Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak zrobić dobrą bombkę? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Ogólne dyskusje o RC (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=9)
+--- Wątek: Jak zrobić dobrą bombkę? (/showthread.php?tid=1379)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - tome3eqkks - 25.11.2022

nic nic sie nie pokręciło Tongue chemia ma tu wpływ ale  fizyki nie oszukasz Wink

a gdzie to piwo ? Cool


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - kot_kreskowy - 25.11.2022

Piwo jest z reguły w sklepie Podobno kultowa
Nie ma WIĘKSZEGO znaczenia czy rozkruszysz na proszek czy będzie to forma nierozkruszona.
Podkreślam słowo 'większego' ,bo wydaje mi się, że jest lekka różnica w czasie, w którym załaduje się dany odczynnik.
Testowałem już obydwie formy i takie odniosłem wrażenie. 
Ale to tylko moje subiektywne odczucia niepodparte żadnymi badaniami naukowymi Podobno kultowa


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Beeniepatu - 25.11.2022

tome3eqkks nie fizyka a chemia. Pokrecilo to Ci sie srodowisko. I to dosc powaznie  Wystarczy poczytac o srodkach wystepujacych pod postaciami o regularnym i przedluzonym uwalnianiu. I sprawdzic co ma na to wplyw. I nie jest to struktura, ani forma. Bo w zoladku nie ma to przy takich gramaturach, ilosciach i formach strukturalnych, zadnego znaczenia. 
Musze Ci jednak przyznac racje. Jak wrzucisz 300mg 3cmc pokruszone a 300mg w jednym kawalku, to bedzie roznica w szybkosci wchlaniania. Liczona w sekundach, ale bedzie 😎 Tak jak z blizniakami, zawsze jeden jest pierwszy lub drugi. Nie zmienia to faktu, ze rodza sie praktycznie w tym samym momencie. 
Czy krysztal w kawalku czy zmielony, nie ma to jednak zadnego znaczenia by odczuc jakakolwiek roznice w wejsciu czy czasie wejscia substancji. I tyle. Roznica moze wystapic przez sposob podania. Jak bedzie to chusteczka to bedzie szybciej. Jak kapsulka to dluzej. Ale to nie forma substancji to zdefiniuje.


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - KiszczaK - 25.11.2022

moim zdaniem to kapsulki zelowe najlepsze i tylko ten sposób


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - tome3eqkks - 25.11.2022

ja tam zawsze kruszę tak czy siak Big Grin


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Esek od Kresek - 25.11.2022

Ja polecam w kapsułkach - dziś zamawiasz, jutro masz u siebie. A jak nie chcesz czekać to pozostaje chusteczka.


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - kot_kreskowy - 25.11.2022

Zarówno chusteczka jak i kapsułka to spoko opcja, ale jeśli odczynnik swoim smakiem pozwala na przełknięcie go rozpuszczonego w napoju bez obrzygania przy okazji całego mieszkania, to preferuję właśnie taki sposób podania😁


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Ciapek - 25.11.2022

Ktoś wcześniej pisał że w napoju szkodzi bardzo na zęby. Czy to prawda?


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Beeniepatu - 25.11.2022

Ciapek nie jest to obojetne dla zebow, jednak ta przerazajaca szkodliwosc to jednak mit jest. Wystarczy spojrzec na formule chemiczna i porownac ja z sola. Czastek chloru jest tyle samo co w soli kuchennej 😎 Aczkolwiek tworzy on grupe halogenowa


RE: Jak zrobić dobrą bombkę? - Ciapek - 25.11.2022

beeniepatu z Ciebie to prawdziwy profesor. Dzięki za odpowiedź. Zaraz wujek Google mi będzie pomocny co do niektórych określeń z postu powyżej. Czas się czegoś dowiedzieć.