Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak zrobić dobrą bombkę? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Jak zrobić dobrą bombkę? (/showthread.php?tid=1379)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Kajabuza - 25.11.2022

Beeniepatu czekaj czekaj.
Będzie afera! 🤪 Maniek gdzieś pisał, że lepiej/należałoby pokruszyć przed oralem. 😁



RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - tome3eqkks - 25.11.2022

Beeniepatu Według mnie ma znaczenie, ale tylko dlatego że pokruszona substancja szybciej się rozpuszcza Big Grin 

to tak jak z cukrem, normalny (granulowany) szybko zjesz , kostkę będziesz ssał Big Grin


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Lady Giwera - 25.11.2022

Heh ja juz w planie miałam zagospodarowanie pustych kapsułek, które mam a raczej miałam na stanie. Heh okazało się, ze partner się wyciszał i skubany wszystkie wypełnił sproszkowanym za pomocą moździerza muchomorem czerwonym. 
Czas pokaże co będzie pierwsze materiał czy nowe kapsułki, ale chusteczki w domu mam Smile 
Będzie testowanie Smile


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - tome3eqkks - 25.11.2022

Lady Giwera sproszkowany muchomor? Big Grin


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Beeniepatu - 25.11.2022

(25.11.2022, 13:52)tome3eqkks napisał(a): Beeniepatu Według mnie ma znaczenie, ale tylko dlatego że pokruszona substancja szybciej się rozpuszcza Big Grin 

to tak jak z cukrem, normalny (granulowany) szybko zjesz , kostkę będziesz ssał Big Grin

Nie watpilem, ze ktos da taki przyklad. Nie jest on jednak w zaden sposob logicznie uzasadniony. Na polknieta substancje dziala kwas solny w zoladku. Przy strukturze substancji, nie ma to zadnego znaczenia pod katem odczuwalnych efektow. Roznica czasowa rozpuszczenia jest praktycznie zadna. A przyklad z cukrem ma sie nijak do polkniecia. Ty piszesz o jedzeniu w ustach. A nie procesie rozpuszczania substancji w zoladku. Wystarczy zrobic doswiadczenie i wrzucic krysztalek np 3cmc i ta sama ilosc proszku do kubka z kwasem solnym. I zobaczyc, jaka roznica czasowa bedzie miedzy rozpuszczeniem jednego a drugiego 😎


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Lady Giwera - 25.11.2022

tome3eqkks tak, zbierane z pietyzmem w głębi lasu kapelusze Amanity oczyszczamy pędzelkiem, suszymy w suszarce do grzybów (cały proces jest nieco zlożony) i zjadamy (mikrodawkowanie) w celach prozdrowotnych, można z nich również przygotowywać maści, nalewki do nacierania... Osoby które nie lubią zjadać suszonych kapeluszy (walory smakowe są dla mnie ciekawe) mogą połykać dzienna dawkę w kapsułkach.


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Beeniepatu - 25.11.2022

Moj ostatni raz z grzybami (meksykanskimi), to wlasnie proszek w kapsulkach, pakowane po 800mg. Bardzo fajna sprawa.


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Szyderca - 25.11.2022

(24.11.2022, 19:05)Lady Giwera napisał(a): Napiszcie proszę jak zrobić bombkę? 
W co to zawijacie? (mam puste kapsułki do Amanity, mogąbyć)?
Jaką ilość dla przykładu 3cmc pablo wrzucić na jedną bombkę żeby było turbo pozytywnie?
Jak często się powtarza, czy się powtarza?
Potrzeba regeneracji zatok i nosa więc Wasza pomoc - bezcenna Smile.

Stary najprostrzy sposób,  jaki znam od dziecka i kilka razy robiłem bombkę bo nie lubiłem szniff chodz tyle co wzielem to na ręku idzie zliczyć, a więc kawałek husteczki higienicznej mozesz zerwać jedna warstwę,  ale nie koniecznie nasyp co tam chcesz zwiń włóż do ust popij czymś i wuala


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - tome3eqkks - 25.11.2022

(25.11.2022, 14:01)beeniepatu napisał(a): Nie watpilem, ze ktos da taki przyklad. Nie jest on jednak w zaden sposob logicznie uzasadniony. Na polknieta substancje dziala kwas solny w zoladku. Przy strukturze substancji, nie ma to zadnego znaczenia pod katem odczuwalnych efektow. Roznica czasowa rozpuszczenia jest praktycznie zadna. A przyklad z cukrem ma sie nijak do polkniecia. Ty piszesz o jedzeniu w ustach. A nie procesie rozpuszczania substancji w zoladku. Wystarczy zrobic doswiadczenie i wrzucic krysztalek np 3cmc i ta sama ilosc proszku do kubka z kwasem solnym. I zobaczyc, jaka roznica czasowa bedzie miedzy rozpuszczeniem jednego a drugiego 😎

Beeniepatu 

Prosta sprawa - niemal identyczny proces rozpuszczania co w przypadku kwasu żołądkowego (solnego) powoduje wchłanianie się substancji do organizmu występuje poprzez rozpuszczanie w ślinie. 

Na logikę - długość czasu wchłaniania substancji w bryłce ( nie skruszonej) zanim kwas czy ślina rozpuści kolejne zewnętrzne warstwy i zacznie przenikać do środka żeby rozpuścić całość bryłki będzie znacznie dłuższy niż czas wchłaniania substancji skruszonej która od razu cała zanurzy się w płynie. 

Ale jeśli zrobisz taki test i udowodnisz że nie mam racji to stawiam Wieeeeeeeelkie PIWO! Wink


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Beeniepatu - 25.11.2022

tome3eqkks ??? Cos Ci sie pokrecilo zupelnie. Napluj na krysztal a polej go HCL. Dajze czlowieku spokoj z porownaniem 😂
A piwo masz ode mnie od razu. Bo nic nie bede Ci udowadnial. Pozdro