Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
BHP - Telefon - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: BHP - Telefon (/showthread.php?tid=108)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


BHP - Telefon - dimiliki - 10.04.2022

[Obrazek: smartfon-do-600-z%C5%82.jpg]
Chyba nie mszę nikomu tłumaczyć że telefon jest praktycznie największym konfidentem jakiego mamy cały czas przy sobie 

Obecnie mamy takie czasy że operator nagrywa wszystkie 
- rozmowy
- sms
- lokalizacje

prokurator może to bez problemu próbować wykorzystać w sądzie jednak są to tylko dowody poszlakowe niezbędne są zeznania ...

Przestępstwa gospodarcze mogą być nagrywane niezależnie od rozmów , czyli zwykły podsłuch do 8 metrów od telefonu to zależy od specyfikacji twojego mikrofonu w telefonie i oczywiście od pomieszczenia


Największą cnotę jaką pragniemy sobie zapewnić to anonimowość , postaram się w kilku punktach opisać zasadę bezpiecznego korzystania z telefonu jedak nie daje to 100 % bezpieczeństwa nigdy nie będziemy pewni na 100 %

1- Zakup telefonu 
Musi być nowy i napewno nie kradziony 
Telefon najlepiej zakupić w miejscu gdzie nie ma kamer i nie musimy wypełniać nic co jest zwązane z nami 
najlepiej od osoby obcej w innym mieście która nie zna nas ani żadnych naszych znajomych nie ma do nas kontaktunajlepiej założyć też maseczkę w obawie przed wirusami  Big Grin 

2 - uruchomienie

Przed pierwszym uruchomieniem dobrze jest wymątowanie 
a- kamer
b -mikrofonu
c- głośnika ( głośnik to tez membrama wystarczy lekka konfiguracja oprogramowania aby móc go wykorzystać jako mikrofon )
d- wywalenie czujnika odcisku palca 

3 - karta sim

Sieć jest pełna kart zarejestrowanych można bez problemu zamówić na paczkomat należy pamietać o tym żeby nie robić wpłat z własnego konta i nie pozostawiać śladów w postaci zapisów głosowych i wideo najlepiej zamawiać poprzez paczkomaty trzeba uważać bo tam też są kamery 

4- instalacja oprogramowania zabespieczającego najbardziej znany jest TOR
 https://www.torproject.org/

5- instalacja komunikatora lub odpowiedniego adresu email 

Tutaj proszę o wasze sugestie , ostatnio dużo się słyszy o współpracy z służbami ...


Najważniejsze : nikomu nie podajemy swojego numeru telefonu

nigdy nie zostawiamy telefonu jesli już coś robimy trzeba liczyć się z kosztami i często zmieniać TELEFON W RAZ Z NUMEREM 

TELEFON I KARTE NALEZY SPALIC A RESZTKI ZAKOPAC 

Nie używamy tego nigdy w miejscu zamieszkania i przy rejestratorach wideo lub audio 

nie piszemy smsów

Pamietaj !!! Jeśli do kogoś zadzwonisz lub napiszesz zwykły sms to jest już sieć i ktoś może mieć dostęp do tego co piszesz lecz jednak Cię nie widzi i nie słyszy 

Mam nadzieje że pomogłem Pozdro


RE: BHP - Telefon - Zenez - 10.04.2022

Pomocne dla nowych użytkowników leci plusik


RE: BHP - Telefon - Mariusz Sanitariusz - 10.04.2022

Nawijać krętą bajerą i używać starych dzwonków


RE: BHP - Telefon - hulerkfow23 - 10.04.2022

Fajna inicjatywa, choć instrukcja troche dla fanów alfy Big Grin

Do kamerki nikt nie moze mieć wglądu dopoki Twoj telefon nie polaczy się z internetem. 1000 razy częściej zdarzą się, że policja wpada na chate gdy kupujemy telefon od kogoś nieznajomego niż z salonu, bo zwyczajnie bardzo często takie telefony są kradzione.

Według mnie wystarczy używać privnote piszac o rzeczach wiadomych, ewentualnie pgp jak ktos juz jest super przezorny. Zarejestrowana karta sim jak wspominasz tez sie przydaje. Do przeglądania internetu vpn. Mail na tutanocie. 

To już naprawdę paranoiczne środki ostrożności. Nasze rozmowy nie są stałe nagrywane, możemy mieć "podsluch", ale jeśli mamy przypuszczenia, że ten podsłuch jest to polecam w ogóle nie korzystać z telefonu. Bez problemu można się komunikować na laptopie czy cokolwiek, a tam można zainstalować tailsa i w sumie już mieć tą anonimowość raczej pewna.

