Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Kiedy sadzić - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Kiedy sadzić (/showthread.php?tid=113)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Kiedy sadzić - ProducentRC - 27.05.2022

(27.05.2022, 17:38)DominaoR napisał(a): 23 zł za nasiono a przesyłka 25zl dodatkowo?

Ja zamawiam z f2seeds tam od 300zł darmowa dostawa


RE: Kiedy sadzić - Mocno Kryształowy - 27.05.2022

Również mogę polecić f2seeds... Stary sprawdzony sklep, działa już kupe lat na rynku. Paki szybko latają, zawsze gratisowe nasiona i gadżety !


RE: Kiedy sadzić - Zenez - 01.06.2022

(27.05.2022, 18:32)Mocno Kryształowy napisał(a): Również mogę polecić f2seeds... Stary sprawdzony sklep, działa już kupe lat na rynku. Paki szybko latają, zawsze gratisowe nasiona i gadżety !

Kupiłem dziś jasna z tej strony zobaczymy co z tego będzie czy będą plony duże jak maczugi


RE: Kiedy sadzić - MarekToZiomal - 06.07.2022

(07.05.2022, 14:24)ProducentRC napisał(a): Może być zrobione z foli ale szkło jest lepsze bo przez nie przedostaje się więcej promieni UV, a czytałem badania jakieś na faktach konopnych kiedyś że konopie wytwarzają THC żeby bronić się przed promieniami UV, czyli im więcej promieni UV tym więcej THC wytworzy nasza odmiana którą uprawiamy
MarekToZiomal

Mam pytanie co do tej szklarni bo ma. Szklarnie na balkonie a tam zawsze 60 stopni i bałbym się się że moj kwiatek może wyschnąć albo że ma za.mala doniczkę a co najlepiej na żółte liście?


RE: Kiedy sadzić - ProducentRC - 06.07.2022

Żółte liście oznaczają brak azotu, roślina "zjada samą siebie" żeby mieć energię w rozwój rozgałęzień z których powstaną kwiaty konopii, jeżeli jest w fazie wzrostu musisz dostarczyć jej azotu najlepiej poprzez organiczny nawóz jeżeli już kwitnie polecam nawóz bio bloom od BioBizz, dwa tygodnie przed ścinką trzeba odstawić nawozy bo nawet te organiczne wpływają lekko na ich smak końcowy, te nie organiczne wpływają jeszcze gorzej więc radził bym ich wcale nie stosować podczas uprawy MarekToZiomal


RE: Kiedy sadzić - dekadan89 - 07.07.2022

Jako stary grower na emeryturze może dodam coś od siebie.
Ja sadziłem w połowie kwietnia  i akurat był taki rok że pod koniec kwietnia  spadł śnieg, nie dużo po prostu było biało a temp trochę powyżej zera. Wcale nie trzeba się tym przejmować. Planty miały dopiero ok 10cm. Odciąłem góry z plastikowych butelek  robiąc w nich kilaka dziurek a odciętą stroną siup w ziemię( taka pseudo szklarnia)

absolutnie nic im się nie stało a zaparowana butelka od środka to dobry znak.

Co do żółknięcia liści powodów jest wiele i trzeba mieć trochę doświadczenia żeby skutecznie zdiagnozować w czym problem. W fazie wzrostu stosujemy głównie nawozy azotowe ukorzeniacze i mikroelementy. i niedobór azotu czy jego nadmiar  spowodowany nadgorliwym rolnikiem który leje bez opamiętania powoduje właśnie te same efekty. Przelanie zbyt dużą ilością wody również prowadzi do zgnilizny korzeni i liście zżółkną ale to tyczy się bardziej indoor albo ogólnie kiedy stosowane  są donice.

Kiedy kończy się lato a dzień zrównuje się z nocą (12h dnia/ 12h nocy)  do tego słonce przybiera bardziej pomarańczowego koloru rośliny są stymulowane do rozwijania paków , wtedy można  a nawet powinno zrezygnować z nawozu azotowego na rzecz nawozów pk zawierające fosfor i potas niezbędne do budowy kwiatostanów. . W tej fazie rozwoju żółkniecie i odpadanie liści jest naturalnym procesem a rośliny przybierają różne palety barw zależne od odmiany.  W hodowli indor sami decydujemy jakie wielkie chcemy mieć planty przełączając cykl świetlny z 18/6 do 12/12. Bawimy się w matkę naturę.

Co do stosowania nawozów raczej polecam te organiczne . Osobiście nie zawiodłem się na biobizz są naprawdę ok. 2 tyg przed ścinką flushing czyli płukanie czysta woda. Można stosować boostery kwitnienia typu Canna  Bloom Booster czy inne a jest tego masa tylko to nie mam nic wspólnego z organika i potrafi fajnie s********ć smak.

Indoor 2 dni ciemni przed ścinką tez dobrze wpływa na efekt końcowy.

No i najważniejsze. Chcesz miej smaczne zioło to konieczny jest curring a wiele pseudo-rolników nawet nie słyszało o takim czymś. Idealnie nadają się szklane słoiki na zacisk sprężynowy z gumka. Curring zaczynamy gdy plony przy wolnym schnięciu będą miały ok 20% wilgotności, Roślina ścięta ale procesy biochemiczne dalej trwają i dopiero po min 3 miesiącach (co jakiś czas otwieramy mieszamy co by pleśń się nie wdała)  można powiedzieć ze nadaje się do palenia ale poł roku było by lepszym pomysłem tylko kto tyle wytrzyma co nie?Big Grin

out
[Obrazek: DSC00168.jpg]

[Obrazek: tdrt.jpg]

[Obrazek: DSC00166.jpg]

lampy metahalogenkowa na wzrost i sodowa na kwitnienie

[Obrazek: 20220703-201308.jpg]

palenie po curringu

[Obrazek: hgjghjth.jpg]

[Obrazek: b082c83c4a.jpg]


RE: Kiedy sadzić - MarekToZiomal - 07.07.2022

Właśnie mam ją w doniczce jutro podeślę zdj dałem nawóz na wzrost biobizz fish top to lepiej zalecasz ProducentRC blokom? Czy przesadzić do gleby? dekadan89


RE: Kiedy sadzić - dekadan89 - 07.07.2022

Ja waliłem do gleby, mniejsze ryzyko przenawożenia. Wykopany dół 50l i średnia łopata pospolitego gnojownika na spod.  Później ziemia kwiatowa która sama w sobie ma co nie co. Na wzrost żadnych nawozów nie dawałem na outdorze tylko ten gnój.

biobizz fish to uniwersał stosujący się cały czas na flow trzeba dobrego pk d*********ć.  W donicach musisz kontrolować dawki zalecane przez producenta.


RE: Kiedy sadzić - Alkopoligamia - 07.07.2022

Ale piękna uprawa dekadan89 . Jeśli ktoś chce w detalu bez przesyłki to często można zakupić nasiona w sklepach z medyczna marihuana! Big Grin


RE: Kiedy sadzić - ProducentRC - 07.07.2022

Alkopoligamia  ale ceny pewnie jak za nasionka holenderski producentów czyli z kosmosu... Ja polecam producenta naszego Polskiego Orion Seeds ceny wcale nie wygórowane, kiełkują ładnie, plon też niczego sobie, a palenie kozak, oczywiście wszystko zależy od odmiany jaką wybraliśmy