Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
[Poradnik] Karty SIM - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Bezpieczeństwo w sieci (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=12)
+--- Wątek: [Poradnik] Karty SIM (/showthread.php?tid=1090)

Strony: 1 2 3 4


[Poradnik] Karty SIM - DwDPzN - 10.09.2022

Jak wszyscy dobrze wiemy, za dużą część wpadek konsumentów, którzy zamawiają towar przez internet, odpowiada nieodpowiednie BHP - zamawianie na swoje dane, oraz karta SIM również zarejestrowana na siebie. 
Jako że użytkownicy na forum często pytają się gdzie zamówić kartę SIM, a niektórzy oferują rejestrację za 100 złotych, to postanowiłem napisać poradnik jak zdobyć taką kartę już za 15 złotych, pozostając w pełni anonimowym (brak śladu po przelewach itp...)

Wszystko czego potrzebujemy to starteru z dowolnej sieci oraz słupa, poniżej opiszę jak takiego słupa znaleźć oraz jaki starter najlepiej kupić. 

Starter:
Jeśli chodzi o kupno starteru, to najlepszym miejscem będą nieliczne kioski ruchu z uwagi na monitoring, nawet jeśli posiadają to na pewno nie taki jak w sklepach. Jednak idąc drogą dedukcji kamer się nie należy obawiać, gdyż raczej nie ma technicznej możliwości sprawdzić gdzie dany starter został kupiony, jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi. 

Jeśli chodzi o wybór starteru to najlepiej
wybrać T-Mobile, Plusa oraz Orange
Nie polecam zaś Playa, gdyż szybko dezaktywuje karty i spowroten wrzuca je do puli, gdy się aktywnie nie korzysta. 
Nie polecam także z operatorów zależnych Plush, RedBull itd... z tego względu, że często panie w żabkach mogą nie ogarnąć rejestracji, bo do wyboru mają tylko 4 główne sieci. 


Słup: Gdy zaopatrzymy się w starter pojawia się problem - trzeba go zarejestrować. Do tego najlepiej nada się żul/bezdomny. 
Może się wydawać, że taka osobę znaleźć jest trudno - nie jest, w tej części opiszę jak to zrobić. 
Nie polecam szukania słupów w dzień, aby to poszło sprawnie, wychodzimy wieczorem, po godzinie 21:00 i robimy obchód po przystankach (na nich często śpią), a także po centrum, miejscach gdzie są ławki jak na przykład ryneczki, najczęściej są w miejscach przy głównych ulicach, gdzie blisko mają na autobus/tramwaj. 
Dobrym miejscem na znalezienie słupa, są także sklepy pod którymi siedzą i piją - tu w dzień bez problemy powinno udać się znaleźć, jednak ze względu na czasy jakie nadeszły, nawet w dużych miastach takich miejsc jest bardzo mało. 

Gdy znajdziemy pierwszego lepszego bezdomnego, podbijamy do niego z pytaniem, czy chce szybką dyszke zarobić i mówimy mu, że potrzebujemy kartę zarejestrować. Gdyby nie wiedział o co chodzi, to mu tłumaczymy, że potrzebuje dowód osobisty i musi iść z kartą do żabki, jak nie ma dowodu to trudno, życzymy miłej nocki i lecimy dalej. 
Jeśli żul się zapyta o cel, to mówimy mu, że potrzebujemy, a zgubiliśmy dowód i w sumie tyle. 
Wychodząc po 21 i podbijając do kazdego menela nigdy zdobycie karty SIM nie zajęło mi więcej jak 20 minut. 

Polecam także zaopatrzyć się w jakiś tani telefon i kartę wkładać tylko gdy spodziewamy się paczki


RE: [Poradnik] Karty SIM - Diabełek25K - 10.09.2022

Temat toczony ciągle jeden i ten sam,ale może dobrze,że stworzyłeś taki wątek,wszystko jasno jest wyjaśnione i nie będzie 150 pytań na minutę jednych i tych samych zadawanych.


RE: [Poradnik] Karty SIM - DwDPzN - 10.09.2022

Diabełek25K dokładnie, dużym problemem też może być znalezienie bezdomnych, bo w dzień ciężko jakiegoś ustrzelić, a zwiedziłem wszystko, od parków po kamienice i zero, jedynie na dworcu, ale tam to przypał bo pełno psiarni, straży miejskiej i ochrony. Dopiero wieczorami wypełzają z nor.


