Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Dawca krwi - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Dawca krwi (/showthread.php?tid=1098)

Strony: 1 2 3 4 5


RE: Dawca krwi - Diabełek25K - 15.09.2022

Beeniepatu Pytanie dotyczyło ile mam odczekać po oddaniu krwi.Logika jest prosta nie oddam krwi i nie zajebie zaraz po tym kreski xd wiadomo regeneracja ważna.Miałem gdzieś rozpiskę co i jak bo dostałem przy pierwszym oddawaniu. Jakie leki wykluczają Cię z oddawania, że po zdrobnieniu dziary trzeba odczekać pół roku.Zresztą przed oddaniem jesteś badany przez lekarza i jak byłem tam oddawać połowa ludzi została wykluczona bo coś tam jedna babka zbyt szybko po porodzie,facet z innego powodu już nie pamiętam. Wątek powstawał dlatego tak jak pisałem chcę pomóc nie zaszkodzi..a wiadomo na takiej kartce o ćpaniu nic nie napiszą xD jedynie było coś w stylu dawca krwi nie może zawierać w sobie alkoholu ani innych środków odurzających.


RE: Dawca krwi - DwDPzN - 15.09.2022

(15.09.2022, 05:41)Szatan69 napisał(a): Zreszta krew od cpuna  

Tak samo ratuje życie


RE: Dawca krwi - Diabełek25K - 15.09.2022

(15.09.2022, 05:41)Szatan69 napisał(a): Zreszta krew od cpuna xD musisz z miesiac poczekac

Bo wykryja narko i do wyjebania pójdzie

Oddawałeś kiedyś krew właśnie na takie cele? Chyba nie skoro takie rzeczy piszesz.. tak jak ktoś tam wcześniej wspomniał każda krew ratuje życie. A pomyśl trochę naćpany ani nic z tych rzeczy nie pójdę,regeneracja przed jak i po już wszystko wiem. A zbędne komentarze typu " krew od ćpuna" nie są mi potrzebne. Nie życzę Ci źle ani nikomu,ale może się każdemu trafić taki wypadek,że będzie właśnie potrzebował tej " krwi od ćpuna" jak ty to napisałeś.


RE: Dawca krwi - Beeniepatu - 15.09.2022

Dokladnie jak napisal DwDPzN . A Tobie Szatan69 to chyba sie krew z wlosami pomylila. Dragi we krwi to max 2 dni (i tak dlugo tylko benzo). 
Diabełek25K ja wiem czego dotyczylo pytanie. Rozwinalem tylko odpowiedz DwDPzN , zeby uzasadnic dlaczego jest tak a nie inaczej. Piszac "jesli walniesz" nie mialem na mysli Ciebie. To coninctivus - tryb warunkowy


RE: Dawca krwi - Szatan69 - 15.09.2022

To nie wiem jakim cudem wyszlo piko po 14 dniach nic nie brania.

Krew cpuna to sie nadaje do tarcia chrzanu xD


RE: Dawca krwi - Diabełek25K - 15.09.2022

Szatan69 Tragedia.Nie wiem nabijanie postów pod nagrodę się zaczyna czy jak?? To,że coś Ci wyszło to nie moja sprawa.Wątek był założony w określonym celu a nie do spamu i pisania nic nie wnoszących postów.Na tym zakończę prowadzenie dyskusji z tobą.


RE: Dawca krwi - Beeniepatu - 15.09.2022

(15.09.2022, 09:20)Szatan69 napisał(a): To nie wiem jakim cudem wyszlo piko po 14 dniach nic nie brania.

Krew cpuna to sie nadaje do tarcia chrzanu xD

No wlasnie cudem. Kto Cie badal i gdzie badanie robione i jakim testem. Zalaczam dla porzadku:


[Obrazek: okresy-wykrywalnosci-wybranych-substancj...izmie.webp]

A z tym, ze krew cpuna to szrot to za daleko wyciagniety wniosek. Jakosc krwi zalezy czy czlowiek jest chory czy zdrowy. A nie od tego, ze cpa. Zdrowy cpun ma taka sama krew jak zdrowy czlowiek


RE: Dawca krwi - JokerRC - 26.09.2022

(13.09.2022, 08:02)Diabełek25K napisał(a): Jaki okres czasu musi minąć od przyjęcia ostatniej substancji by na luzie móc oddać krew? Kiedyś oddawałem i chętnie bym to zrobił jeszcze raz

Też bym się wybral, dzień wolny w pracy i 10 czekolad
Tak koleżanka dostaje a często chodzi oddać krew


RE: Dawca krwi - Lady Giwera - 13.11.2022

(13.09.2022, 08:09)beeniepatu napisał(a): Najlepiej jak substancji nie bedzie we krwi 😎 A generalnie to zalezy od Twojego samopoczucia i tego czy jestes zregenerowany po baletach. Ubytek 0.5l krwi dla zmeczonego, odwodnionego, wyplukanego organizmu nie jest wskazany. Sama krew, jak nie ma w niej substancji juz, to jest ok do oddania. Przed pobraniem badaja hemoglobine i jak jest ok to dopiero mozesz oddac

Racja mi okoo 18 lat temu nie pozwolono oddać krwi ze względu na hemoglobinę. Nie piłam, nie ćpałam, zero używek typu kawa, fajki. Kilka kiwnięć ogonem później ciąża i stwierdzenie "zjedz buraka z pietruszką". 
Czy substancje znacznie wypłukują żelazo z krwi? Apetyt na kiszonki z buraków w ostatnim czasie osiąga apogeum.


RE: Dawca krwi - Beeniepatu - 14.11.2022

Lady Giwera zasadniczo, niedobory zelaza(i innych mikro) nie sa bezposrednio spowodowane dzialaniem substancji. Wina lezy po stronie braku przyjmowania odpowiedniej ilosci plynow oraz zapominania o jedzeniu. Co do zelaza, to tu wplyw moze miec dodatkowo zazywanie substancji oralnie i jej impakt na blone sluzowa zoladka. To powoduje uposledzanie wchlaniania zelaza z pozywienia (o ile w ogole ktos je).