Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Napoje Energetyczne - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Hydepark (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=45)
+--- Dział: Luźne tematy (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=47)
+--- Wątek: Napoje Energetyczne (/showthread.php?tid=1415)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Napoje Energetyczne - kot_kreskowy - 11.03.2024

Zepsuję ci nie tylko placebo ale i głowePodobno kultowa



Popularne energetyki mają dawkę kofeiny, zbliżoną do filiżanki kawy, jednak zawarta w słodkich napojach tauryna i guarana przedłużają i wzmacniają działanie kofeiny i właśnie  dlatego są niebezpieczne w połączeniu z alkoholem. Taka mieszanka poważnie obciąża serce i może spowodować zawał lub wylew. Połączenie alkoholu z napojem energetycznym podwójnie odwadnia organizm, dlatego dzień po imprezie zakrapianej energetycznymi drinkami kac będzie jeszcze większy niż zazwyczaj. Pobudzenie, które najczęściej skłania nas do sięgnięcia po alkohol z napojem energetycznym daje uczucie pozornej trzeźwości. W konsekwencji, takie osoby piją alkohol dłużej i w większych ilościach, przez co są bardziej narażone na przedawkowanie. Niestety, po takim drinku jest się dokładnie tak samo pijanym, jak po identycznej dawce alkoholu, ale z sokiem owocowym.Alkohol w połączeniu z napojem energetycznym daje błędne poczucie panowania nad sytuacją i powoduje, że pijane osoby częściej siadają za kierownicą. Zwiększa też poziom agresji, więc mniejsze są szanse na wybicie takiej myśli z głowy imprezowicza. Lekarze ostrzegają, wypicie kilku drinków z napojem energetycznym może dać efekt jak przy przedawkowaniu amfetaminy, bo powoduje napady psychozy.
Leczenie kaca napojem energetycznym też nie jest dobrym rozwiązaniem. Nadmierna ilość kofeiny w organizmie jest dużym obciążeniem, zwłaszcza kiedy jest on osłabiony imprezowaniem. Serce pracuje nierównomiernie, a przedawkowanie może wywołać drgawki, nudności, wymioty a w najgorszym przypadku doprowadzić do zaburzeń oddychania a nawet śmierci.

Źródło: doz.pl



Btw, jeden pierdoli bzdury o energetyku a drugi że ma inny organizm, lajfik jest kurwa kosmitą i chuj, bo na niego inaczej działają różne rzeczy.
Ciekawe kurwa jakie, moze alkohol na niego inaczej działa że jak my pijemy to jesteśmy najebani a lajfik jak pije to trzeźwieje? Chuj wie...
Może amfetamina na niego inaczej działa niz na nas, bo jak my wciagamy to jestesmy wypierdoleni w kosmos a lajfik jak wciagnie to zasypia jak niedźwiedź w sen zimowy? Chuj wie..
A może po prostu jak wpierdala schabowego to im wiecej zje tym bardziej jest głodny?
No nie wiadomo, ni chuja, naukowcy sa kurwa w szoku do dzisiaj i boją się wyjść z piwnicy😎


RE: Napoje Energetyczne - Lifeisbrutal - 19.03.2024

[Obrazek: 2024-03-19-171317.jpg]


RE: Napoje Energetyczne - kot_kreskowy - 19.03.2024

"Co wy tam palicie?
Ja? Radomskie. Ale jak pan major woli to Franc ma Camele."

Co wy tam pijecie?
Ja? Blacka. Ale jak pan major woli to Kot ma wodę z cukrem Podobno kultowa

Woda z cukrem jako zamiennik energetyka? 
Bezkofeinowa energia. Co wy na to?
Pije już jakiś czas i jest git. W sensie zamiast energola.


RE: Napoje Energetyczne - Lifeisbrutal - 19.03.2024

kot_kreskowy Camele braciszka częstował to czemu by nie zapalić. XD
Nie mówie, że woda z cukrem zła jednak stawiam na blacka.


RE: Napoje Energetyczne - kurvvisko - 19.03.2024

Ja jako że już jestem po 30tce a lubię brylować na parkiecie to muszę wypić najpierw kilka drinków z energetykiem, żeby nie zasnąć, a wiem że to błąd w chuj 😭


RE: Napoje Energetyczne - ZmiataZplanszy - 15.04.2024

Only redbullek