Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jaki portfel dla kryptowalut? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Jaki portfel dla kryptowalut? (/showthread.php?tid=126)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - horsii - 08.09.2023

Mef123  Ty teraz piszesz o kantorze. A przed chwilą pisałeś o portfelach - że jebać portfele, bo w bitomacie nie trzeba dowodu. To w końcu kantory czy portfele?


Do założenia sobie portfela krypto nie trzeba absolutnie niczego. Żadnych danych osobowych, żadnego dokumentu, maila, numeru telefonu, czegokolwiek. Do zakupów w kantorze - owszem, niektóre wymagają weryfikacji dokumentem tożsamości, a  niektóre do jakiejś kwoty takiego czegoś nie wymagają - co nie zmienia faktu że dalej jesteś identyfikowalny bo najprawdopodobniej płacisz przelewem/blikiem.


Nie wiesz o czym mówisz, bo nie rozróżniasz portfela i kantoru. Trudno wziąć twoje rady na poważnie.


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - Mef123 - 08.09.2023

horsii tak to nazwałem "kantor" czyli portfel


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - horsii - 08.09.2023

(08.09.2023, 04:00)Mef123 napisał(a): "kantor" czyli portfel
"Czarne czyli białe"

Kantor to nie portfel.

W kantorze kupujesz/sprzedajesz krypto. Z weryfikacją lub bez ale jesteś z reguły bardziej lub mniej identyfikowalny.
Portfel to, dosłownie, portfel. Służy tylko i wyłącznie do trzymania w nim środków. Nie kupujesz środków na portfelu. Na portfel możesz przyjąć środki od kogoś - z innego portfela, albo wysłać je komuś, jeśli w swoim coś masz.

Żeby założyć sobie portfel nie potrzeba absolutnie żadnych danych - zupełnie, jak nikt cię nie weryfikuje jak kupujesz w sklepie portfel do trzymania gotówki.
Aplikacja portfela może mieć wbudowane jakieś oferty kupna krypto, ale to jest po prostu dosłownie oferta reklamowa jakiejś platformy - fakty są takie - do korzystania z funkcjonalności samego portfela (odbieranie/wysyłanie/gromadzenie środków) nie trzeba nigdzie niczego podawać.
Kantor co prawda może oferować także usługę portfela, ale jest jedna, znacząca różnica. Trzymając środki na giełdzie/kantorze, faktycznie trzymasz pieniądze nie w swoim portfelu, a w czyimś, w czyjejś kieszeni - w tym wypadku właściciela kantoru/giełdy. On ci tylko daje w tej kieszeni pogmerać kiedy potrzebujesz wyciągnąć parę złotych. Nie masz pewności że facet będzie cały czas żył, że będzie dostępny, że że nikt mu jego portfela nie ukradnie, że nie pójdzie siedzieć, a dostęp do jego kieszeni pójdzie się jebać.

Powtarzamy głośno - kantor to nie portfel.


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - Hoxed - 09.09.2023

(08.09.2023, 02:48)horsii napisał(a): Mef123  Ty teraz piszesz o kantorze. A przed chwilą pisałeś o portfelach - że jebać portfele, bo w bitomacie nie trzeba dowodu. To w końcu kantory czy portfele?


Do założenia sobie portfela krypto nie trzeba absolutnie niczego. Żadnych danych osobowych, żadnego dokumentu, maila, numeru telefonu, czegokolwiek. Do zakupów w kantorze - owszem, niektóre wymagają weryfikacji dokumentem tożsamości, a  niektóre do jakiejś kwoty takiego czegoś nie wymagają - co nie zmienia faktu że dalej jesteś identyfikowalny bo najprawdopodobniej płacisz przelewem/blikiem.


