Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Wagi - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Pytania i odpowiedzi (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=22)
+--- Wątek: Wagi (/showthread.php?tid=1247)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Wagi - Ciapek - 15.12.2022

Jak skalibrować wagę jubilerska bez odważnika.
Użyj 20 monet 1-złotowych w celu zastąpienia odważnika kalibracyjnego 100 g. 1zł waży dokładnie 5g.



Proces kalibracji jest bardzo podobny do pokazanego na filmie, jednak dla większości wag po prostu wyszukaj instrukcję online, aby znaleźć właściwą procedurę i potrzebną masę kalibracyjną.
Zazwyczaj waga wyświetli wymaganą masę podczas procesu kalibracji (jak pokazano na filmie)
1. Włącz wagę
2. Naciśnij i przytrzymaj przycisk CAL lub przycisk MODE/UNIT, aż pojawi się CAL lub potrzebna waga (może być konieczne zwolnienie & naciśnij go ponownie jak na filmie)
3. Umieść wagę na wadze. Waga powinna wskazywać PASS lub F (Może być konieczne ponowne naciśnięcie przycisku CAL/MODE)
4. Zdejmij ciężarek. (Może być konieczne wyłączenie wagi)
5. Zakończ!




RE: Wagi - Esek od Kresek - 15.12.2022

Ciapek nie wiedziałem o tym, będzie trzeba sprawdzić. Dzięki że się tym podzieliłeś Rolleyes


RE: Wagi - Buka - 15.12.2022

Ja mam taką za 13,99 zł i jestem zadowolony na moje użytkowe potrzeby
[Obrazek: waga-elektroniczna-jubilerska-kieszonkow...612299.jpg]


RE: Wagi - wwojtuss - 16.12.2022

z takiej wagi jak wyzej mozna walic cmc/mmc i inne odczynniki o dosyc duzym dawkowaniu, jakby sie jadlo z chinskich wag pirowalerony to idzie przedobrzyc jak ktos jest beztolerkowcem i zamiast 20mg opierdoli 50mg 
dla swojego zycia i zdrowia lepiej raz wydac kase na wage zamiast na 3 gramy, zeby moc jeszcze okazje wycpac troche a nie pierdolnac w kalendarz 
"zegar sprawny jak zlotowka wazy piec gram" moze ktos kojarzy Podobno kultowa


RE: Wagi - Kudlaty - 16.12.2022

wwojtuss
po sto kroć się z tobą zgadzam.


RE: Wagi - fiodor - 26.12.2022

Kupiłem nową wagę na alle za 7 dych i naprawdę robi robotę, trzeba kalibrować co jakiś czas, parę mg odchyłu się zdarzy, ale to już nie czasy, że trzeba się wykosztować na wagę dokładności 0,001. Nie oszczędzać dusigrosze na swoim zdrowiu !


RE: Wagi - XaNaXX - 26.12.2022

Tyle wag co ja kupiłem to głowa mała.Zaczynałem od tej najtańszej co jest wyżej i sprawowała się bardzo dobrze jak na tą cenę aż do momentu kiedy przy upadku się rozwaliła.. Zainwestowałem w dwie jeszcze inne które okazały się totalnym niewypałem jedna ważyła niedokładnie druga wgl zepsuta.Teraz korzystam z wagi jubilerskiej coś w podobnej do wagi kuchennej i jak na ten moment sprawuje się jak najlepiej


RE: Wagi - sebekx9 - 26.12.2022

Gemini-20 zajebista waga z dokładnością do 0.001g 😉


RE: Wagi - kot_kreskowy - 26.12.2022

Równiez korzystam z  podstawowej wagi i jestem zadowolony. Na moje potrzeby sprawdza się idealnie.
[Obrazek: 20221226-133720.jpg]
Idealna do kuchni, do odważenia amanitki czy też pierwszej lagi z nowo poznanego towaru.
Natomiast gdybym spożywał środki o bardzo niskim dawkowaniu, wyjebałbym ją na śmietnik.


RE: Wagi - Kajabuza - 26.12.2022

Pytanie odnośnie: KALIBRACJA. 
Rozumiem, że odważnik ma ważyć równe 50,000mg? Z początku pokazywał to, później wagę 50,13, ale tu kliknąłem, tam przydusiłem i pokazywała ostatecznie równe 50g od początkowego 0,000g. 🤔
[Obrazek: received-3443911772592710.jpg]