Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Bezsenność - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Bezsenność (/showthread.php?tid=1239)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27


RE: Bezsenność - Lady Giwera - 24.10.2022

Medytacja przed snem rewelacyjna sprawa. Praktykuję od dłuższego czasu 107 afirmacji Klaudii Pingot 




RE: Bezsenność - mati54 - 02.11.2022

Najważniejsze to udać się do specjalisty celowo nie napisałem lekarza bo to ze ktos ma papierek i nauczyl sie na pamiec z ksiazki nie znaczy ze cos umie. Trzeba okreslic skad sie biora problemy ze snem. A dla osob chcacych poprawic jakosc snu to rutyna czytaj chodzenie o podobnych porach, unikanie swiatla niebieskiego, podstawowe suple, nie uczysz sie jezdzic ferrari stad nigdy nie zaczynaj od lekow najpierw sprobuj czyms lzejszym a byc moze to wystarczy, osoby ktore pisza wypij piwko lub 10 powinny dostac bana za glupote


RE: Bezsenność - Białykot - 02.11.2022

Ostatnim czasem tez dokucza mi bezsennosc a jak juz zasnę to czesto sie budze i ciezko spowrotem do snu wrócić


RE: Bezsenność - JokerRC - 05.11.2022

Objawy długiej bezsenności są po odstawieniu 
Ktoś odstawia tematy?  Bo u mnie senność wzmożoną przy badaniach


RE: Bezsenność - Chochlik - 05.11.2022

JokerRC 

Najgorsza byla bezsennosc na odstawianiu kanna. Totalne zmęczenie, wielkie oczy i niemożność zaśnięcia przez kilka dób. Eh, cóż to byly za tortury 😥


RE: Bezsenność - tome3eqkks - 05.11.2022

Przypomniało mi się jak po krajówce już kilka lat temu tak mnie wyjebało że prawie 4 doby nie spałem - i nic nie pomagało... oj cóż to była za męczarnia


RE: Bezsenność - mati54 - 05.11.2022

Pamiętajcie ze samo spanie nie musi oznaczać dobrego snu, wielu o tym zapomina. Jednak jedzenie i spanie to najważniejsze sprawy dla naszego organizmu.


RE: Bezsenność - Chochlik - 05.11.2022

mati54 

Masz rację, np sen po alko jest bardzo płytki i nie regeneruje organizmu.


RE: Bezsenność - mati54 - 05.11.2022

(05.11.2022, 14:58)Chochlik napisał(a): mati54 

Masz rację, np sen po alko jest bardzo płytki i nie regeneruje organizmu.

Dokladnie, jest iluzoryczny ale malo kto to rozumie bo przeciez piwko czy dwa przed spaniem pomaga mi zasnac, ile razy juz slyszalem podobne zdanie


RE: Bezsenność - Beeniepatu - 05.11.2022

(05.11.2022, 14:12)mati54 napisał(a): Pamiętajcie ze samo spanie nie musi oznaczać dobrego snu, wielu o tym zapomina. Jednak jedzenie i spanie to najważniejsze sprawy dla naszego organizmu.


Swiete slowa. Pisalem to juz gdzies na poczatku tematu. To, ze zasypiamy, nie znaczy, ze dobrze spimy. Wspomniany wyzej alkohol, ulatwia zasypianie, ale przez to, ze w trakcie snu jest metabolizowany, powoduje wzbudzenia w kolejnych fazach, zaburzajac cykl. 

Organizm w trakcie snu powinien miec jak najmniej "wlaczonych" procesow. Higiena snu to podstawa. Brak snu powoduje gorsze paranoje niz alfa