Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Jakie są objawy zażywania narkotykow? (/showthread.php?tid=114)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Zenez - 10.04.2022

[Obrazek: 1523257018.jpg]
Narkotyki stanowią jedno z największych zagrożeń pod względem uzależnienia oraz jego destrukcyjnego wpływu na życie człowieka. Im wcześniej zauważymy objawy zażywania narkotyków u bliskiej nam osoby, tym większe są szansę na udzielenie jej skutecznej pomocy. Jakie objawy mogą świadczyć o problemach z narkotykami?

Pierwszą oznaką świadczącą o tym, że ktoś zażywa narkotyki, może być diametralna zmiana w jego zachowaniu. Niestety, aby móc wyciągnąć tego typu wnioski, musimy doskonale znać daną osobę. Poza tym musimy również zdawać sobie sprawę z tego, że różne substancje psychoaktywne, powodują odmienne reakcje. Poniżej prezentujemy najbardziej powszechne objawy zażycia poszczególnych narkotyków.

Symptomy zażywania narkotyków pobudzających
W przypadku substancji pobudzających tzw. stymulantów, do których należą przede wszystkim amfetamina i kokaina, głównymi objawami ich zażycia są:
• rozszerzone źrenice, słabo reagujące na światło,
• nadpobudliwość ruchowa,
• zbytnia pewność siebie,
• wahania nastrojów,
• agresja,
• słowotok,
• bezsenność,
• wzmożony popęd seksualny,
• stany lękowe,
• nagłe spadki energii następujące po okresie dużej aktywności,
• zaczerwieniony nos,
• przy dłuższym używaniu ubytek wagi.

Osoby zażywające tego typu narkotyki mogą posiadać również specjalne akcesoria, takie jak rurki do wciągania narkotyku, poprzycinane słomki, stare karty bankomatowe do robienia tzw. kresek czy torebki plastikowe z białym proszkiem albo kryształkami, kapsułkami, różnokolorowymi drażetkami bądź tabletkami.

Objawy zażywania konopi indyjskich
Raport na temat używania narkotyków w Unii Europejskiej wykazał, że niemalże 88 mln jej mieszkańców chociaż raz w życiu zażyło substancję psychoaktywną wyprodukowaną na bazie konopi indyjskich. Do tego typu narkotyków należą marihuana i haszysz. Są to jedne z najbardziej rozpowszechnionych i najłatwiej dostępnych substancji odurzających, po które sięgają nawet dzieci w wieku szkolnym. Symptomy zażywania narkotyków tego typu są dość łatwo zauważalne, jeśli tylko wiemy, na co powinniśmy zwracać uwagę. Najbardziej charakterystycznymi objawami palenia marihuany czy haszyszu są:
• słodkawa woń oddechu,
• ubrania przesiąknięte charakterystycznym zapachem,
• przekrwione oczy,
• bladość palców,
• gadatliwość i wesołkowatość,
• zaburzenia koordynacji ruchowej,
• ataki śmiechu,
• zwiększony apetyt,
• potliwość,
• kaszel.

Osoby palące haszysz lub marihuanę używają takich akcesoriów jak szklane lufki albo bibułki papierosowe, w które zwijany zostaje narkotyk.

Zachowanie po narkotykach silnie odurzających
Do jednych z najsilniej odurzających narkotyków należą opioidy, takie jak morfina czy heroina. Są to niezwykle silnie uzależniające substancje, zarówno pod względem fizycznym, jak i psychicznym. Objawy zażywania narkotyków tego typu to:•    zwężone źrenice i szklane oczy,
•    ospałość i wyciszenie,
•    nieprzyjemny zapach,
•    brak apetytu,
•    ślady wkłuć na rękach,
•    bełkotliwość i problemy z artykulacją,
•    problemy z pamięcią,
•    problemy z koncentracją,
•    bladość,
•    apatia,
•    stany śpiączkowe.

Osoby zażywające opioidy korzystają często ze strzykawek z igłami, łyżek czy nakrętek, a także rurek do wdychania narkotyku. W rzeczach takiej osoby można znaleźć również osmalone sreberka lub naczynia pokryte brunatnym nalotem.

Diagnostyka narkotykowa
Najprostszym sposobem na sprawdzenie, czy bliska nam osoba zażywa substancje odurzające, są testy narkotykowe, które wykrywają metabolity określonych substancji w ślinie lub w moczu badanej osoby. Dzisiaj taki test można wykonać w domu za pomocą domowego testu narkotykowego.

Jeśli nie mamy pewności, jaki dokładnie narkotyk może zażywać poddana kontroli osoba, warto przeprowadzić Multi Test, który wykrywa w moczu aż 6 różnych narkotyków, takich jak marihuana, haszysz, amfetamina, kokaina, heroina i morfina.

Pamiętajmy, że badanie należy przeprowadzić jak najszybciej, ponieważ większość narkotyków można wykryć tylko do ok. 2- 4 dni od ich zażycia.


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - dimiliki - 10.04.2022

o panie dobrze że ja z takimi ludżmi nie mam styczności nawet nigdy nie widziałem narkotyków na oczy a co dopiero je zarzywać Big Grin


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Zenez - 10.04.2022

(10.04.2022, 20:57)dimiliki napisał(a): o panie dobrze że ja z takimi ludżmi nie mam styczności nawet nigdy nie widziałem narkotyków na oczy a co dopiero je zarzywać Big Grin

Haha  Big Grin


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Maniek - 10.04.2022

Szkoda, że nic nie wspomnieli o równie destrukcyjnej i uzależniającej używce jaką jest alkohol.


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Mariusz Sanitariusz - 11.04.2022

(10.04.2022, 21:39)Maniek napisał(a): Szkoda, że nic nie wspomnieli o równie destrukcyjnej i uzależniającej używce jaką jest alkohol.

Zgadzam sie z przedmówcą , ostatnio wylądowałem z 3.88% na sorze, po róznych narkotykach tam byłem naprawdę.
Ale najwiekszą jazde zrobiłem na alko...
Aż wstyd


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - YasiuKiszczaK69 - 11.04.2022

Zależy jak długo i jakie ilości się bierze.
Zryta bania, depresja i stany lękowe występują u mnie po wieloletnim nadużywaniu.


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - dimiliki - 11.04.2022

po dłuższym czasie trzeba kalibrować mózg


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - YasiuKiszczaK69 - 11.04.2022

Można czasem a stimach poszaleć, ale benzo podstawa pod ręką


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - dimiliki - 11.04.2022

albo kilo baki Big Grin i benzo


RE: Jakie są objawy zażywania narkotykow? - Szyderca - 11.04.2022

(10.04.2022, 20:57)dimiliki napisał(a): o panie dobrze że ja z takimi ludżmi nie mam styczności nawet nigdy nie widziałem narkotyków na oczy a co dopiero je zarzywać Big Grin

Hehe Smile

(10.04.2022, 21:39)Maniek napisał(a): Szkoda, że nic nie wspomnieli o równie destrukcyjnej i uzależniającej używce jaką jest alkohol.

Zgadzam się.

(11.04.2022, 12:09)dimiliki napisał(a): albo kilo baki Big Grin i benzo

Weed jest spoko w sklepie powinien być sprzedawany nawet.