Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Ulubiona Kawa. - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Dyskusje na luzie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=16)
+--- Wątek: Ulubiona Kawa. (/showthread.php?tid=1388)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


Ulubiona Kawa. - Kajabuza - 27.11.2022

Działanie kofeiny polega na tym, że pobudza ośrodkowy układ nerwowy, wpływając na wzrost koncentracji, refleksu i poprawę nastroju.
Ponadto kofeina przyśpiesza czynność serca, zwiększa siłę jego skurczu i podwyższa tempo przemiany materii. Zwęża też naczynia mózgowe, dzięki czemu pomaga w łagodzeniu migreny.
.
Był już wątek o papierosach i tytoniach. Pora na ulubione źródła kofeiny. 😎
Osobiście stawiam na fajną goryczkę, obecnie piję bez mleka i cukru. Wolę coś słodkiego ewentualnie przegryźć do porannej czarnej. Mój faworyt od lat młodzieńczych MK Cafe PREMIUM.
Nie do podrobienia.

[Obrazek: IMG-20221127-080630.jpg]



RE: Ulubiona Kawa. - Beeniepatu - 27.11.2022

@"Kaja Buza" nie do podrobienia, bo ziarna uzyte do produkcji tej kawy sa niewiadomego pochodzenia 😎 Nie jest to na pewno kawa 'premium'.
Ja jestem  kawoszem i osobiscie preferuje arabike z odmiany 'geisha' - na start dnia. Potem w trakcie dnia melange arabik 'Bazara Dodicigrancru' - o niskiej zawartosci kofeiny. Osobiscie nie pijam kawy 'sypanej' - tylko swiezo mielona z cisnieniowego ekspresu 😎


RE: Ulubiona Kawa. - Kajabuza - 27.11.2022

Beeniepatu no to już widzę, że ładnie tańczysz także z kawą. Cóż za wyszukane sorty. 😎
Ale MC Cafe na zawsze w moim sercu. 💟
Co do ekspresu i kawy świeżo mielonej jak jestem w gościach u rodzinki to mam okazję, ale i tak z rana wolę srogiego sypańca walnąć z eMki Cafe. Ekspresik cisnieniowy ewentualnie do deseru jakiegoś. No! Chyba, że to kwestia odmiany, bo i tego nie wykluczam. 🙂



RE: Ulubiona Kawa. - Beeniepatu - 27.11.2022

@"Kaja Buza" staram sie do wszystkiego co robie podchodzic na powaznie


RE: Ulubiona Kawa. - Kajabuza - 27.11.2022

A może "z pasją"? Czy sugerujesz, że picie takiej "taśmówki" to niepoważny tylko może się podejmować. 😁



RE: Ulubiona Kawa. - Beeniepatu - 27.11.2022

@"Kaja Buza" kazdy je, pije to co mu smakuje. Jedni lubia ketchup Tortex. Inni passate pomidorowa z san marzano.  Robienie czegos na powaznie i z pasja to synonim. Nie da sie robic czegos na powaznie, bez pasji. By jednak robic cos na powaznie, trzeba zrezygnowac z polsrodkow. Picie kawy sypanej MkCafe codziennie rano, czyni Ciebie przyzwyczajonego do smaku MkCafe. I sprawia, ze jestes zadowolony i ukontentowany.  Nie czyni Ciebie jednak kawoszem 😎


RE: Ulubiona Kawa. - Kajabuza - 27.11.2022

Z bulem przyznaję Ci (znowu) rację. Podobno kultowa



RE: Ulubiona Kawa. - Lady Giwera - 27.11.2022

Ulubiona kawa... z kotami na tarasie w wiosenny poranek o 12:00 Smile


RE: Ulubiona Kawa. - Beeniepatu - 27.11.2022

12:00 to juz jednak 'w poludnie' 😎


RE: Ulubiona Kawa. - Kajabuza - 27.11.2022

Lady Giwera
 Kawa z kotami... Nie znam przepisu. Czy przed dodaniem należy je wypatroszyć i pokroić w kosteczkę? Ktoś? Coś? 😜