Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
skręt-objawy odstawienne i porady - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Opioidy/Opiaty (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=50)
+--- Wątek: skręt-objawy odstawienne i porady (/showthread.php?tid=1284)

Strony: 1 2 3 4


skręt-objawy odstawienne i porady - swo002 - 01.11.2022

jakie macie rady na złagodzenie skręta?
kumpel potrzebuje rady bo kończy ciąg 2 tygodniowy na helu,zaopatrzył się w voltaren(na ból nóg),ketonal i ibuprom póki co,nie ma benzo ani żadnego opio na schodzenie z dawek prócz kodeiny w aptece.
dałem mu blister risperidonu w razie wypadku, chociaż na sen powinien pomóc w tej sytuacji.jak wygląda kwestia neuroleptyków na gilu,pomoże to jakkolwiek czy lepiej odpuścić?
każda rada jest cenna więc będę wdzięczny za każdą pomoc,pozdro


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - PUDZILLA - 01.11.2022

z tego co slyszalem od starszych opiowrakow po terapii, to nic nie pomoze


moze soecjalnie nie wiem


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - Beeniepatu - 01.11.2022

swo002 najpierw powiedz co znaczy "2 tygodniowy ciag na helu". To piewszy ciag? Jakie ma przerwy miedzy ciagami - jesli to nie pierwszy. Ogolnie to taki skret powinien przejsc bez niczego. Spokojnie przezyje a bedzie wiedzial w co gra. Voltareny i inne bzdury mu w niczym nie pomoga. Bol jest zrodlowo grypopodobny, wiec leki dzialajace miejscowo nie pomoga. Niech bierze gripex po prostu. Najwieksza glupota bedzie branie benzo - nie pomoze na helupiarski skret, a dolozy drugi najpewniej. 
Jak typ nie wali codziennie, to syndrom odstawienny nie jest czyms strasznym. To tak jak po dwutygodniowym piciu. Przyjemnie jest, ale generalnie nie ma strachu o padaczke alkoholowa na zejsciu


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - tome3eqkks - 05.11.2022

ja bym mu bucha dał - uspokoi się chłopak, zrelaksuje Big Grin


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - ProducentRC - 05.11.2022

Może niech spróbuje kratomu wielu osobom pomaga to odstawić twarde opio


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - SztywnyMisza - 11.11.2022

Metadon by byl dobry na odstawke i zmniejszenie dawek


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - fiodor - 12.11.2022

Z hajpa wiem, że ludzie polecają pregabaline na skręta od opio


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - Maniek - 12.11.2022

2 tygodniowy ciąg na helu to jeszcze nie jest żadna tragedia, jeśli chodzi o skręta. Nawet nie wiem czy będą mu potrzebne jakieś środki przeciwbólowe. Jedna rzecz będzie mu potrzebna na 100%. Mianowicie coś na sen, bo bezsenność jest w jego przypadku gwarantowana i ona potrafi na skręcie doprowadzić człowieka do całkowitej załamki psychicznej (nawet bez tej bezsenności samopoczucie na mocnym skręcie jest takie, jak mniej więcej u osoby z depresją i myślami samobójczymi)

Także wg mnie najlepiej załatwić sobie jakieś benzo na sen + rolki do stosowania przez max kilka dni, żeby na większym "luzie" przejść ten trudny czas trwania skręta.

Ostatecznie może nic nie brać i nie wspomagać się podczas skręta. Dzięki temu poczuje porządnie skręta na właśnej skórzej i to będzie dobra lekcja i nauka do tego, aby w przyszłości nie dopuścić do skręta lub co jest jeszcze lepsze, czyli do całkowitego zrezygnowania z opioidów.


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - Beeniepatu - 14.11.2022

Ja sie zgadzam w 100% z tym co napisal Maniek . Jedyna watpliwosc mam z tym benzo. Argumentacja jednak trafia do mnie i jesli nie bedzie to standardowe podejscie do zbijania skreta, tylko jednorazowo pozwoli zasnac i przetrwac, to drugi raz nie nazwalbym tego 'glupota' i opisana pomoc jest ok  Tylko z benzo jest ten klopot, ze jak ktos leci juz ciagi i uzywa tego jako zloty srodek na zwaly, to eksponuje sie na kolejny problem.


RE: skręt-objawy odstawienne i porady - Maniek - 14.11.2022

Benzo nie jest przeznaczone dla każdej osoby, która odstawia opio z jednego prostego powodu: niektórzy są dużo bardziej podatni na kolejne uzależnienia, więc w takim przypadku może być słynna akcja "z deszczu pod rynnę" - czyli innymi słowy przerzucenie wjebania się w opioidy na wjebanie się w benzo...