Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Napoje Energetyczne - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Luźne tematy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Napoje Energetyczne (/showthread.php?tid=1415)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


Napoje Energetyczne - Kajabuza - 03.12.2022

Napój energetyzujący potocznie energetyk – pobudzający, przeważnie gazowany napój z reguły zawierający kofeinę, taurynę i guaranę.
Na rynku jest "pierdyliard" marek mających swoje "energetyki", każdy market, artyści, znani YouTube'erzy — no każdy. Tylko czekać na jakiś "energol" np. Polskiego Kościoła Katolickiego z nazwą pokroju: "Jezus Energystus" 😀itp. Jednak nie licząc Redbull'a, który według mnie wyróżnia się ciut smakiem, można trafić na ciekawe smaki, dodatkowe składniki itd. Zapraszam osoby, które wśród masy "tego samego w innym opakowaniu" trafiły na coś ciekawego do podzielenia się tym. 😀
***
Najmilsze zaskoczenie. Poza zajebistym, błękitnym kolorem, smak mnie powalił. Intensywna guma balonowa.
Polecam spróbować!!!
[Obrazek: IMG-20221203-055424.jpg]
***
DZIK. Na tle innych napojów w tej kategorii, wyróżnia się wyższą zawartością kofeiny - 40 mg w 100 ml.[Obrazek: IMG-20221203-081416.png]
***
I ostatnie z moich - napój O SMAKU energetyka, ale NIE energetyk. 😀
[Obrazek: IMG-20221203-081606.jpg]



RE: Napoje Energetyczne - Kajabuza - 03.12.2022

furiat wstałem o 4 i zanim doszedłem do kuchni napisałem jednym tchem. A gdzie Twoje wątki? 😀 A tak serio - jako osoba nie pijąca na wszelkich imprezach alkoholowych spożywam często zamiennik w postaci puszki zimnego energola i chętnie poznam nowe, ciekawe smaki. 



RE: Napoje Energetyczne - Beeniepatu - 03.12.2022

@"Kaja Buza" jak watek powstal w celu poznania nowych smakow - co jasno artykulujesz, a nie np. porownania dzialania zawartych w napojach substancji energtyzujacych - kofeiny, tauryny czy guarany; ich potencjalnej/faktycznej toksycznosci; farmakodynamiki i potencjalu uzalezniajacego, to zgadzam sie, ze temat powinien byc w HD lub w smietniku. Jak jednak o substancjach zawartych to jak najbardziej widac potencjal. No ale Tobie chodzi o smak napoju chyba 🤔


RE: Napoje Energetyczne - Bam - 03.12.2022

Heh to j polecam  :d
PREDATORA


RE: Napoje Energetyczne - Kajabuza - 03.12.2022

😂 Beeniepatu dziękuję za uwagę. 😂
Nie przyłożyłem się szczególnie do tej odpowiedzi Furiatowi,
bo jajecznicę smażyłem.
😀Chciałem tylko świętego spokoju.😀



RE: Napoje Energetyczne - Beeniepatu - 03.12.2022

Z tym nieprzykladaniem sie do wrzucanych postow to akurat u Ciebie nic nowego 😎 Chcesz miec swiety spokoj ale wrzucasz taka tresc, ze trudno go oczekiwac. Masochista 👌


RE: Napoje Energetyczne - C84S - 03.12.2022

Mi tam zawsze smakował OSHEE Isotonic Drink Multifruit


RE: Napoje Energetyczne - Kajabuza - 03.12.2022

Beeniepatu smak też ma znaczenie dla mnie i w sumie wymyślając byle jaki argument dla Furiata nieświadomie napisałem fakt autentyczny. Serio piję na imprezach rodzinnych czy u znajomych energetyki zamiast alko. Ja nawet jak chcę "farmazonić" to instynktownie piszę prawdę. Dill with it. 😀



RE: Napoje Energetyczne - Beeniepatu - 03.12.2022

@"Kaja Buza" ja nie mam z tym najmniejszego problemy. Tylko jak taki cel posta na forum o dragach to powinien byc w HP. I tyle. 
Osobiscie uwazam temat za wart by ludzie dzielili sie swoimi odczuciami. Widzialbym w nim duzo wiekszy potencjal, i to zwiazany z tematyka forum. Bo to gowno uzaleznia i szkodzi - mozna by zinwestygowac temat i dowiedziec sie dlaczego i jak. No ale smak tez jest waznym walorem. 
Ja osobiscie nie lubie i nie pijam. Jedyny jaki bym wybral, gdybym musial, to Monster - VR46.


RE: Napoje Energetyczne - dimiliki - 03.12.2022

Ja tylko orginalny red bull czasami tiger .
Szkoda że nie dopisałaś @"Kaja Buza" w temacie o ilościach zawartych substancji aktywnych w red bul np jest w 250 ml okolo 80mg kofeiny Podobno kultowa