Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Próba Uczuleniowa - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Próba Uczuleniowa (/showthread.php?tid=1230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Próba Uczuleniowa - Beeniepatu - 08.06.2023

(08.06.2023, 19:05)Ouziv napisał(a): W każdym przypadku idzie zrobić próbę uczuleniową?Mam na myśli np podanie jakieś substancji IV.Na jakiej zasadzie to wygląda
Co do zasdy, nie ma czegos takiego jak proba uczuleniowa przy iv. Z prostej przyczyny, IV to ROA majace na celu bezposrednie podanie substancji do krwiobiegu, celem jej natychmiastowego dostarczenia do mozgu. Omija sie wszelkie checkpointy, ktore przez proces metabolizowania, oslabiaja dzialanie. Przy IV nie zaobserwujesz znakow ostrzegawczych czy mechanizmow obronnych organizmu,, ktore maja uchronic Cie przed dostarczeniem dalej trucizny. Po prostu dostarczylec substancje i jak jest problem, to mierzysz sie ze wzzystkimi tego konsekwencjami. Nie jest to zadna proba tylko pomylia - per se.

Przy IV proby z dawkami to nie uczuleniowki, tylko proby saperskie.


RE: Próba Uczuleniowa - fiodor - 08.06.2023

Beeniepatu to chyba dosyć logicznie wydedukowalem, że chociaż cokolwiek sprawdzisz robiąc uczuleniowej nie iv, a innym roa. Zawsze jakiś pogląd masz, czy to chociażby ta substancja lub podobna, w sensie z podobnym dawkowaniem


RE: Próba Uczuleniowa - Beeniepatu - 08.06.2023

fiodor tak. Choc na samym koncu, efekt uczuleniowki inna ROA, nie bedzie mial przelozenia zadnego, poza potwierdzeniem, ze upewnilismy sie, ze substancja, ktora mamy, jest ta o ktorej myslelismy, ze mamy


RE: Próba Uczuleniowa - kot_kreskowy - 08.06.2023

(08.06.2023, 19:36)Ouziv napisał(a): Rozumiem,możemy znać jakąś substancje ale czy nie jest konieczność robienia próby uczuleniowej za każdym razem?Gdzieś mi się to obiło o uszy


Owszem, postępując w ten sposób maksymalizujemy swoje bezpieczeństwo, lecz ja jestem na tyle doświadczony, że żadna regułka nie będzie mi mówić jak żyć. 

To narkotyki są dla mnie a nie ja dla nich.
Jasna sprawa, gdybym zamierzał ćpać np efylon, to na 100% zrobiłbym uczuleniówkę i zaczynałbym od najniższych dawek.
Lecz czy widzę potrzebę robienia próby przy substancjach ładowanych "na codzień" ?? Nie. Ja osobiście takiej potrzeby nie odczuwam.
Natomiast innym zawsze zasugeruję aby takową zrobić.


RE: Próba Uczuleniowa - Ouziv - 09.06.2023

Rozumiem Twoje poglądy i jak najbardziej szanuje.Ja kilka razy się pokusiłem bez uczuleniówki i skończyło się to drobną,ale zawsze wysypką.Teraz zawsze tylko uczuleniówka


RE: Próba Uczuleniowa - kot_kreskowy - 09.06.2023

Ouziv Bo widzisz, ja jestem z tych "lepszych" czasów i nie straszne mi wysypki i inne chujostwo😎 
Za moich czasów dzieci rodziły się w stodołach Podobno kultowa


RE: Próba Uczuleniowa - Amnezja - 13.06.2023

Raz i akurat ta jedna impreza utkwiła mi w pamięci. Grono znajomych każdy niby wiedział co będzie stołowane było to dokładnie 3cmc i zamiast zrobić uczuleniówke chociaż taką tyci to my nic grubo po banciepolecieliśmy. Skończyło sie to wizytą na sorze bo koledze dziwne, że akurat tylko jemu spuchło gardło


RE: Próba Uczuleniowa - Buka - 25.06.2023

rzebym wczesniej o tym wiedzail to bym nie robil wszystkich porownywalnych kresek . teraz juz wiem czemu niektore zarzywane substancje wystrzelaly mnie z kapci


RE: Próba Uczuleniowa - wwojtuss - 28.06.2023

Buka wydaje mi sie logiczne, ze warto jest zrobic probe uczuleniowa przed zazyciem jakiejkolwiek substancji, zrobic research w internecie, poczytac forum itd. XD 
to tak jakby podczas idk, gotowania bolognese nie sprawdzic, czy ci smakuje, tylko od razu zaczac jesc, wiadomo ze zawsze jak cos jest nieznane to sie tego probuje, uczy sie dzialania itd XDD


RE: Próba Uczuleniowa - Quaresma - 28.06.2023

Ja nigdy nie robiłem próby uczuleniowej. O mały włos źle się to nie skończyło jak mnie odcięło