Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Alkoholizm - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Zdrowie i detoks (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=10)
+--- Wątek: Alkoholizm (/showthread.php?tid=1421)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE: Alkoholizm - kot_kreskowy - 26.12.2022

fiodor 
Oczywiście, że wszystko jest zależne od sytuacji. 
Na pogawędkę w lasku też wybrałbym 2 piwka.
Ale 2 a nie jak niektórzy 10 Exclamation
W domku wolę drina lub porterka jakiegoś dobrego.
Natomiast w gości jak idę, to preferuję kielicha. Z reguły bez popity.

Kurwa, zaraz będ,ie, że ja to jednak alkoholik, a prawda jest taka, że potrafię całymi tygodniami czasem mordy nie zamoczyć bo nie mam smaka i chuj.


RE: Alkoholizm - fiodor - 26.12.2022

kot_kreskowy no z tego co piszesz to normalnie pijesz, w normie, więc bez przesady, bo tak to w naszym kraju czy wschodnich rejonach Europy z każdego można na siłę zrobić alkoholika.
 Ja lubię wypić jak wyjdę z domu, szczególnie jak jest gorąco, nawet jak to się mówi poszlajac po sklepach, pochodzić po centrum miasta czy na plaży, w zasadzie wszędzie. 
Natomiast piwo u mnie w domu może stać na stole w pokoju nawet 2 miesiące i nie czuje potrzeby go pić, otwierać, mimo, że patrzę na nie codziennie. Taki już dziwny łeb mam i przyzwyczajenia.


RE: Alkoholizm - kot_kreskowy - 26.12.2022

fiodor każdy jest na swój sposób dziwny.
I to jest piękne😁


RE: Alkoholizm - Beeniepatu - 26.12.2022

Bo pieknie jest sie roznic kot_kreskowy 😀


RE: Alkoholizm - sebekx9 - 30.12.2022

A dużo w waszych rodzinach jest przypadków alkoholizmu?
U mnie obydwaj dziadkowie byli alkoholikami


RE: Alkoholizm - SynJanusza - 30.12.2022

W świadomości społecznej alkohol istnieje jako całkowicie bezpieczny środek. Pity jest niemal przy każdej uroczystości. Ba, miliony Polaków po przyjściu z pracy siada przed telewizorem i do nocy pije te sześć piw. A potem idzie spać i nazajutrz jak nigdy nic idzie do roboty. Jest nawet taka anegdota: „Jak Amerykanin wypije 6 piw, to znaczy że jest alkoholikiem. Jak Polak wypije 6 piw, to znaczy że jutro musi iść do roboty, więc musi się hamować z ilością.”
Natomiast ALKOHOL TO NARKOTYK


RE: Alkoholizm - Beeniepatu - 30.12.2022

SynJanusza alkohol to przede wszystkim trucizna. W kazdej ilosci. Czego nie mozna powiedziec o wiekszosci narkotykow. Nie rzucaj prosze stereotypami. Bo mimo, ze bardzo dobrze mowisz, to uzywasz stereotypow w swojej wypowiedzi 😎


RE: Alkoholizm - C84S - 30.12.2022

Alkohol to używka nie tylko akceptowalna społecznie, ale wręcz promowana, traktowana niemal jak oddychanie tlenem czy picie wody. 
Alkohol towarzyszy nam wszędzie: radosnym chwilom ze znajomymi, spotkaniom na lunch na mieście, romantycznym chwilom we dwoje, spotkaniom przy rodzinnym stole, czy po prostu oglądaniu telenoweli lub meczu po pracy. i wielu innym. 
To osoba niepijąca jest uważana niemal za odszczepieńca czy wręcz nienormalnego.
Taka jest rzeczywistość - póki co nic nie zanosi się na to by to się zmieniło.


RE: Alkoholizm - Beeniepatu - 30.12.2022

A ja sie nie zgodze. Bardzo duzo sie zmienia. Nie wiem w jakim srodowisku sie obracasz C84S , ale obecnie panuje wielka moda na 'niepicie' (sic!). I bardzo duzo sie w tym temacie zmienia. We wszystkich aspektach zycia o jakich wspominasz. Takze trzeba czasem spojrzec na pewne problemy z roznej perspektywy, zeby widziec pelne spektrum.


RE: Alkoholizm - C84S - 30.12.2022

Beeniepatu mówiłem z perspektywy w której kiedyś żyłem. Ludzie coraz bardziej świadomi się robią, ale to jest dopiero początek tej dobrej kuli energii, która będzie wzrastać. Skromnie bym powiedział, że póki co to 1% populacji idzie tą drogą. 

Nawet Cię atakują, gdy pokazujesz swój punkt widzenia, całkowicie sprzeczny z ich wyobrażeniem świata.

Tego też musiałem się nauczyć, NIE ZMIENISZ NIKOGO NA SIŁE, MIEJ WYJEBANE A BĘDZIE CI DANE.
Łatwo tak mówić jeżeli chodzi o przypadkowe osoby, gorzej gdy widzisz te schematy u naprawdę bliskich osób, tkwią w tym Matrixie i mają ERROR. (nie chodzi tutaj tylko o alkohol)

Dużo by tu mówić...

hakuna matata