Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
BHP - Telefon - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: BHP - Telefon (/showthread.php?tid=108)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: BHP - Telefon - Ferdzio Kiepski - 13.03.2024

Ej, spoko, rozumiem, że masz swoje zdanie. Ale posłuchaj, czasami trzeba pomyśleć poza schematami, wiesz? Co do tego, co napisał no Tongue cóż można mieć różne podejścia... Podobno kultowa

Ale ja jestem stary co ja tam wiem Tongue nawet zdjęcia nie potrafię wstawić ale tak jak napisalem myśl czasem poza schematami pozdrawiam Tongue w każdej dzidzinie sa spece i spece Podobno kultowa stary


RE: BHP - Telefon - coyc2 - 14.03.2024

(13.03.2024, 10:31)Ferdzio Kiepski napisał(a): Ej, spoko, rozumiem, że masz swoje zdanie. Ale posłuchaj, czasami trzeba pomyśleć poza schematami, wiesz? Co do tego, co napisał no Tongue cóż można mieć różne podejścia... Podobno kultowa

Ale ja jestem stary co ja tam wiem Tongue nawet zdjęcia nie potrafię wstawić ale tak jak napisalem myśl czasem poza schematami pozdrawiam Tongue w każdej dzidzinie sa spece i spece Podobno kultowa stary

Jak ktoś jest rasowym debilem jak ten horsii stąd to co ja mam powiedzieć. Znam gościa nie od dziś, łeb zryty od picia, łeb zryty od brania benzo, no łeb do wymiany i jakiś moderator pewnie mi posty kasuje Podobno kultowa
Nie ważne czy horsii czy jakiś inny narkoman tak jak tutaj napisał że robi phishing, fraud, etc. To w IT masz tak że albo ktoś coś umie albo nie umie (uczy się/nie wie ocb) i tyle. Jak ten typ pisać nie umie nawet spell checking nie włączył to co czym my tu rozmawiamy, nic nie udowodnił niczym, nawet nie napisał nic na temat budowania romu z android open source project, tylko rzucił gotowca.


RE: BHP - Telefon - Jagodzik - 18.03.2024

Ej od benzo to się odwal. xD A co do tutoriala to jest... trochę bez sensu, to co ważne to pominięte, to co nieważne/prawie nieważne tu jest pokazane jak diabeł wcielony. Nie to że lekceważę BHP, nie to że coś, ale powiedzmy że parędziesiąt urządzeń z różnymi systemami zatrzymywanych już miałem, ew. serio bliscy znajomi i coś tam wiem (Androidy, Windowsy, Linuxy, nawet jakieś iPhony by się znalazły), wiem jakie były wyniki z analiz tych urządzeń i czym były szyfrowane. Jak ktoś ma serio dobrą reputację tu i chciałby zobaczyć przykładowy raport z takiej "analizy" - to na priv, no bo publicznie tego nie wrzucę xd, ale podesłać coś niecoś mogę (np. fakt że BitLocker jest nie do złamania przez polską policję). Co do samego AOSP (Android Open-Source Project) to jest to sytuacja... dziwna.... bo teoretycznie spokój to by nam dawał jedynie jakiś Graphene OS jeszcze najlepiej z w 100% przeanalizowanych przez nas kodem źródłowymi osobiście skompilowany... ale w praktyce... przypomnijmy - my tu walczymy my, a właściwie nasz telefon z Androidem przykładowo vs POLSKA POLICJA (xD), więc ta walka jest... no jaka jest i serio, nie ma co się bawić wg mnie, z tego co wiem i  z tego co widziałem w to żeby... ?wymontować mikrofon z telefonu? XD Na prawdę, miliard razy większe prawdopodobieństwo i przypał to Wam robi fakt że kolega na Was strzeli z dupy w pokoju obok w trakcie przesłuchania i Was sprzeda niż że Wam coś psy z dowolnego praktycznie Androida wyciągną który miał ten PIN na... 4 w praktyce, ale dla bezpieczeństwa powiem że jednak 8 cyfr PINu jest takim sensownym i bezpiecznym rozwiązaniem.
A i też z doświadczenia powiem żeby jednak na biometrię uważać (odblokowywanie twarzą/odciskiem palca) - tu jest kwestia nie taka żeby wymontowywać kamerkę czy czytnik linii papilarnych ?XD?... tylko taka że Wam pieski potrafią serio siłowo czy to próbować palec do czytnika linii papilarnych przyłożyć czy zeskanować Waszą twarz na FaceID żeby telefon odblokować - to się zdarza.


