Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? (/showthread.php?tid=1146)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - C84S - 10.12.2022

DissoEnjoyer bardzo dobrze powiedziane. Zgadzam się z Tobą. Piwo i papierosy to legalne narkotyki które ogłupiają społeczeństwo. Taka smutna prawda.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Szatan69 - 11.12.2022

Jak sobie winko albo kieliszek wypijesz raz w tygodniu to na pewno cos tam pro zdrowotnie bedzie lepiej


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Szyderca - 11.12.2022

Najlepiej amarene z biedryPodobno kultowa


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - UlalaKrewetka - 17.12.2022

Szatan69 czasami lampka wina może uratować czyjeś życie. Wraca kobieta do domu, widzi facet przy konsoli a obiadu nie ma. Lampka wina i papieros w ogrodzie dla niej mogą uratować jego życie. Big Grin


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Krysztalozerca - 20.12.2022

Zadna uzywka nie jest zdrowa moim zdaniem


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - fiodor - 21.12.2022

Mimo, że sam mam problem z alko jestem w stanie zgodzić się ze stwierdzeniem, że symboliczną ilość raz na jakiś czas może być prozdrowotne, chociażby na trawienie czy poprawienie krążenia


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - nonoanon - 21.12.2022

Wino akurat zawiera stosunkowo dużą liczbę flawonoidów/antyoksydantów, które to działają prozdrowotnie, piwo jako że jest "wyciągiem" z chmielu też coś pożytecznego pewnie nam dostarcza. Tak samo jest z nalewkami wszelkiego rodzaju, które są domowo robione i pozwalają niektórym substancjom rozpuscić się w alkoholu i w ten sposób je dostarczyć do organizmu.
A tak własciwie, to każdy który piję zwykłą wodę umiera, tak więc czy faktycznie powinniśmy ją pić?  Big Grin


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - dekadan89 - 21.12.2022

Opowiem po krótce jak jest w moim przypadku.
Chlałem oporowo browar do 10 na dzien po skonczeniu z g. Po jakims czasie czy latach zacząłem motorycznie rzygać żółcia, ale pić sie dalej chce.
Zacząłem mieszać z sokiem itp byle by tylko alko wszedło. Dostałem ostrego zapalenia przustki, taki skurwysyński ból że nie życzę nikomu. Próbywątrobowe i trzustkowe przekroczone normy 10ciokrotnie.
Przepisane rolki bo kazdy wie że leczenie nie wchodzi w gre. Miesiac absty kolejne badania próby w normie to heja dalej. Nie trwało długo jak kolejnie mnie złamało.
lekarz bardzo dobrą ma opinie mowi ile tego piwa pije, i od jak dawna. Powiedział mi że mam problemy z zołądkiem czy czesto łapie mnie zgaga(no kurweawa jakby czytał w myslach) i czy z rodziny ktoś ma podobnie. Ojciec nonstop wpierdala sode bo go pali a jego z kolei miał wrzody na zoładku.
Powiedział mi tylko trzutka sie nie regeneruje jeszcze ze 2-3 razy doprowadze sie do takiego stanu to gleba. Mowi napij sie jak już musisz czystej wódki bo to nie w alkoholu problem tylko w piwie, a juz najbardziej tr smakowe. Piwo jest dobrze wypić jedno góra dwa ale mowi to nie alkohol niszczy ludzi tylko to co jest w piwie procz niego , jesli ktos jest wrażliwy to może mieć kłopot.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 21.12.2022

nonoanon z woda to slaby przyklad akurat. Bo jak nie bedziesz pil wody to na pewno umrzesz, w relatywnie blyskawicznym czasie. Za to jak nie bedziesz pil alkoholu, to Ci to tylko na zdrowie wyjdzie i nie bedzie bezposrednia przyczyna zgonu 😎


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - C84S - 21.12.2022

Wszystko w odpowiednich ilościach jest dla ludzi - tylko trzeba robić to z umiarem, a sami wiecie że czasami o ten umiar bardzo ciężko.