Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? (/showthread.php?tid=1146)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Beeniepatu - 06.08.2023

(05.08.2023, 14:36)swo002 napisał(a): Słyszałem kiedyś stwierdzenie że każda ilość alkoholu szkodzi,co sądzicie?

Alkohol metabolizuje w organizmie do aldehydu octowego, ktory jest toksyczny dla organizmu -> jest trucizna. Dlatego powyzsze stwierdzenie jest prawdziwe. 

Mozna rozwazac w jakim stopniu szkodzi i czy odwracalnie/nieodwracalnie


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Epsiakos - 06.08.2023

Ja się przy was czuje momentami jak osoba która ma iloraz inteligencji pantofelka 🤣 alkohol i dawkowanie to zależy, istnieją mity i legendy ale nie zagłębiałem się które są prawda.
Za to każdy doskonale wie że niektóre alkohole powodują agresję, najczęściej te mocniejsze w granicach do 45% bo te od 55% w wzwyż najczęściej wbijają w siedzenie o tylko slycach "loop szwagier, mocny ci ten napar wyszedł" 🤣
Odbiegłem od tematu, generalnie jest szkodliwy spróbujcie dzień wcześniej wypić takie dwie lampki wina i się przebiec z 3km a następnego dnia powtórzyć to kiedy nie będziecie spozywac


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 12.08.2023

Największą agresję wśród pijących budzi niepicie "ze mną się nie napijesz?" i biada Ci jeśli nie jesteś kierowcą. Dragów nikt nikomu siłą raczej nie wpycha a alkohol? Spróbuj tylko odmówić nie mając wystarczająco "poważnego" powodu żeby nie pić.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Mrs.Darkness - 13.08.2023

A ja myślałam że podobno piwko jest dobre na nerki w umiarkowanych ilościach


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 13.08.2023

Skąd taka informacja, ze świata według kiepskich? Jakikolwiek dobroczynny wpływ piwa na cokolwiek nie wynika z zawartości alkoholu. Alkohol na pewno nie wpływa zbawiennie na nerki.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Mrs.Darkness - 15.08.2023

(13.08.2023, 21:26)Twilight Sparkle napisał(a): Skąd taka informacja, ze świata według kiepskich? Jakikolwiek dobroczynny wpływ piwa na cokolwiek nie wynika z zawartości alkoholu. Alkohol na pewno nie wpływa zbawiennie na nerki.

Ale jak się człowiek napije piwka albo setkę to napewno na zdrowie

(13.08.2023, 21:26)Twilight Sparkle napisał(a): Skąd taka informacja, ze świata według kiepskich? Jakikolwiek dobroczynny wpływ piwa na cokolwiek nie wynika z zawartości alkoholu. Alkohol na pewno nie wpływa zbawiennie na nerki.

Ale jak się człowiek napije piwka albo setkę to napewno na zdrowie


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - wwojtuss - 15.08.2023

ETANOL NIE WPLYWA POZYTYWNIE, TYLKO SAM NAPOJ - PIWO, KTORE ZAWIERA WITAMINY, MINERALY I ANTYOKSYDANTY, SETKA NIE BEDZIE DZIALALA POZYTYWNIE NA ORGANIZM XD


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Maniek - 15.08.2023

Szczególnie na zdrowie dla kogoś z rozjebaną wątrobą czy problemami z trzustką Podobno kultowa


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 15.08.2023

@"Mrs.Darkness" NIE ROZUMIEM. można jaśniej? jakieś badania na temat zbawiennego wpływu etanolu na zdrowie? Jak nie badania to może chociaż artykuł na onecie, nie wiem, jakiekolwiek źródło tych rewelacji? Skąd pomysł, że spożywanie alkoholu jest zdrowe?


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - PIXA - 15.08.2023

"Na zdrowie" to chyba jedynie jako powiedzenie pasuje. Jak Maniek wspomniał z rozjebaną trzustką czy wątrobą już na takie "zdrowie" to nie będzie