Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
PILNE!!! - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Offtopic (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=38)
+--- Dział: Powitalnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=39)
+--- Wątek: PILNE!!! (/showthread.php?tid=1005)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: PILNE!!! - kiertnik82 - 14.08.2022

Beeniepatu Z tego co zauważyłem to wszystko w stronę Kajabuza jak i z jego strony jest pisane z przymrużeniem oka i humorystycznie, więc raczej nikt nie ma poważnych napięć.


RE: PILNE!!! - DwDPzN - 14.08.2022

Nie do końca, przeczytaj wątek o wprowadzenie ignore na chat, to się dowiesz troszku o napięciach


RE: PILNE!!! - Beeniepatu - 14.08.2022

(14.08.2022, 22:50)kiertnik82 napisał(a): Beeniepatu Z tego co zauważyłem to wszystko w stronę Kajabuza jak i z jego strony jest pisane z przymrużeniem oka i humorystycznie, więc raczej nikt nie ma poważnych napięć.

Chyba jest jakis problem grubszy np z PUDZILLA . Ale moge sie mylic


RE: PILNE!!! - kot_kreskowy - 15.08.2022

(14.08.2022, 22:42)beeniepatu napisał(a): Ja nie bardzo wiem o co  chodzi, niemniej z kontekstu wnioskuje, ze sa pewne napiecia. I kot_kreskowy dokladnie wyjasnil jak sie do takich sytuacji powinno podchodzic. Mozna dyskutowac czy istnieje cos takiego jak wolna wola/wybor, niemniej czlowiek takich dokonuje. I ma prawo wybrac zle, bo natura czlowieka jest popelniac bledy. To proces uczenia sie. Mamy to szczescie, ze kazdy z nas jest inny a to najlepsza z mozliwosci by  samemu sie rozwijac. Tylko trzeba sluchac, konstruktywnie zwracac uwage jak ktos popelnia bledy, nie bac sie zmieniac swojego zdania. Razem budujemy ta spolecznosc wiec pomagajmy sobie i szanujmy sie. No i pamietajmy, ze jestesmy narkomanami - ludzmi, ktorych emocje czesto sa zaburzone przez dragi. Jak ktos sie odpala to znak pewnych deficytow fizjologicznych - trzeba ignorowac. A jak sami sie odpalamy to przeprosmy. Nie wykluczajmy nikogo bo nie wiemy jakie sa przyczynu danych zachowan. Zawsze jednak zwracajmy uwage jak uwazamy, ze ktos idzie zla droga i zastanowmy sie jak to do nas kierowana jest krytyka.
Biorac mnie za przyklad mozna miec wrazenie, ze sie czesto przypierdalam, mam do kogos cos. A to nieprawda. Ja nie milcze po prostu jak ktos gada bzdury. Ale to jest wyraz szacunku i tego, ze slucham. Bo ja tez sie myle lub nie wiem. A rozmowa z kazdym z Was to moja szansa na inne spojrzenie.
Szanujmy sie i podazajmy za manifestem kot_kreskowy . Swietna robota 👍

Twój post jest znakomitym uzupełnieniem tego, co chciałem tu przekazać.
Widzę,że rozumiemy się bez słów 😎
Jak zawsze szacuneczek za dobre słowo🙂


RE: PILNE!!! - winiu - 15.08.2022

Mnóstwo tutaj potyczek słownych, opisywania własnych odczuć i tłumaczenia jak powinien wyglądać dialog, lub kogoś zachowanie. Jako niedoświadczony bywalec tego forum i zapewniam, że z innego nie korzystam, jestem trochę zawiedziony  ze właśnie w tym miejscu odbywają się takie sprawy. Jak wbiłem się na to forum i chciałem coś znaleźć, bo uznałem, że gdzie jeśli nie tu, tylko z tego powodu, że nie potrafiłem się tutaj odpowiednio poruszać też ktoś coś tam głupio pisał. Na szczęście ja potrafię zrozumieć  że jeśli się ktoś pruje, ubliża i rzuca gownem to jest to tylko i wyłącznie jego słabość i jedyna prawidłowa reakcją powinno być ignorowanie o którym tak szczegółowo piszecie w jednym z działów. Co to w ogóle ma znaczyć, jakieś pisanie do kogoś, o kimś gdy się jest ukrytym za monitorkiem telefonu lub czegoś innego? Czy to forum jest po to żeby takie rzeczy się tutaj działy? I nie ma żadnego usprawiedliwienia, że deficyt czegoś w organizmie usprawiedliwia pewne zachowanie. Jak nakurwiasz towar to dobrze wiesz, że będzie taki deficyt, więc dla spokoju każdego na tym forum, nie zaglądaj tutaj i nie podejmuj żadnej rozmowy z nikim, dopóki deficyt nie będzie uzupełniony i każdy z nas od każdego użytkownika będzie mógł dostać to co jest pożyteczne.