Przypominam że założyciel silkroada (pierwszego sklepu na darkwebie) wpadł nie przez IP itd, a dlatego ze zamówił lewe paszporty na swój prawdziwy adres. Pomimo tego, że działał nieostrożnie przez lata. Ten przykład pokazuje, że naprawdę wystarczy nie robić glupot, nie być niewygodnym politykiem lub terrorysta i wszystko będzie cacy.


RE: BHP - Telefon - dimiliki - 10.04.2022

Z tym że nie może być kradziony to masz racje zapomniałem o tym wspomnieć już edytowałem posta Dzięki że o tym wspomniałeś

według moich info operatorzy w Polsce mają obowiązek przechowywać nasze rozmowy i sms

zapis art. 165 ust. 1 ustawy z dnia 16 lipca 2004 r. Prawo telekomunikacyjne, obowiązujący od dnia 9 lutego 2006 r., wprowadzony nowelizacją z dnia 29 grudnia 2005 r., wyznacza 2-letni okres przechowywania danych transmisyjnych dotyczących abonentów i użytkowników końcowych, które udostępniane są uprawnionym organom realizującym zadania i obowiązki na rzecz obronności, bezpieczeństwa państwa oraz bezpieczeństwa i porządku publicznego. Obowiązujący aktualnie okres 2 lat przechowywania danych transmisyjnych nadal jest zbyt krótki dla właściwego ich wykorzystania dowodowego w postępowaniach przygotowawczych.

wiem od mojego mecenasa że ten okres został jeszcze bardziej wydłużony i zaostrzony ale nie moge się dokopac do ustawy kąkretnej jak znajde to prześle kiedys nawet trąbili o tym że  nie są przygotowani na takie masowe zbieranie danych i operatorzy sie buntowali ale jestem pewien że finalnie to przeszło


RE: BHP - Telefon - hulerkfow23 - 10.04.2022

dimiliki operator nie zapisuje całych rozmow, a jedynie billingi (do kogo, kiedy, ile trwała rozmowa). Zapisywane są również treści SMSow stąd privnote.

Nagrywać rozmowy mogą tylko służby specjalne. Do tego musi być spełnione wiele warunków. Stąd nagrywanie rozmów odbywa się gdy już istnieją jakieś inne dowody na Twoja przestępczą działalność Big Grin


RE: BHP - Telefon - Maniek - 10.04.2022

(10.04.2022, 20:21)hulerkfow23 napisał(a): Fajna inicjatywa, choć instrukcja troche dla fanów alfy Big Grin

Big Grin  Też sobie podobnie pomyślałem czytając instrukcję. To bardziej dla hurtowników, albo innych terrorystów i huliganów haha, a nie przeciętnego zjadacza klefa, że tak powiem Wink


RE: BHP - Telefon - dimiliki - 10.04.2022

Albo grubo albo wcale Big Grin


RE: BHP - Telefon - Maniek - 10.04.2022

Choć oczywiście nie lekceważę pewnych zasad BHP korzystając z kompa czy z telefonu, jakieś minimalne zabezpieczenia przed namierzeniem czy zostawianiem po sobie śladów w miejscach w których lepiej ich nie zostawiać lub minimalizować jak najbardziej się da. Tak jak mówiłem: służby nie będą zajmować się przeciętnymi zjadaczami klefa. Hurtownicy natomiast muszą z pewnością dużo bardziej uważać Smile


RE: BHP - Telefon - dimiliki - 10.04.2022

Właśnie w tym cały problem nawet jeśli hurtownik się zabiespiecza jak tylko może to i tak detalista myśli że jest tylko detalistą i nic nie będzie i nie dba o bhp dlatego lepiej nie mieć bespoośrednich połączeń z konsumentami przedewszystim bo oni to już gadają co chcą i kiedy chcą i czesto nie są swiadomi tego że osoby z którymi się kontaktują mogą już robic poważne sprawy wszystko wychodzi na jaw dopiero wtedy gdy dostaja wezwania na przesłuchania zdaja sobie sprawe że to nie jest tak że ktoś kupuje mało to juz jest nieznaczący .... Ktoś sprzedawać dragi na masową skale detalicznie wtedy zbierają takie osoby do kupy i zliczają ilości z rozmówi smsów i zeznań tylko po to aby przykleić komuś grubo