Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Długie Teksty - sugestia - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Luźne tematy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Długie Teksty - sugestia (/showthread.php?tid=1311)

Strony: 1 2


Długie Teksty - sugestia - Kajabuza - 07.11.2022

Wraz z Mańkiem 😎 po długich naradach i wielu za i przeciw, jaki i z lewa, prawa doszliśmy do wniosku który był daleko dość od... DOBRA bez śmieszków, bądź poważny Kaja i Ty też Kaja!!! 😆
.
JAK BYŚCIE PISALI DŁUUUGIE EPOPEJE, POEMATY, ESEJE, WYPRACOWANIA, REFERATY... No...
¦¦¦
Tak serio gdybyście Wątki ciekawe z dużą ilością informacji PISALI nie tak:
×××
Eter wykazuje silne działanie narkotyczne, znieczulenie ogólne wywołuje kiedy jego stężenie we krwi przekroczy 100mg/dm³. Eter działa podobnie zarówno podczas wdychania jak i po wypiciu. Początkowo dochodzi do silnego pobudzenia mózgu i rdzenia kręgowego, pobudzenie ruchowe, niezborność ruchowa, pobudzenie psychiczne, rozkojarzenie a następnie zanika świadomość, reakcja na ból, zdolność do świadomego wykonywania ruchów, zdolność do odczuwania wrażeń zmysłowych, zanikają odruchy ścięgniste, skórne i spojówkowe, zmniejsza się napięcie mięśni prążkowanych (czyli szkieletowych) w końcu dochodzi do śpiączki. Do śmierci dochodzi na skutek porażenia ośrodka oddechowego. Statystyki notowały jeden przypadek śmierci podczas medycznego stosowania eteru na 10 000-14 000 narkoz. Czysty eter praktycznie w minimalnym stopniu drażni błony śluzowe ale podczas długiego albo nieprawidłowego przechowywania przy dostępie powietrza i światła mogą powstawać nadtlenki, ketony i aldehydy które są silnymi toksynami komórkowymi i mają działanie drażniące. Inhalacja tak zanieczyszczonym eterem może powodować podrażnienia górnych dróg oddechowych, nieżyty co sprzyja infekcją a jego spożywanie uszkadza wątrobę i nerki.Eter wykazuje silne działanie narkotyczne, znieczulenie ogólne wywołuje kiedy jego stężenie we krwi przekroczy 100mg/dm³. Eter działa podobnie zarówno podczas wdychania jak i po wypiciu. Początkowo dochodzi do silnego pobudzenia mózgu i rdzenia kręgowego, pobudzenie ruchowe, niezborność ruchowa, pobudzenie psychiczne, rozkojarzenie a następnie zanika świadomość, reakcja na ból, zdolność do świadomego wykonywania ruchów, zdolność do odczuwania wrażeń zmysłowych, zanikają odruchy ścięgniste, skórne i spojówkowe, zmniejsza się napięcie mięśni prążkowanych (czyli szkieletowych) w końcu dochodzi do śpiączki. Do śmierci dochodzi na skutek porażenia ośrodka oddechowego. Statystyki notowały jeden przypadek śmierci podczas medycznego stosowania eteru na 10 000-14 000 narkoz. Czysty eter praktycznie w minimalnym stopniu drażni błony śluzowe ale podczas długiego albo nieprawidłowego przechowywania przy dostępie powietrza i światła mogą powstawać nadtlenki, ketony i aldehydy które są silnymi toksynami komórkowymi i mają działanie drażniące. Inhalacja tak zanieczyszczonym eterem może powodować podrażnienia górnych dróg oddechowych, nieżyty co sprzyja infekcją a jego spożywanie uszkadza wątrobę i nerki.
×××
Tylko na przykład TAK:
×××
Eter wykazuje silne działanie narkotyczne, znieczulenie ogólne wywołuje kiedy jego stężenie we krwi przekroczy 100mg/dm³.
Eter działa podobnie zarówno podczas wdychania jak i po wypiciu.
`
Początkowo dochodzi do silnego pobudzenia mózgu i rdzenia kręgowego, pobudzenie ruchowe, niezborność ruchowa, pobudzenie psychiczne, rozkojarzenie a następnie zanika świadomość, reakcja na ból, zdolność
`
do świadomego wykonywania ruchów, zdolność do odczuwania wrażeń zmysłowych, zanikają odruchy ścięgniste, skórne i spojówkowe, zmniejsza się napięcie mięśni prążkowanych (czyli szkieletowych) w końcu dochodzi do śpiączki.
`
Do śmierci dochodzi na skutek porażenia ośrodka oddechowego. Statystyki notowały jeden przypadek śmierci podczas medycznego stosowania eteru na 10 000-14 000 narkoz.
`
Czysty eter praktycznie w minimalnym stopniu drażni błony śluzowe ale podczas długiego albo nieprawidłowego przechowywania przy dostępie powietrza i światła mogą powstawać nadtlenki, ketony i aldehydy które są silnymi toksynami komórkowymi i mają działanie drażniące.
`
Inhalacja tak zanieczyszczonym eterem może powodować podrażnienia górnych dróg oddechowych, nieżyty co sprzyja infekcją a jego spożywanie uszkadza wątrobę i nerki.
×××
W sensie jakieś akapity, epitety, etaty, rozdzielające takie zlepki słów, to by było zajebiście.
😊😊😊



