Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Próba Uczuleniowa - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Próba Uczuleniowa (/showthread.php?tid=1230)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Próba Uczuleniowa - dimiliki - 14.11.2022

Dilleraaaa musisz najpierw wiedzieć o co Ci dokładnie chodzi inaczej ciężko stwierdzić


RE: Próba Uczuleniowa - Dilleraaaa - 14.11.2022

Mam na myśli skąd wiecie lub bierzecie informacje o danej dawce mg uczuleniówki do danej substancji? W sensie skąd mam wiedzieć jaką uczuleniówke mam zastosować przy takiej alfie a jaką tak jak wpisane było do innej substancji?


RE: Próba Uczuleniowa - Beeniepatu - 14.11.2022

Dilleraaaa najprosciej sprawdzic na 'psychonautwiki'. Dawka nazwana 'threshold' to wlasnie dawka uczuleniowa - najmniejsza dawka by odczuc jakikolwiek efekt dzialania substancji.


RE: Próba Uczuleniowa - tome3eqkks - 17.11.2022

Dla bardzo mocnych substancji ciężko z dawką uczuleniową - każdy organizm reaguje inaczej, jeden jest mniej podatny na działanie substancji drugi bardziej.

Najlepiej dawkować w ilościach mniejszych niż tzw. ''uczuleniowe''.


RE: Próba Uczuleniowa - JokerRC - 17.11.2022

(14.11.2022, 16:45)Dilleraaaa napisał(a): Mam na myśli skąd wiecie lub bierzecie informacje o danej dawce mg uczuleniówki do danej substancji? W sensie skąd mam wiedzieć jaką uczuleniówke mam zastosować przy takiej alfie a jaką tak jak wpisane było do innej substancji?
Polecam wagę z allegro, dokładność ważenia 0,000, one są z tackami sprzedawane na tą platformę od wagi "szalkę", nie wiem tak to się nazywa chyba, ta platforma 😝
Poprawcie mnie jak coś 😉 dzięki


RE: Próba Uczuleniowa - Kajabuza - 17.11.2022

(17.11.2022, 15:43)tome3eqkks napisał(a):
Dla bardzo mocnych substancji ciężko z dawką uczuleniową - każdy organizm reaguje inaczej, jeden jest mniej podatny na działanie substancji drugi bardziej.
Najlepiej dawkować w ilościach mniejszych niż tzw. ''uczuleniowe''.
Dokładnie jak mówisz. To na tej samej zasadzie jak osobę uczuloną na jad osy jedno ukąszenie może nieźle, jeśli nie na pewno "urządzi", a osobę bez uczuklenia może kilka czy kilkadziesiąt nawet urządlić i nie ma większych szkód poza bólem jak mniemam. Dlatego chyba taka uczuleniówka z prawdziwego zdarzenia to powinien być jakiś mikrogram nawet. 
💫💫💫



RE: Próba Uczuleniowa - fiodor - 17.11.2022

No ok, taka osoba przeora nawet uczuleniowka, ale nie przekręci się raczej, a to już sukces w takim przypadku


RE: Próba Uczuleniowa - Beeniepatu - 17.11.2022

@"Kaja Buza" Ty mowisz o czyms zupelnie innym. O uczuleniu na dana substancje. To jest ryzyko niemitygowalne zadna uczuleniowka.  Zeby proba uczuleniowa miala sens, to trzeba ja zrobic na poziomie wartosci, okreslonej na poziomie badan laboratoryjnych, jako wartosc minimalna do odczucia jakichkolwiek skutkow dzialania substancji. Uczuleniowka ponizej tej wartosci jest bez sensu, bo nie daje zadnego ogladu, z jakim dzialaniem substancji mamy do czynienia. I zeby cos zauwazyc, to trzeba poprawic. A to juz moze byc za duzo. Po to sa podawane wartosci w miarodajnych tabelach, okreslone mianem 'threshold'. Nie trzeba wysmyslac swoich teorii, bo to juz zostalo wymyslone. Przez bardzo madrych ludzi, znajacych sie na rzeczy 😎


RE: Próba Uczuleniowa - Kudlaty - 18.11.2022

Nie miałem zielonego pojęcia o tym co piszecie, dzięki za wartościową wiedzę. Uświadamiacie nieświadomych.


RE: Próba Uczuleniowa - tome3eqkks - 19.11.2022

(18.11.2022, 21:54)Kudlaty napisał(a): Nie miałem zielonego pojęcia o tym co piszecie, dzięki za wartościową wiedzę. Uświadamiacie nieświadomych.

wiedzy nigdy mało Big Grin