Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? (/showthread.php?tid=1146)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 15.08.2023

Ludowe mądrości to nie jest dobre źródło wiedzy. w "na zdrowie" nie ma nic zdrowego. Sama odbieram to jako życzenie drugiej osobie niepochorowania się od picia trucizny xDDD


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Lifeisbrutal - 06.10.2023

Nie pije codziennie alkoholu ostatnio wypiłem 0,7 kolorowej wódy  sam i w sumie nic mi nie zaszkodziło. Nawet nie odczułem kaca także spożywanie raz na ruski rok myślę, że nie odbije się na zdrowiu


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - C84S - 06.10.2023

Lifeisbrutal zgadzam się, jeżeli robi się to z głową i od casu do czasu to jestem tego samego zdania


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - RAZZ - 10.01.2024

Nawet jedno piwo jest szkoldiwe.. nie oszukujemy się metanol jest trucizna i nawet odrobina wpływa negatywnie na ludzki organizm.
A więc odpowiadając na pytanie lepsza abstynencja. Zdecydowanie


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 12.01.2024

Mordo a ile masz tego "metanolu" w piwie xD no śladowe ilości ciężkie do zmierzenia. Chyba że chodziło o etanol który też bez wątpienia jest trucizną ale nie aż tak paskudną jak metanol xD


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Szatan69 - 17.01.2024

Podobno kazda ilosc alkoholu szkodzi


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Twilight Sparkle - 18.01.2024

To prawda, szkodzi. Alkohol jest paskudną substancją. Czasem jednak inne składniki jak na przykład przeciwutleniacze w winie przewyższają swoim pozytywnym działaniem ewentualne szkody spowodowane alkoholem. Mówimy tu oczywiście o rozsądnych ilościach trunku.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Lifeisbrutal - 18.01.2024

Raz nie zawsze z racji iż pije raz na ruskie rok to dla mnie alko nie jest szkodliwe.


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - Ryba - 18.01.2024

Alkohol działający zdrowitnie to taki który podaje się kropelkowo. Parę kropelek i to wszystko.
Inny powyżej tej normy to już trucizna dla organizmu


RE: Czy umiarkowane spożywanie alkoholu rzeczywiście jest zdrowsze niż abstynencja? - kot_kreskowy - 18.01.2024

Ryba 
To prawda. Zgadzam się z Tobą. 
AMOL jest takowym reprezentantem