RE: BHP - Telefon - coyc2 - 21.03.2024

Mam zablokowane "punkty reputacji" (w sumie mógłbym to nabić jakoś ale jest dosyć późno) przez to nie mogę do ciebie napisać wiadomości. Możesz też mi nabić takie punkty jak chcesz. Jeśli chodzi o wymontowanie mikrofonu, głośnika czy czytnika linii papilarnych to hm. Jest to proste ale uważam że lepiej jest zrobić audyt kodu źródłowego,  tego co wiemy to wiadomo jak to jest z "osobami wjebanymi", oni nie wiedzą gdzie są a co dopiero robić takie rzeczy.


RE: BHP - Telefon - Jagodzik - 21.03.2024

Audyt kodu źródłowego - ja się zgadzam to jest super sprawa, ale... ile osób jest w stanie zrobić taki audyt rzetelnie, prawidłowo i nie pominąć nic? Bo sam fakt ile osób jest w stanie go zrobić i tylko zrobić to będą programiści różnego... poziomu - więc mamy już dość mały ułamek społeczeństwa, a powiem Ci że tam z doświadczenia z życia, nie ważne z jakiej pracy (nikt się nie domyśli, no cóż XD) to nawet jak programista robi innemu programiście "Code Review" czyli przegląda jego zmiany w kodzie to... to szansa na to że coś wychwyci oczywiście jest... ale jak duża? Zależy, czasem 90%, czasem 20-30% zależy od poziomu programisty nr. 1., poziomu programisty nr 2. i ogólnie jakości kodu i poziomu złożoności.
Nikt, powtórzę wg mnie nikt na świecie nie jest w stanie zrobić takiego code review/audytu całego Linuxa, nie ważne jakiej już dystrybucji, no to jest tyle kodu najebane że... że nie xd

Ja co dziwne mogę pkt reputacji dawać, ale no nie nabiję Ci ich ani 43 ani wcale za posty które nic nie wnoszą, bo jak mówię, ten pomysł z audytem... no pomysł ok... wykonanie przy grze w kółko i krzyżyk nawet wykonalne (wykonanie wykonalne xD niech pomyślą że to moja walka ze stylometrią, a nie porobienie nowym sortem o którym zaraz recenzje musze napisać) - większej części kodu jak jakiś Graphene OS - dla mnie kosmos i abstrakcja totalna. Audyt pod kątem tzw. testów penetracyjnych? No też spoko pomysł, super że ktos by się podjął... Ile tych błędów wyłapie? 5%? 15%? Może 50%? Fajnie ale nie będzie to nigdy 100%.
A że "osoby wjebane" nie wiedzą jak robić takie rzeczy? **Patrzy na siebie, myśli chwilę i wpada na pomysł że teraz to już się psychologicznie wybroni na 100%** - tak! Dokładnie! Nie ma szans na znalezienie osoby która by była wjebana i jakkolwiek ogarniala życie, albo nawet nie ogarniała życia ale... ogarniała cokolwiek więcej niż ćpanie Wink

A jak chcesz pisać do mnie coś na PW, to klucz PGP masz ew. jebać to i plaintextem albo coś na majla (nie widać w profilu?): kjagodzinski@protonmail.com


RE: BHP - Telefon - Mef123 - 22.03.2024

Najlepiej zamówić prenumeratę z magazynów telefonów, a właściwie je odebrać osobiście w magazynie zadrapać wszelkie nr na telefonach, i to radzę robić w magazynie są one duże i czarne tak to mogę nazwać potem ogarnąć legitne startery na słupa i mamy telefonik prima sort.