Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Ośrodek Monar - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Ośrodek Monar (/showthread.php?tid=4044)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Ośrodek Monar - Lifeisbrutal - 21.07.2024

Obejrzałem z ciekawości i masakra krótko pisząc jak dla mnie..
Wiadomo oni muszą jakoś dotrzec do tych ludzi i nie głaskać ich po główce mówiąc tak będzie dobrze bo samo takie gadanie nic nie da. Ale gadka tego typa nie podobała mi się.


RE: Ośrodek Monar - KoneserTanichWin - 24.07.2024

Ma ktoś informacje jak to wygląda w monarze w okolicy Poznania/Gdańska? Próbowałem się sam więcej dowiedzieć ale bardziej interesują mnie informacje z "pierwszej ręki". Wiem że nie można nikogo zmusić do odwyku, natomiast próbuję do tego przekonać jednego kumpla który strasznie wjebał się w opio i próbuję mu przedstawić to jak najbardziej realistycznie, bez okraszania tego zbędnym brokatem, jednocześnie w taki sposób żeby go zachęcić bo chłopak ewidentnie sobie nie radzi.


RE: Ośrodek Monar - monio - 25.07.2024

KoneserTanichWin  ja byłem w ośrodku leczylem sie z opiatów tylko jakieś 23 lata temu wszystkie osrodki monarowskie dzialaja podobnie sa lżejsze i cięższe chodzi o dociążenia i rozliczanie uczestnika program leczenia   Kiedyś byl program wszędzie taki sam tylko różnica polegała na dociązeniach ja trafiłem do jednego z najcięższych jedno z wielu mojch dociążeń  polegało porąbać korzeń drzewa na małe sztabki drewna jak tego nie zrobię nie mogłem wejść do domu musiałem jeść na ganku lub w narzędziowni aż nie wykonam zadania a nie było one łatwe korzeń jest strasznie żywiczny i zbity zajęło mi to cała noc i dzień teraz juz takich dociążen z tego co wiem niema tak jak zakazu palenia i wielu innych teraz to bardziej przypomina pobyt u babuni na świeżych bułeczkach ale z perspektywy czasu to i tak wspominam to jak obóz wakacyjny  oprócz dociażen organizowane są tam biwaki różnego rodzaju wyjazdy gry i zabawy Udało mi się wyjść z opiatów nie sięgnęłam po nie już ze teraz ćpam RC to wyłącznie mój wybór tak sobie poprowadziłem swoją ścieżkę życiowym  .Wiem napewno ze teraz w ośrodkach jest owiele lżej 
Ale myślę że nie uda Ci się przekonać kumpla do pujścia do ośrodka musi sięgnąć dna lub wiseć nadnim jakiś wyrok ,moją motywacja pójść do ośrodka były wyroki które nademną wisiały 
Powodzenia z namówieniem kumpla do leczenia


RE: Ośrodek Monar - dzwudziesty - 25.07.2024

Ja od siebie mogę polecić ośrodek w Ciuckowie, człowiek dużo pracuje nad sobą i swoimi emocjami. Oddział mieszany. Kobiety i mężczyźni. Osrodek jest na wiosce zabitej dechami, program trwa 8 miesięcy, ja po 3 się wypisałem ale nie powiem, sporo mogłem zrozumieć a sama ekipa jest tam z powołania.


RE: Ośrodek Monar - KoneserTanichWin - 29.07.2024

Mały update monio @"dwudziesty" 

Kumpel dał się namówić na rozpoczęcie terapii z niezależnym terapeutą od uzależnień dzięki szczerej rozmowie iinformacjom które od was tutaj dostałem, mimo że forum jest tematyczne i raczej niewielu interesuje co się dzieje u innych prywatnie to jestem wam bardzo wdzięczny za udział w tym sukcesie, poważnie. Planuje zacząć tak a, cytując, "gdyby łapy mnie za bardzo swędziały to pójdę na zamknięty". Smile