak średnią to z 50 gramów

zalej podkład w słoiku tym płynem ipa/kanna który przygotowałeś, zakręć słoik i potrząsaj nim mocno jakiś czas, tak żeby wszystko nasiąkło równomiernie kannabinoidem

jak już wszystko będzie mokre po równo i nic nie będzie pływać, weź tą tackę, wywal na nią ten mokry podkład, rozprowadź go tak na płasko po równo, żeby nie leżał zbity w kupę, żeby szybko wysechł, i odstaw gdzieś na parapet czy coś do wyschnięcia. 

Jak wyschnie to jest gotowe do palenia

a, no i jeszcze jak coś to zamiast IPA albo spirytusu możesz kupić aceton
on paruje najszybciej i najlepszy jest


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Ciapek - 05.05.2023

A można wysuszyć w mikrofali by przyspieszyć suszenie?


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - C84S - 05.05.2023

Ciapek suszymy naturalnym sposobem Tongue


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - PUDZILLA - 05.05.2023

C84S spirytus salicylowy ktory zawiera 63% etanolu rowniez soe nada jako rozpuszczalnik kanna, a kosztuje 2zl w aptece


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - C84S - 05.05.2023

PUDZILLA ja używałem także bursztynówki, to tak jak spirytus, tylko inny smak dawało Smile polecam wypróbować.
Raz robiłem także na wódce, ale to już nie był ten sam efekt.


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Ciapek - 06.05.2023

Pytałem, bo jak już się nie można było doczekać, to z ziomeczkiem włożyliśmy do mikrofali, ale tak jakby słabiej kopało ;(
Od tego czasu cierpliwie czekam aż wyschnie Wink


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Chochlik - 08.06.2023

Ej, ja kupowałem w 2015 roku kanna robione na herbacie. Normalnie takim liptonie. Nie dość, że to gówno się nie chciało palić i śmierdziało spalonymi włosami, to jeszcze wpadłem wtedy w swój pierwszy ciąg trzymiesięczny xD potem szpital i odklejka xD

Diler przynosił towar zawsze że stajni jak przyjeżdżaliśmy xdddd ja nie widziałem, ale brat mi mówił, że miał taką wielką misę do tego i mieszał to chochlą xdddd


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Demilich - 11.06.2023

(28.04.2023, 18:28)Twilight Sparkle napisał(a): PUDZILLA a jaki jest najgorszy podkład? Co się będzie źle palić i śmierdzieć? xDDD

Majeranek z nasionami gorczycy które topią się w oleisty dym?


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - fiodor - 11.06.2023

Chochlik tak to jest jak masz ciśnienie, jakość, czystość, wykonanie już mało wazne aby coś kopnęło w mózg


RE: PUDZI presents... najlepsze wypełniacze ziołowe których jeszcze nie używałeś! (KANNA) - Buka - 25.06.2023

Bardzo wartosciowy wpis , oby wiecej takich bylo
Nawet nie wiedzialem ze samemu mozna zrobic maczanke .
Pare lat temu na umór sie tego palilo , dzien w dzien , nie szlo sie zatrzymac