Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Oddajesz krew? 17/07/24 - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Redakcja (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=61)
+--- Dział: Pytanie dnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=63)
+--- Wątek: Oddajesz krew? 17/07/24 (/showthread.php?tid=4064)

Strony: 1 2 3 4


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - Lifeisbrutal - 17.07.2024

kot_kreskowy" Mówisz, że tydzień max 2 starczy bez twardych dragów by oddać krew?


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - kot_kreskowy - 17.07.2024

Nie przekręcaj moich słów boś wszystko pokręcił.
Poczytaj sobie w necie co i ile się utrzymuje


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - kurvvisko - 17.07.2024

Nie, bo ciągle jestem za chudy na to, mimo że daszek rośnie...


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - Attenborough - 22.07.2024

Mojej by na pewno nie zechcieli. Za bardzo zanieczyszczona biologicznie  Sad


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - DannyDeVito - 23.07.2024

(17.07.2024, 06:08)kot_kreskowy napisał(a): Czyli jesteś szczęśliwym posiadaczem karty mocy miażdżącej wszystkie staruszki w kolejce do lekarza czy aptece? Podobno kultowa

Ja jestem posiadaczem takiej karty. Jak raz uzylem w przychodni to stare baby wyly jak pojebane Big GrinBig GrinBig Grin

Mam 12 litrow oddanych ale od 1,5 roku nie oddaje bo jestem na lekach.

Btw. jak ktos chce oddac krew to napewno nie po cpaniu. Dwa tygodnie wystarczy po jakichs stimach. Ale np. po dlugim benzo jak diazepam czy flubro no to te dwa tygodnie bym odczekal. Zreszta na wywiadzie jak wspomnicie ze jedliscie benzo, albo paliliscie trawke rok temu to i tak lekarz nie dopusci do oddania krwi.

Bardzo chetnie korzystalem z uslugi na poczatku pandemii, bo dwa dni wolnego sie za to dostawalo Big Grin. Chyba nadal dwa dni wolnego sa za oddanie krwi bo kiedys byl tylko jeden.

Btw ostatnio bylem w szpitalu, gosciowi mlodemu lekarz pobral doslownie odrobine krwi i koles po 5 minutach zemdlal. Troche mnie to zszokowalo bo jak oddajesz krew charytatywnie to sciagaja z ciebie cos okolo 0,45 litra krwi. Nigdy nie mialem objawow jakichs typu ze zaslablem czy cos.


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - Lifeisbrutal - 23.07.2024

Nic strasznego, nawet ukłucie nie boli a igła jest grubości wkładu długopisa. Ogólnie nie pozwalają patrzeć na moment wkłucia zniektórych miejscach żeby nie zemleć, ale ja tam miałem wyjebane i patrzyłem.


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - yetow - 23.07.2024

kurwa, oddawałem, ale zaczynam żreć medikinet wraz z sertaliną i perazyną, a to dyskwalifikuje. Kiedyś jeszcze oddam mam nadzieję


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - kot_kreskowy - 23.07.2024

DannyDeVito 
Mi też się robi ciepło i to przy pobraniu krwi do badań.
Przyczyny należy szukać na poziomie psychologicznym, nie mdleje się po utracie takich znikomych ilości.


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - DannyDeVito - 23.07.2024

kot_kreskowy bardzo mozliwe. Przeciez sa osoby co na widok samej krwi maja omdlenia. W kazdym razie wstal przeszedl kilkanascie metrow, usiadl na takiej wiekszej kanapie powiedzmy i nagle zemdlal, ale szybko przybiegly pielegniarki z lekarzem i tam w momencie go ocucili.

Lifeisbrutal ja ze strzykawkami nigdy sie nie spotkalem, zeby nie kazali mi patrzec na igle kuhwa - jeszcze te teksty a "a czego sie pan boi". Ja to od raz uprzedzam przed zastrzykiem/pobraniem krwi - prosze mi tylko igly nie pokazywaci glowa obrocona. Ale juz po wkluciu moge sie patrzec. Na oddaniu krwi to taki relaksik. Ustawiasz z szefem termin kiedy chcesz isc - jedziesz sobie z ranca do punktu pobran tak na 7 rano zeby jak najszybciej do chaty obrocic - kladziesz sie z telefonikiem na wygodym fotelu na 30min a nastepnie masz calutekie dwa dni dla siebie Mozna tak w roku trzy dodatkowe dluzsze urlopy zrobic jak laczysz z weekendem Smile.
A ze nie jem czekolad to zawsze byly do rozdania dzieciakom na swieta Big Grin. Czasem baton sie trafil to zjadlem jak wracalem autem.


RE: Oddajesz krew? 17/07/24 - Czeslawo - 29.07.2024

Nie oddaje krwi, unikam pobierania krwi - mam wstręt do igieł od dziecka, lata leca i nic się w temacie nie zmienia.