Nie wiesz o czym mówisz, bo nie rozróżniasz portfela i kantoru. Trudno wziąć twoje rady na poważnie.

bez kitu kiedys kantory tez nie wymagaly rejestracji z potwierdzeniem selfie + id zlote czasy jak na 4coinsie dalo sier kupic btc na przelew na poczcie. Mina babki w okienku jak nadawca przelewu byl Hendryk Kania bez cenna haha. Teraz takie prawo ze chca dowodzik bo oficjalnie podatki nie oficjalnie wiadomo. A co do portfelow to wtf Mef123 co ty za kocopoly pierdolisz, jak bys przeczytal dokladnie moj post pod ktorym sie zreszta wypowiedziales odnoszac sie do niego czyli problemy z czytaniem ze zrozumieniem..... ale jasno i ze screenami jest  tam pokazam krok po kroku jak zalozyc PORTFEL  xmr I NIE WYMAGA on zadnych dowodow, prawojazd etc TYLKO ze na portfeliu nie lkupisz krypto mozesz je wyslac odebrac ale nie kupisz go za gotowke. co najwyzej o czym tez wspomnialem mozesz wymiec inne krypto na nw xmr zalozmy...
np tu https://changenow.io/currencies/bitcoin/monero

https://www.getmonero.org/downloads/#gui a tu masz kolego PORTFEL  mozesz sam sie przekonac ze tu tez mozesz jebac na dowod osobisty xD a i nawet bitomatem se tu doladowac mozesz xD

https://bitcoin.org/en/choose-your-wallet?step=1 PROSZE zeby nie bylo portfel btc tez sie da bez zadnych dowodow ale jak napisalem juz 3  albo 4 raz zebys zalapal NIE KUPISZ tu btc za gotowke ale np mozesz je kupic na bc.game <---- gamble krytpowalutowe za pomoca karty a potem mozesz se je wyplacoc na portfel 0 danych tylko tranzakcja karta\ zostaje ktora wcale nie musi byc twoja. Wink


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - Forgottenzzz - 06.11.2023

Właściwie to jestem przed pierwszym zakupem i tak do mnie właśnie dotarło że najlepiej jest kupić crypto na giełdzie albo bitcoin.pl, przelać na swój trust wallet czy inny i dopiero do vendora. W razie przypału nie dojdą co i jak. Jeśli źle rozumuje to mnie poprawcie proszę


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - horsii - 06.11.2023

Forgottenzzz dobrze zrozumiałeś, chodzi o to żeby nie łączyć bezpośrednio portfeli sprzedawców i portfeli wychodzących giełd/kantorów.


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - S-N - 06.11.2023

Powiem tak mnie to jebie wszystko co się będzie dziać , używam to nawet mam tam swoje oszczędności  Kantor Bitcoin - Internetowy Kantor Kryptowalut, BTC - Bitcan.pl


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - Zkittlez - 17.01.2024

A ktoś dojdzie do tego gdzie jakie wpłaty robiłeś? Jeśli chodzi o jakieś większa kase to służby się postarają a jeśli chodzi o drobne przelewy to ktos musi być zawzięty żeby się doszukiwać .


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - Biały Miś - 17.01.2024

Tak samo z gramaturą. Nikt Was nie będzie najeżdżał za 10-50g 🤣 za dużo zachodu a wy się starcie iść do narkomatu. Tak samo jak za dużo zachodu żeby dla 5 gram tyle zamieszania robić, potrzebny jest nakaz o wydanie danych itd. psy mają ważniejsze rzeczy na głowie. Ja korzystam z 4coins wcześniej z kriptomatu i jestem mega zadowolony. Mega niskie opłaty.


RE: Jaki portfel dla kryptowalut? - kot_kreskowy - 17.01.2024

Biały Miś 
Nie przetłumaczysz. Galareta Podobno kultowa
Z jednej strony dobrze, że każdy dba o bezpieczeństwo, jednak w większości przypadków jest to całkowity przerost formy nad treścią.
Tym bardziej, że policja poluje głównie na vendorów i w dupie mają takiego kota czy innego zwierzaka, który raz czy dwa razy na miesiąc kupuje dychę klefa żeby zwalić sobie konia w sobotę.
Owszem, zamawiając 100+ miej się na baczności, ale to też wcale nie oznacza, że idąc do paczkomatu trzeba zakładać sztucznego wąsa.

Osobiście od 2016 korzystam tak samo z 4coins i przez te wszystkie lata nie miałem ani jednego wezwania, a bardzo miła pani policjantka, która kiedyś na mieście podczas kontroli znalazła u mnie 2 gr mefedronu i nakazała mi go wysypać do kałuży nawet mnie nie spisując, tylko mnie w tym przekonaniu utwierdziła😎

Serio, zmawiając drobnicę bez sensu jest obwarowywać transakcję dodatkowymi kosztami