RE: [Poradnik] Karty SIM - horsii - 10.09.2022

(10.09.2022, 20:18)DwDPzN napisał(a): Nie polecam także z operatorów zależnych Plush, RedBull itd... z tego względu, że często panie w żabkach mogą nie ogarnąć rejestracji, bo do wyboru mają tylko 4 główne sieci. 

redbull = play, plush = plus. co tu do nieogarniania? zresztą teraz ta rejestracja jest prawie że automatyczna, kasjer tylko jeb jeb skanuje kody ze startera, przepisuje dane z plastiku i tyle... musisz mieć jakieś dziwne żabki w pobliżu, nie spotkałem sie jeszcze z czymś takim a miałem tę (co prawda nie z winy żabki) wątpliwą przyjemność korzystać ze starterów obu tych sieci Podobno kultowa


RE: [Poradnik] Karty SIM - DwDPzN - 10.09.2022

(10.09.2022, 21:32)horsii napisał(a): redbull = play, plush = plus. co tu do nieogarniania? 

Ale w żabkach w systemie mają tylko Playa, T-Mobile, Orange i plusa, raz jak rejestrowałem z plusha, to w jednej żabce straciłem 10 minut, wkładam kartę i się okazało, że nie zarejestrowana, a jak poszedłem do drugiej to kasjerka do mnie, że nie ma plusha i musiałem jej mówić, żeby z plusa wbiła, bo pod to podlega


RE: [Poradnik] Karty SIM - Diabełek25K - 10.09.2022

DwDPzN  u mnie to lipa z nimi tutaj każdy każdego zna by musiał jakiś ziom podejść za mnie i ogarnąć lub całkowicie w innej miejscowości próbować


RE: [Poradnik] Karty SIM - S-N - 10.09.2022

U mnie aż ich w huj  jest gdzie pójdę to ich widzę nawet w śmiesznym lasku pod namiotami śpią , można się napić grilla zrobić i pośpiewać


RE: [Poradnik] Karty SIM - Szatan69 - 11.09.2022

Ta za dyche ktos ci zarejestruje najgorsze menele nie maja papierow a ci bardziej kumaci to chca flaszke 0.5 co wychodzi 23 plus 5 zl starter to przewanie wychodzi 28 ziko wiem bo kiedys takich przypadkowych my brali i taniej niz 28 ziko z starterem nigdy nie wyszlo taniej a gdzie moj zarobek Big Grin xD za dyszke to nawet zaspiewac juz nie chca inflacja i te inne sprawy xD
poradnik dobry tylko kto by nie wiedzial ze tak można zrobic ? 😂

Zawsze jest ryzyko ze szybko i łatwo taki menel w przyszłości może ciebie rozpoznać to trzeba doliczyc koszt wyjazdu gdzies do innego miasta najlepiej tam gdzie nie masz zamiaru wracac Big Grin


RE: [Poradnik] Karty SIM - Beeniepatu - 11.09.2022

Co Wy macie z tymi slupami jako gwarancja wspanialego BHP.  Dajcie tym ludziom spokoj juz. Kupcie im flaszke, jedzenie czy to tam chcecie. Ale z czystego serca a nie interesu 🙂

I Paniom w Zabce tez odpusccie juz. Wystarczy, ze musza napierdalac same palety z towarem, skanowac krusy, zusy i lotto na chybil trafil. Zmilujcie sie. Wiecej empatii dla drugiego czlowieka w zielonym polarku 😎


RE: [Poradnik] Karty SIM - Diabełek25K - 11.09.2022

Beeniepatu  nigdy nie podchodziłem do takich osób i nigdy nie będę natomiast jeżeli ktoś prosił by mnie o 2 zł pierwsze co padnie pytanie na co jak powie na jedzenie to powiem okej niech pan/pani powie co chce to kupie i zaraz przyniosę jeżeli odmówi logiczne, że chce na alko i w takich momentach oleje taką osobę.. jedzenia nikomu bym nie odmówił nawet największemu wrogowi ale nie będę przykładać ręki do staczania się coraz to bardziej danej osoby