Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? (/showthread.php?tid=1146)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 03.12.2022

UlalaKrewetka a dzieci chociaz porodzilas??? Czy tylko w szyje walone bylo 😀 Witamy w grupie uzytkownikow z tak pieknym bagazem przezytych lat 💪


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - UlalaKrewetka - 03.12.2022

beeniepatu piłam po rozwodzie przez dwa tygodnie, coś strasznego dlatego przestałam. Mam blizniaczki Smile, ale były wakacje, wyjechały a ja specyficznie przerobiłam żałobę> Z drugiej strony szybko i skutecznie


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 04.12.2022

UlalaKrewetka lubie ludzi emocjonalnych z pragmatycznym podejsciem do zycia. A jeszcze bardziej silne Kobiety, ktore radza sobie z wiecej niz jednym dzieckiem na raz 😎 Rozwod to paradoksalnie pozytywna rzecz w zyciu, bo rozwiazuje problem. Takze super, ze to opilas 💪


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - mati54 - 05.12.2022

(02.12.2022, 04:46)C84S napisał(a): beeniepatu zgadzam się - alkohol to trucizna legalnie sprzedawana, tak samo jak papierosy to narkotyki silnie uzależniające.
Ale to jest nic. Są 3 produkty ogólnie dostępne, które także mają wpływ na nasz organizm i to nie ten pożądany, na dodatek są białe  Dodgy  Co to takiego? Ktoś zgadnie?

Cukier, sól i ? 

Co do alko i szlugow pelna zgodnosc, wrecz smieszy mnie fakt ilu znajomych np mowi ze po narkotyki nie siegnie nawet na probe ale walic wodke co weekend to spoko xDDD, wystarczy zobaczyc ilu meneli lezy najebanych w srodku miasta a u nas to i tak maly problem patrzac na inne kraje Smile


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 05.12.2022

Nie moge sie zgodzic, ze cukier i sol maja niepozadany wplyw na organizm. To jest duze uproszczenie. Zarowno cukier, jak i sol, sa niezbedne do jego prawidlowego funkcjonowania. Cukier jest konieczny do wytworzenia energii, a sol  reguluje gospodarke wodna. Niedobor soli (sodu) moze powodowac udar, skutko zaburzen cukru pieknie widac u cukrzykow. Nadmiar i niedobor tych zwiazkow chemicznych jest szkodliwy.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Bam - 05.12.2022

Wystarczy 2tygodnie melanży w takim towarzystwie alkocholikow i człowiek już można się uzależnić wiem bo kiedys tak prawie już miałem ze mnie ciągnęło do picia automatycznie hhehe 2 tyg picia i człowiek się nie pozna hehe 
Myślę że lepiej dwa razy na miesiąc jakieś RC niż wódka chociaż vapooo to wciąga jak chuyy...ale to takie moje skromne zdanie


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - mati54 - 05.12.2022

(05.12.2022, 16:29)beeniepatu napisał(a): Nie moge sie zgodzic, ze cukier i sol maja niepozadany wplyw na organizm. To jest duze uproszczenie. Zarowno cukier, jak i sol, sa niezbedne do jego prawidlowego funkcjonowania. Cukier jest konieczny do wytworzenia energii, a sol  reguluje gospodarke wodna. Niedobor soli (sodu) moze powodowac udar, skutko zaburzen cukru pieknie widac u cukrzykow. Nadmiar i niedobor tych zwiazkow chemicznych jest szkodliwy.

Mi chodzilo o cukier jako sacharoze a nie ogolnie o weglowodany wiec ta wypowiedz srednio tu pasuje jako obrona dla "cukru", szczegolnie zdania ze cukier jest KONIECZNY do wytworzenia energii xD wiekszej glupoty dawno nie slyszalem, keto swiry by cos na ten temat powiedzieli, zaznaczam ze jestem przeciwnikiem diety keto. 

Kolejna kwestia to co ma piernik do wiatraka jak wspominasz o dawce a nie samej substancji, w nadmiarze to zwykla woda jest trucizna. 

Na koniec ciezko pozbyc sie soli z diety jednak pozbyc sie cukru mowimy o sacharozie jest latwa i nawet widac jaki wplyw na wyglad ma porownaujac osoby ktore stronią od slodkiego vs osoby lubiace łakocie Smile od razu zaznaczam, ze ciezko zjesc jednego pączka a osoby zainteresowane niech poczytaja dlaczego


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 05.12.2022

mati54 ja nie odpowiadalem Tobie, tylko odnosilem sie do posta, ktory komentowales. Moglem to wyraznie zaznaczyc. Fakt - moj blad  Moj post jest skierowany do tezy, ze sa wiadome, biale produkty, ktore cyt. "takze maja wplyw na nasz organizm i to nie ten pozadany". Jak zaznaczylem, jest to spore uproszczenie, i tak przedstawione nieprawdziwe. 
A co do glupoty przeze mnie palnietej, to dziekuje za docenienie mnie. Polecam poszerzyc wiedze o tej glupocie i poczytac jak przebiega synteza ATP, i z czego mitychondria produkuja glukoze - glowne paliwo dla komorek. Chyba, ze zrozumiales moja wypowiedz jakby to tylko cukier byl potrzebny do wytworzenia energii. Jak tak, to polecam czytac ze zrozumieniem.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - C84S - 06.12.2022

mati54 tak chodziło mi o cukier, sól i mąkę. W tych ilościach co teraz przeciętnie większość ludzi spożywa jest dla naszego organizmu bardzo szkodliwe...



RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Lady Giwera - 06.12.2022

UlalaKrewetka oczyszczająco Smile. Brawo Ty, każda forma jest lepsza od robienia z siebie ofiary do końca życia. Smile Z perspektywy czasu wszystko wygląda inaczej. 
Bam nie oceniajmy a żadna ocena nie będzie nas dotykala. Równie dobrze 2 tygodnie melanżu może zniechęcić. Każdy sam podejmuje decyzje i powinien z pokorą brać za nie pełną odpowiedzialność. 
Się odjebało ok, to już sie stało, dzisiaj jest ten dzień kiedy mogę stwierdzić co na chwile obecną jest dla mnie i dobrze mieć świadomość, ze jutro będą efekty tych decyzji. Jednocześnie warto nauczyć się nie oceniać (głównie siebie) , każdy ma prawo do własnej ścieżki.