Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Uprawa - indoor - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Uprawa - indoor (/showthread.php?tid=1261)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Uprawa - indoor - ProducentRC - 02.12.2022

Ja robiłem masło konopne, to żadna filozofia, nawet nauczyłem mamę jak je robić i czasem mi w tym pomaga jak dużo mam do przerobienia


RE: Uprawa - indoor - dimiliki - 02.12.2022

tome3eqkks tak robiłem jest to dosyć proste tak jak pisze ProducentRC 
Ja to robię tak że wysuszone resztki drobno cięte wrzucam do rozpuszczonego masła ale tak żeby się nie gotowało I podgrzewam tak 40 min do godziny następnie przecedzam przez gazę a na koniec odstawiam aż zastygnie


RE: Uprawa - indoor - ProducentRC - 02.12.2022

Ja dodatkowo wody trochę dodaję około 250ml na 4-5 kostek masła i wtedy gdy sie wygotuje dolewam kolejną porcję, gotuję podgrzewam dwie godziny, przeciskam przez gaze wyciskając ile się da, na koniec miskę wkładam jak masło wystygnie do lodówki żeby nabrało formy zwykłego masła, jak juz jest gotowe oddzielam masło od resztek wody bo masło zetnie się na górze miśki a na dole zostanie woda, w wodzie THC sie nie rozpuszcza więc nie ma obawy że produkt będzie słabszy jeżeli jej nie użyje, gotowe masło używam później do piegusek


RE: Uprawa - indoor - tome3eqkks - 02.12.2022

pytanie czy w tym masełku jest jakakolwiek zawartość thc?   bo ciastka które miałem okazje spróbować chyba były pieczone na masełku z haszu...bomba po 1,5 ciastka wchodzila gdzies za 40-50 min i morda się cieszyła tak 3-4 godziny gładko Smile


RE: Uprawa - indoor - ProducentRC - 02.12.2022

Zależy jakiego produktu użyjemy do masła można użyć koncentratu 80% a można użyć odpadów ze scinki które mają 1%... Wszystko zależy czego użyliśmy do masła


RE: Uprawa - indoor - dimiliki - 02.12.2022

można też do masła użyć topów lecz trochę by mi było szkoda  , kiedyś masła użyłem do karpatki. Była zajebista bomba nawet chciałem dać teściowej ale załapała co jest grane i krzyczała że ją chce naćpać Podobno kultowa


RE: Uprawa - indoor - dimiliki - 02.12.2022

Dzień 42
[Obrazek: IMG-20221202-143957.jpg]


[Obrazek: IMG-20221202-144007-1.jpg]


[Obrazek: IMG-20221202-144014-1.jpg]
Kwitną , dziś dostały pierwszy raz mieszankę na flo bardzo spowolniły wzrost liczyłem na to że troszkę bardziej podrosną i bardziej uda mi się je rozgałęzić. Możliwe że jeszcze jedno cięcie uda się zrobić . W jednym tylko jest 32 szczyty u reszty po 16 jeszcze jedno cięcie było by lala do tych siatek no ale niestety w następnym projekcie zrobię krzaki bez autoflo tak aby je doprowadzić do takiego stanu jak chce i napewno dorzucę CO2  zrobię szafę będzie mniej przypalowa i zrobię układ zamknięty wentylacji z lekkim przelotem . Tak się tylko wydaje że to prosta sprawa lecz tak nie jest problemem wielkim wtedy staje się temperatura która ciężko jest obniżyć . Korzystałem kiedyś z cooltuby lecz nie spełnia to moich wymagań( za duży ubytek światła)
Wgl hujnia ta żarówka jest co mam 400 w
Lepiej wypadają stanowczo 600w w lumenach na metr kwadratowy. Nie wiem czemu taki błąd popełniłem . Znów jeśli dam 600 w lampę to box będzie miał za małe wymiary bo pasowało by mi wtedy 6 krzaczków dać i bądź tu mądry . Wiadome że najlepszym rozwiązaniem są lampy plazmowe lecz wtedy też był by problem z temperaturą w układzie zamkniętym . Teraz zostaje do rozpatrzenia LED aby jednak zdał swój egzamin odnośnie barwy światła  , natężenia , konta padania musiał bym taki panel zrobić sam bo żadna firma produkująca takie panele nie spełnia moich oczekiwań a jeszcze wala takie ceny jak gdyby mieli nie wiadomo co 
. Jest jeszcze opcja zrobić chłodzenie cieczą ProducentRC co myślisz .?


RE: Uprawa - indoor - ProducentRC - 02.12.2022

Nie wiem aż tak bardzo sie nie interesowałem chłodzeniem, moim zadaniem panel na cobach byłby idealny jeżeli planujesz robić szafę od początku, wtedy mógłbyś zrobić odpowiednią wysokość żeby temperatura nie była zbyt wysoka, do tego łatwo takie panele zrobić samemu oraz mają bardzo wysoką wydajność lumenów do watów pobieranej energii, gdzieś na haszysz forum widziałem jak gość robił takie panele, gdybyś jeszcze poszedł w hydro wtedy plon byłby kolosalny, jak znajdę ten temat w którym gość robił sam te panele podeślę dimiliki
Nie wiem czy na automatach lepszym treningiem nie było by lst ponieważ powoduje mniejszy stres niż siataka którą zastosowales


RE: Uprawa - indoor - dimiliki - 02.12.2022

ProducentRC Ok podeślij raczej jednak pójdę w ledy cob biorąc pod uwagę że potrzebuje na 90x90 cm boxa 20000 lumen oczek jest 256 wiec potrzebuje 256 modułów led , o produktywności 78,1 lumenów każdy  mnij więcej . do tego tgo adekwatna ilość osprzętu do zasilania i soczewek skupiających światło , soczewki muszą być regulowane tak aby się dało manewrować kątem światła i jeszcze żeby dało się każdy moduł włączyć osobno 
wtedy można by zaoszczędzić sporo prądu w miarę rozrastania się rośliny włączać stopniowo kolejne ogniwa , do tego ciekawi mnie czy są takie moduły cob które mają zmienną barwę światła bo jak nie to musiał bym zrobić takie 2 moduły jeden na veg a drugi na flo


RE: Uprawa - indoor - ProducentRC - 02.12.2022

Tutaj masz jednen artykuł jak zrobić taki panel 
https://www.growlike.pro/forum/lampy-elektrycznosc/4514-jak-zlozylem-swoj-panel-led-cob
Tutaj drugi 
https://forum.haszysz.com/threads/led-cree-cob-panel-3x-cxb3590cd-3500k.97216/
Artykuły mają już trochę lat, ale schemat budowy jest nadal aktywny, jedyne co można było by zmienić to moim zdaniem bardziej wydajne coby użyte (jeżeli powstały w przeciągu kilku ostatnich lat, niestety nie śledzę aktualnie tematu uprawy indoor, więc nie wiem jak z nowościami w tej dziedzinie technologii, w ostatnich latach mam zajawkę na szklarnie, prawię zero kosztów tylko nakład czasowy i koszty to odżywki i nasionka, może palenie jest słabsze jednak profil smakowy jest zajebisty)