Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Konta bez skarbówki - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Zakupy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=23)
+--- Dział: Finanse (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Wątek: Konta bez skarbówki (/showthread.php?tid=1318)



Konta bez skarbówki - Zenez - 10.11.2022

Najlepsze konta do przelewów ?
Revolut czy skirll? chyba ze coś innego polecacie i da się wyrobić karte? by nie mieć księgowości w PL


RE: Konta bez skarbówki - C84S - 14.11.2022

Ja ostatnio szukałem takiego konta i powiem szczerze ciężko znaleźć. Wiec dołączam się do pytania kolelgi.


RE: Konta bez skarbówki - Beeniepatu - 14.11.2022

(10.11.2022, 00:15)Zenez napisał(a): Najlepsze konta do przelewów ?
Revolut czy skirll? chyba ze coś innego polecacie i da się wyrobić karte? by nie mieć księgowości w PL
Zasadniczo kazdy bank podlega zarowno CRS i FATCA, wiec podaje sie rezydencje podatkowa. To samo jest w Skrill - podlega pod European Communities (Electronic Money) Regulations 2011. Tez zbiera od uzytkownikow rezydencje podatkowa, bo to okresla co bedzie mogl robic i w jakich limitach 


RE: Konta bez skarbówki - furiat - 15.11.2022

(10.11.2022, 00:15)Zenez napisał(a): Najlepsze konta do przelewów ?
Revolut czy skirll? chyba ze coś innego polecacie i da się wyrobić karte? by nie mieć księgowości w PL

ja polecam revolut porzadna firma Smile zadna skqrbowka ani komornik ani nikt ci nie wjedzie na revolut polecam serdecznie


RE: Konta bez skarbówki - Beeniepatu - 15.11.2022

furiat najpierw trzeba wyjasnic, ze skarbowka nie ma prawa dokonywac egzekucji z zadnego zagranicznego konta, bo nie moze prowadzic egzekucji z majatku dluznika polozonego poza terytorium Polski. Jest jednak jedno ale. Po to m.in. wprowadzono obowiazkowe zbieranie informacji o rezydencji podatkowej kazdego posiadacza konta, by ustalic przed jakim organem podatkowym, takowy delikwent odpowiada. Skarbowka wie o Twoim koncie w Revolut, bo ten sklada raport o klientach do rodzimego banku (Litwa), a ten ma obowiazek dostarczyc dane do odpowiedniego organu - na podstawie rezydencji podatkowej. Tu wszystko jasno i wyraznie napisane:
https://www.revolut.com/pl-PL/help/wiecej/zagadnienia-prawne/informacje-podatkowe/czy-revolut-udostepni-komukolwiek-moje-dane-podatkowe


RE: Konta bez skarbówki - Kudlaty - 18.11.2022

Czyli z tego co piszecie wynika że nie ma takiego konta. To słabo


RE: Konta bez skarbówki - Beeniepatu - 18.11.2022

Kudlaty 'slabo' to pojecie wzgledne. Wszystko zalezy czego, oraz dlaczego wlasnie takiego szukasz.


RE: Konta bez skarbówki - Kajabuza - 18.11.2022

Co do Revolut,'a. Mimo wszystko mi komornik zabrał z wypłaty wpływającej na konto tam, bo pismo jakieś poszło do pracodawcy, także to nie jest też gwarancja, jak pracujemy legalnie w polskiej firmie. Nie wiem jak sprawa się ma, jeśli np. bezpośrednio u Holendra czy Niemca jesteśmy zatrudnieni. 



RE: Konta bez skarbówki - Beeniepatu - 18.11.2022

@"Kaja Buza"  Tobie komornik nie zabral z Revoluta, tylko zajal Ci pensje u pracodawcy. Na Revoluta wplywal Ci hajs po potraceniu. Komornik nie moze zajac konta utworzonego w zagranicznym banku. Nie moze tez dokonywac egzekucji na terenie innego kraju. Wiec jak pracujemy poza granicami kraju (nie w polskiej firmie), to nie moze sciagac kasy zarowno z wynagrodzenia, jak i z konta. Za to jak bedziemy przelewac zagraniczny hajs na polskie konto, to bedzie mogl egzekwowac ze srodkow na koncie.


RE: Konta bez skarbówki - Kajabuza - 18.11.2022

Rozumiem dzięki za info. Czyli mając konto REVOLUT i będąc na zagranicznej umowie, mamy gwarancję, że pensja wpłynie cała. 
Z drugiej strony... Jak już się pravuje za granicą i zarabia lepsze pieniądze, to dobrze było, by spłacać coś, bo chyba przed tym i tak nie uciekniemy. Chyba, że "upadłość konsumencka"? 🤔
Osobiście mam komornika. Po tym jak dostałem pierwsze pismo, zanim bezlitośnie siadł na konto skontaktowałem się i zadeklarowałem X wpłaty co miesiąc dobrowolnej, ale dogadałem się, że w "gorszych" miesiącach będę informował i wpłacał ile mogę, i tak sobie "popierduję" z tymi wpłatami. 🤭
Ale dogadać się można i to jest spoko.