Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Alternatywa - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Alternatywa (/showthread.php?tid=1015)

Strony: 1 2 3


Alternatywa - winiu - 17.08.2022

Temat dla każdego, ale głównie dla zagubionej młodzieży. Wiadomo co daje wam wszystkim "romans" z używkami. Moje pytanie jest następujące... Co może być alternatywa dla takich odczuć, co jest dla was równie ważne lub ważniejsze od dobrej zabawy przy cpaniu?


RE: Alternatywa - Maniek - 17.08.2022

Rodzina, praca, sport.


RE: Alternatywa - PUDZILLA - 17.08.2022

jak wyzej

powrot do starych pasji, zawiazywanie nowych przyjazni i/albo zaciesnianie starych, muzyka, duchowosc, nauka

no i gry w sumie, gry tez sa spoko


RE: Alternatywa - winiu - 17.08.2022

(17.08.2022, 18:45)Maniek napisał(a): Rodzina, praca, sport.

Ok, ale jakie są konkrety? Co związanego z rodziną, praca i sportem? Co sprawia, że tam jest równie dobrze i jaki jest Twój wpływ na to że tak się dzieje?

A czy jest możliwe, że w całym tym zamieszaniu poświęcacie się głównie sobie, bo np rodzina, praca, pasję, zdrowa zabawa potrafią wyciągnąć z dołka, ale sami wiecie, że balet wraca do nas jak bumerang i poraz kolejny przekreślamy to co było dobrego. Jaka forma osobistego rozwoju, inwestycji w siebie pozwoli poradzić sobie z powrotem do cpania?


RE: Alternatywa - Szatan69 - 17.08.2022

W sumie dla mnie nic ważnego nie ma w życiu oprócz kryształu i alko ale może troche praca bo nikt kasy za darmo nie da xD

Chciałbym znaleźć ogarnięta dziewczyne to bym może odpuścił używki


RE: Alternatywa - winiu - 17.08.2022

Chciałbyś, ale jakie stawiasz kroki w tym kierunku? Myślę że jeśli piszesz, że to mogłoby Ci pomóc to jest to bardzo ważne, ale czy ważniejsze niż kryształ?


RE: Alternatywa - Maniek - 17.08.2022

Pytałeś co jest ważne lub ważniejsze od dobrej zabawy, więc napisałem co jest dla mnie ważniejsze. Gdy sobie uświadomisz, że zabawa jest tylko dodatkiem do życia, a nie na odwrót i że są ważniejsze sprawy, wtedy nie będziesz musiał się zastanawiać co jest ważne lub ważniejsze, bo będziesz to czuł i to będzie determinować Twoje zachowanie względem używek.

A jeśli chodzi o sport, to uprawianie sportu czy też jakiś wysiłek fizyczny uwalnia w naszym organizmie endorfiny. Dzięki temu mimo, że często jesteśmy zmęczeni odczuwamy spokój, przyjemność i ogólne zadowolenie.


RE: Alternatywa - kot_kreskowy - 17.08.2022

(17.08.2022, 19:17)Maniek napisał(a): Gdy sobie uświadomisz, że zabawa jest tylko dodatkiem do życia, a nie na odwrót

ŚWIĘTE SŁOWA❤👍


RE: Alternatywa - winiu - 17.08.2022

O to właśnie chodzi, o dyskusje, podawanie konkretów i dzielenie się doświadczeniem. Młodzi jak chwycą za towar są zakochani w nim, jest to dla nich ważniejsze niż cokolwiek. Osoby z doświadczeniem przeżyły już takie akcje, że ile by nie trwało cpanie, pojawia się w nas tęsknota za normalnością. Różnie to wtedy wygląda, ale im bardziej za tą normalnością tęsknimy, tym bardziej znika w nas strach, że sobie nie poradzimy . Przestajemy się bać tego, że początki końca będą trudne i nabieramy pewności, że wszystko będzie dobrze.. To właśnie wzbudza w nas nasza pasja, rodzina, praca, coś za czym możemy zatęsknić.

Podstawowym problemem małolatów, którzy zaczynają ćpać, jest to  że z racji wieku nie mają żadnych pasji, zainteresowan, nie pracują, a rodzina im tylko przeszkadza w tym co robią. Co takiemu dzieciakowi może pomóc, może nawet nie w tym, żeby przestał ćpać, ale chociażby w tym żeby nabrali alternatywy do tego co teraz zajmuje im sporą część czasu? Czyli ćpaniem i nabrali świadomości, że można do czegoś wrócić  za czymś zatęsknić


RE: Alternatywa - kot_kreskowy - 17.08.2022

Sport może pomóc, ale nie stawiałbym na samotne uprawianie czegokolwiek.
Raczej kierowałbym się ku sportom drużynowym, lub z kolegą/przyjacielem, albo koleżanką/przyjaciółką😉
Chodzi o to, żebyś musiał się w coś zaangażować , a dużo łatwiej jest zrezygnować z samotnej jazdy na rowerze niż jak jesteś np umówiony z kumplami na croosfit.

Rodzina? Jak dla mnie ,to przereklamowane.
Najlepiej na zdjęciu i aby pies był po środku😉

Gry i pasje mają rację bytu, bo jak Cię wciągnie Resident Evil albo The Last of Us, to nie ma szans aby przez 2 tygodnie odejść od konsoli😎
Swoją drogą, to z chęcią wróciłbym tak na poważnie do utraconej kiedyś pasji: wędkarstwo.
Utraconej niestety na rzecz ćpania🤬

Zakochaj się❤
Przestań wieczorami walić samotnie kapucyna pociągając 3cmc, tylko rusz dupę i idź do ludzi.

Jest jeszcze jedna alternatywa...
I mówię całkiem poważnie: MONAR
Może brzmieć drastycznie, choć prawdopodobnie najbardziej skuteczna w tym co chciałbyś osiągnąć, a mianowicie trzeźwość.

Do więzienia się nie pchaj, bo mimo izolacji, prochy i tak tam Cię znajdą.... SAME!
Wierz mi, jestem tego najlepszym przykładem 🤬

Osobiście życzę Ci z całego serducha abyś zaprzestał ćpania TERAZ.
W tej właśnie chwili. Bo uwierz mi, że przeciąganie tego na jutro, spowoduje, że dotrzesz do dna zanim się zorientujesz, a każde następne jutro, będzie bolało jeszcze bardziej i bardziej.
Im szybciej się otrząśniesz, tym mniejszy ból będziesz musiał pokonać.
Taka jest prawda. Każdy z nas, starych narkomanów Ci to powie, no może poza Kacprem, ale to już inna liga😎

Nie zastanawiaj się. Po prostu to zrób👍
POWODZENIA PRZYJACIELU❤