RE: Długie Teskty - sugestia - kot_kreskowy - 08.11.2022

Zgadzam się w 200%. Chigiena i estetyka postów jest dla mnie ważna👍
Nie jestem pedantem, ale lubię jak tekst wygląda schludnie.( kurwa, żeby tak jeszcze w domu u mnie wyglądało...XD)


RE: Długie Teskty - sugestia - Beeniepatu - 08.11.2022

Jak juz idziemy w strone ustrukturyzowania tresci, to tekst wypadaloby do tego skrocic. Osobne akapity nie powinny byc pisane w taki sposob jak podano za przyklad, bo podzial jest sztuczny i nie do konca logiczny. W pewnych miejscach czyta sie to jak cos bez interpunkcji. Jak chcemy cos wypunktowac to wpisujemy skondensowane konkrety. A nie w polowie zdania walimy akapit. Takze z podanym przykladem sie nie zgadzam - jest podzielony strasznie. Nawet jak mialo to sluzyc pogladowo to powinno byc zrobione jak trzeba. Teraz wyglada jak znow posta napisany z dupy, nie wiadomo po co 😎


RE: Długie Teskty - sugestia - NO LOVE - 08.11.2022

Na sam widok takiego zbiorowiska zdań, w kupie zbitego odechciewa się mi osobiście czytać!  Confused Chociaż i tak czytam, ale... Zawsze jest jakieś ale... Big Grin


RE: Długie Teskty - sugestia - Beeniepatu - 08.11.2022

NO LOVE rozumiem, ze nie czytasz nic w takim razie? 😎 Tak wyglada normalna forma pisana wypowiedzi. Co wiecej, naukowe artykuly sa w taki sposob wlasnie konstruowane. I publicystyczne. Nie mowiac juz o beletrystyce. Rozumiem, ze lepiej by cos brzmialo bez sensu, ale wygladalo przyjemniej dla oka. Przeczytaj sobie na glos podzial tego tekstu i zobacz jak idiotycznie to brzmi


RE: Długie Teskty - sugestia - NO LOVE - 08.11.2022

Beeniepatu mimo wszystko dobrze rozdzielony, długi tekst jakoś lepiej, by mi się czytał ponieważ... JEST W KILKU ODCINKACH!!! I można sobie przerwę zrobić na zachciankę! Big Grin


RE: Długie Teskty - sugestia - Kajabuza - 08.11.2022

SERIO NAPISAŁEM 
“TESKTY“? 
Długie seksy to tak, ale nie Teskty.
😆😆
No podjarany byłem, że temat zakładam. Z tym, że dyskusja o tym z Mańkiem była jakaś to wiadomo... KAJTAZJA mnie poniosła. 🤣🤣🤣
Beeniepatu akurat pierwszy jaki się trafił tekst skopiowałem i podzieliłem byle jak. Oczywistym jest, że należy jakoś rozsądnie i sensem to rozdzielić. 
Także 
OD TERAZ ZA DŁUGIE ARTYKUŁY KTÓRE NIE SĄ PODZIELONE KARA:
Jeden plusik zamiast dwóch!!!!!! 
❤️❤️❤️❤️❤️



RE: Długie Teskty - sugestia - Beeniepatu - 08.11.2022

@"Kaja Buza" to nie rob byle jak, skoro cos proponujesz. Bo to znaczy, ze post z dupy jest 😎


RE: Długie Teskty - sugestia - Kajabuza - 08.11.2022

Beeniepatu 
Ale przecież nikt nie zwróciłby uwagi na to, że dobrze podzieliłem tekst. Podejrzewam nikt nie przeczytał całego. (ja też nie 😆) 



RE: Długie Teskty - sugestia - Beeniepatu - 08.11.2022

@"Kaja Buza" czyli wrzucasz cos do czego podchodzisz niepowaznie. Najzwyczajniej w swiecie robisz sobie jaja. Dajesz propozycje zmian, ulepszen ot tak. Nie dziw sie, ze nikt nie traktuje Cie powaznie. Ja przeczytalem caly tekst. Bo powaznie podchodze do Forum i ich uzytkownikow. Ty zakpiles sobie z Forum. Nieladnie. Oj nieladnie