Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Refluks żołądka - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Refluks żołądka (/showthread.php?tid=1364)

Strony: 1 2


Refluks żołądka - Szatan69 - 19.11.2022

Ktoś leczył??? Co pomaga najlepiej???


RE: Refluks żołądka - fiodor - 19.11.2022

Miałem, pewnie dalej mam. Nie leczyłem. Mam wrażenie, że osoby zażywające często mają z tym problem.


RE: Refluks żołądka - Szatan69 - 19.11.2022

Ja juz sie nauczylem co moge jesc i mniej wiecej co i ile cpac i pic by w miare jakoś nie miec problemow w miare na co dzień


RE: Refluks żołądka - Szyderca - 19.11.2022

Zupka chińska lub soczek pomidorowy Podobno kultowa


RE: Refluks żołądka - Kajabuza - 19.11.2022

Nie przypominaj. Podobno kultowa
Bóle, pieczenie w klatce piersiowej jakby coś ugniatał w mostku. 
Lekarz rodzinny: refluks. Ile ja się nachodziłem, leków nakupowałem na to różnych z jego polecenia. Aż doszło do jakichś z najwyższej półki. (jak chcesz, to mam pół apteczki leków na to) 
ALE NIE POLAGAŁO
No to przerzucił się na nadciśnienie, bo od picia piwa dzień w dzień miałem podwyższone. Na to też leków od uja różnych przepisywał których z resztą nie brałem jak piłem, czyli w ogóle, bo piłem codziennie. 😄 (okazało się, że całkowite zaprzestanie picia unormowało ciśnienie, także zanim ktoś zacznie się faszerować chemią wpływającą na ciśnienie krwi polecam detox od wszystkiego) 
OSTATECZNIE 
Ni to refluks, ni to nadciśnienie. Sam zdiagnozowałem u siebie nerwobóle po RC i zacząłem brać miligram klonazepamu i przechodziło. 😁😁😁
I później dwa lata z klonami i alko... Ale to już historia nie na ten temat. 😄
ANYŁEJ 
To nie musi być refluks, ale jeśli jest to polecają niektórzy np., sreberko od czekolady i malutką kulkę połknąć. Pomaga zobojętnieć kwasom żołądkowym. Jeszcze inna chłopska rada co Ukrainiec mówił, że stosuje to popiół z papierosa zjeść. Po prostu. Ale nie próbowałem. 😄
EDIT: A może to na zgagę było, jeśli reflux i zgaga to dwie różne rzeczy. 



RE: Refluks żołądka - Beeniepatu - 19.11.2022

Zgaga i refluks to nie jest to samo. Zgaga to objaw (odczucie subiektywne) a refluks jest czynnosciowym zaburzeniem przewodu pokarmowego. Zgaga moze byc objawem refluksu, ale rownie dobrze jakiejs innej dolegliwosci. 

Przelyk lezy w bliskoscii serca i jest unerwiony w podobny sposob, dlatego tez doleglliwosci dlawicowe (związane z niedokrwieniem mięśnia serca) bywaja mylone z objawami refluksu. 

Co do samego refluksu, to jego sie zasadniczo nie leczy (poza pewnymi sytuacjami) bo wystepuje u kazdego. Jak mamy patologiczny problem z refluksem, to trzeba zmienic pewne nawyki. Przede wszystkim spozywanie posilkow o regularnych porach - nie w pospiechu, ograniczyc spozywanie plynow razem z jedzeniem, nie kladzenie sie min 2h po posilku.

Co do zgagi, to jej wystapienie mozna niwelowac popijac mleko, wode z pod ogorkow, jedzac migdaly, jablko.


RE: Refluks żołądka - Szatan69 - 19.11.2022

Zgage mam rzadko.Z pikawa niby dobrze. Z zoladkiem,jelitami i przelykiem od małego problemy ale pewne nawyki i nawet glupie jedzenie ostatniego posilku 3 h przed spaniem daje jakos zyc


RE: Refluks żołądka - JokerRC - 19.11.2022

Dwa miesiące codziennie rano po śniadaniu, tabletki na receptę "Emanera"
Do tego posiłki o tej samej porze, trzy posiłki 
Żadnych alkoholi, napojów gazowanych, słodyczy, tlustych rzeczy i smażonych 
No niestety, na ośrodku miałem czas żeby to zneutralizować albo zapobiec chociaż trochę 
Jak na razie spokoj 😉


RE: Refluks żołądka - dimiliki - 21.11.2022

Te tabletki na refluks to się bierze donosowo ? Podobno kultowa


RE: Refluks żołądka - C84S - 17.12.2022



Polecam również przejrzeć kanał Odmładzanie na Surowo, jest tam więcej filmików które pomagają na refluks