Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Ośrodek Monar - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Ośrodek Monar (/showthread.php?tid=4044)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Ośrodek Monar - Lifeisbrutal - 18.07.2024

Bawią mnie te płatne terapie. XD
Jak terapia to z grubej rury na rok dwa . Za ten hajs Malediwy już by na mnie czekały .😁


RE: Ośrodek Monar - W4U3K - 18.07.2024

Odradzam monary. Byłem i po miesiącu uciekłem z stamtąd. Polecił mi kumpel po 4 monarach (ostatni ukończony) z którym razem zaczynałem piko. On poszedł w monary ja w wyjazd do UK lata temu. Finalnie w obu przypadkach pomogło i ja i on nie tykamy piko, ale różnica jest taka, że ja sobie na wyspach zarzuciłem jakieś koko czy molly weekendowo i był luz, jarałem sobie trawe piłem browarki i normalnie żyłem, dom-praca wszystko poukładane. On natomiast jest skrzywiony po tych monarach bardziej niż po dragach. Reaguje lękowo nawet jak się o tym wspomni w rozmowie. Wywołali u niego jakąś fobie na temat używek jest po prostu przestraszony jak dzikie zwierze. Sam byłem w monarze z jego polecenia bo popadłem w alko, myślałem że będzie jak na innych terapiach (bo też byłem takich 3 miesięcznych), ale jak doświadczyłem tego prania mózgu to zrozumiałem, dlaczego on się tak zachowuje i podziękowałem. Biorę teraz disulfiram, nie tykam alko, radzę sobie na własną rękę tak jak z piko i nie jestem zdziczały dzięki temu moge sobie zarzucić coś na co mam ochotę i się tym cieszyć, byle nie było to piko czy alko. Serio jak się leczyć to w normalnych ośrodkach a nie monarach bo to pralnie umysłów.


RE: Ośrodek Monar - Lifeisbrutal - 18.07.2024

W4U3K Wiesz może akurat tam był taki rygor. Nie u każdego będzie to tak traumatycznym przeżyciem jak u twojego kolegi.


RE: Ośrodek Monar - kot_kreskowy - 18.07.2024

Jemu najwidoczniej odjebało.
Jak można mieć traumę po odwyku kurw...
Ciężki przypadek Undecided


RE: Ośrodek Monar - 777 - 18.07.2024

Te prywatne ośrodki za 20k to podejrzewam zwykły biznes kierowany w stronę bogatych rodziców i ich bananowych dzieci. Tatuś opłaci, dziecko dla jego i swojego spokoju obieca ukończenie terapii i 2 miesiące jak pączek w maśle. Z tego co słyszałem w takich ośrodkach za które się tyle buli pacjenci nie mogą mieć w ogóle ciężko, bo przecież płacą.


RE: Ośrodek Monar - Lifeisbrutal - 18.07.2024

777 A coś ty myślał? Tam wszystko na tacy mają podane. Niby terapia a tak naprawdę to są wakacje dla nich.


RE: Ośrodek Monar - Epsiakos - 18.07.2024

Generalnie wiem ze na Warszawskich odwykach platnych normalnie jest dostarczany material i to calkiem jawnie wiec to jest pic na wode fotomontaz


RE: Ośrodek Monar - 777 - 19.07.2024

Lifeisbrutal no właśnie... A założenie terapii Monarowskiej jest zupełnie inne. Tam im jest pacjentowi ciężej na terapii tym lżej ma być na zewnątrz. Teraz już raczej nie używa się tego motto, ale w starszych latach w monarach jedno z haseł przewodnich było zdanie "litość w monarze to największe skurwysyństwo".


RE: Ośrodek Monar - Epsiakos - 19.07.2024

Metody w monarze są tragiczne, mimo całkiem sporej skuteczności w pokonywaniu uzależnień, tak generalnie najczęściej wychodzi prawdziwy wrak człowieka który ma mocne stany lękowe, trudności z adaptacją wśród "normalnych" ludzi czy inny aspektach życia codziennego.

Owszem dla niektórych jest to ostatnia szansa na wyjście z nałogu, ale niektórym osobnikom się wmawia że są już potężnie "wjebani" i że to jedyna droga, mam na myśli osoby które nie wala dzień w dzień ale też dość często np co dwa tygodnie w weekend albo w każdy weekend.

Znajomemu swojemu wybiłem ten pomysł z głowy zwyczajnie tak samo jak znajomej.
Ona rzuciła definitywnie i jest już 8 lat czysta, a znajomy tak jak ja uświadomił sobie że można imprezować bez tego, i korzysta znów z tej rozrywki tak samo jak na początku.
Żeby w wąskim gronie posiedzieć 2-3 dni, porozmawiać ze znajomymi, pograć w gry planszowe czy to na co ekipa ma ochotę.

Tylko takie osoby muszą mieć wsparcie wsrod bliskich bądź przyjaciół, ja w nich wierzyłem i wspierałem jak tylko potrafiłem, bo tyle wystarczy.

Do Monaru powinni chodzić tak naprawdę ci co są wjebani np w Opiaty, ludzie którzy zamiast iść do pracy to wynoszą rzeczy z domu by mieć na towar no i też ci co wala codziennie sami tylko po to żeby nie dopuścić rzeczywistości do świadomości, gdzie obowiązki, brak kontaktu z rodziną i bliskimi zwyczajnie ich przygniecie.


Ale to jest moje zdanie, można żyć i korzystać ze wszystkiego, ale z głową i umiarem.
I tak dalej twierdzę że Alkoholizm jest bardziej szkodliwy dla alkoholika, jego bliskich i całej reszty otoczenia, bo mimo że nie każdy alkoholik jest agresywny tak spora większość jest zwyczajnie, nigdy nie wiesz co za genialny pomysł takiemu do głowy przyjdzie.
Przed chwilą romantyk, za moment kat i oprawca w dodatku jeszcze tacy ludzie czesto nie pracują bo mają rentę alkoholowa xD

To tyle


RE: Ośrodek Monar - 777 - 21.07.2024

Monar, rok 1986:
https://vm.tiktok.com/ZGenuaaKE/