RE: PILNE!!! - Beeniepatu - 15.08.2022

Dzieki za ten komentarz, bardzo trafny i potrzebny. Jedna mala uwaga  - zalozyles, ze kazdy uzytkownik ma swiadomosc deficytow, itp. Otoz wyobraz sobie, ze wlasnie nie. Wielu cpa bezmyslnie a my staramy sie ich uswiadamiac. Napisales, ze jestesmy tak naprawde wirtualni. Dlatego nic nie mozesz zakladac. Sa tu rozni ludzie - i to jest plus. Nie oczekuj jednak, ze kazdy ma tyle oleju w glowie co Ty. Za to nie boj sie dzielic tym olejem i uswiadamiaj innych. Nikt inny tego nie zrobi. Dziel sie opiniami jak ta - bo to klucz do zrozumienia oczekiwan o stworzenia miejsca gdzie bedziemy czuli sie dobrze. Od razu widac, ze wiesz co jest 5 i sam rozpoznasz uzytkownikow, ktorzy sa merytoryczni a ktorzy nie. Witaj na Forum, pytaj jak nie wiesz, jak wiesz to glosno mow i prostuj bledne informacje. Piona


RE: PILNE!!! - winiu - 15.08.2022

Polecam wszystkim niesamowita książkę "Potęga Podswiadomosci" autor Joseph Murphy. Znajdziecie tam mnóstwo odpowiedzi na nurtujące was pytania. Nauczycie się szacunku do samego siebie i zrozumienie jaka jest wasza prawdziwa wartość. Polecam. Jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany, mogę wysłać trzy darmowe egzemplarze.


RE: PILNE!!! - Beeniepatu - 15.08.2022

Dziekuje ale ja nie skorzystam. Znam ja doskonale bo to klasyk. W przeciwienstwie do Ciebie, nie uwazam jej za niesamowita. To lektura do przeczytania z przymruzeniem oka. Sprzedawanie patentu na zycie, ktore jest iluzja. Nie da sie rozwiazac kazdego problemu pokladajac ufnosc we wlasny umysl i sile wszechswiata. To bajkopisarstwo. Jedyne co ta pozycja moze uswiadomic to to, ze w jakim miejscu jestesmy, jest wynikiem naszej pracy i dokonywanych wyborow. Ale ludzie mieli tego swiadomosc dlugo przed wspominana pozycja. Bo co niby znaczy: jak sobie poscielisz tak sie wyspisz? Bez pracy nie ma kolaczy? Umiesz liczyc licz na siebie? 
Znowu fajnie, ze dajesz konkretna rade, jednak znow prosze bys nie zakladal, ze po drugiej stronie siedza sami pogubieni ludzie. Niektorzy to tacy co maja wiedze i umieja prowadzic dysputy na argumenty przeciwko stawianym tezom. No i zasadniczy problem tej ksiazki to uzywanie definicji swiadomosci, ktorej do dzis nikt nie zdefiniowal. Bo my nic praktycznie nie wiemy jak dziala ludzki mozg, nazywany raczej blrdnie, umyslem


RE: PILNE!!! - winiu - 15.08.2022

Każdy kto decyduje się na takiego typu rozmowy w tym miejscu powinien zastanowić się nad szacunkiem do samego siebie. Posiadane umiejętności są pożyteczne w spotkaniu twarzą w twarz. Tutaj każdy może napisać co chce nie mając nawet pojęcia do kogo to pisze. Zwykle rozmowy kończą się jakaś poniżającą emocjonalnie wymianie zdań. A co do książki... Głównym jej tematem jest to w co wierzysz. Rozumiem, że, Ty w nią nie uwierzyłeś, ale nie wszyscy są tacy jak Ty, więc Twoja opinia na jej temat powinna pozostać tylko dla Ciebie. Ja zaproponowałem coś z czego być może ktoś zechce skorzystać i będzie odmiennego zdania niż Ty. Świetna nie oznacza, że chce przekonać kogoś do niej, nie jest to też żadna rozwinięta opinia. Po prostu jako ktoś kto zaufał tym nauka, w taki sposób zachęcam do jej przeczytania.


RE: PILNE!!! - Beeniepatu - 15.08.2022

Dlatego powiedzialem, ze super, ze jestes proaktywny, dajesz rozwiazania. Ty jednak nazwales ja niesamowita wiec ja podalem kontrargumenty zaznaczajac, ze to moja opinia. Czyz nie? I mylisz sie, ze posiadane umiejetnosci i wiedza sa niewazne jak nie pokazane twarza w twarz. Nie wiem jakie masz doswiadczenie, ale moje pozwolilo mi ratowac dupy cpunom jak przesadzili i prowadzic ich za wirtualna reke by wyszli z klopotow. Bylem ostatnia osoba, ktora probowala motywowac dwojke uzytkownikow by nie walneli speedballa. Nieskutecznie. Mozesz uwazac mnie za gbura co sie ciagle przypierdala. Ale za mna stoi ponad 30 lat walenia, ktore nie mialo zadnego negatywnego wplywu na moje zycie, ktore wiode szczesliwe. I moze to tylko moj wymysl i mozesz mnie ignorowac. Ja jedak bardzo duzo wiem i bede zawsze prostowal bzdury. Ignoruj mnie jak chcesz. Tylko nie sil sie na sprzedawanie zlotych rozwiazan na zycie, i polecanie prostych wyjsc skoro sam nie radzisz sobie z wyjsciem z dragow. Do tego canna. Tyle ode mnie na dzis bo mi cos dzieci kwekaja i musze sprawdzic. Trzymaj sie