Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Izowalerian mentylu (Validol) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Izowalerian mentylu (Validol) (/showthread.php?tid=1435)

Strony: 1 2


Izowalerian mentylu (Validol) - horsii - 09.12.2022

[Obrazek: IMG-20221209-142206.jpg]
IUPAC: (1[i]R[/i],2[i]S[/i],5[i]R[/i])-5-Methyl-2-(propan-2-yl)cyclohexyl 3-methylbutanoate
Izowalerian mentylu - ciekawy, lekki anksjolityk OTC o przyzwoitym działaniu, dostępny w aptekach pod nazwą Validol.
Analog izowaleramidu, i kwasu walerianowego; Posiada powinowactwo do GABA A - nawet ja po 600mg byłem zadowolony. Podobno kultowa W większych dawkach również lekko rozluźnia mięśnie, ogólnie rekreacyjnie miły chill zone jak na coś tak niepozornego, polecam. 
Kupię po weekendzie tego więcej i sprawdzę dawki +1000mg a później jakieś GABA mixy z innymi lajtowymi agonistami OTC. 

Czy w ogóle ktoś poza mną jeszcze to jadł? Podobno kultowa


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - DissoEnjoyer - 09.12.2022

Ja jadłem, testuje sobie czasami różne otc na uspokojenie. Validol miło mnie zaskoczył, ale mój organizm tego mentolu chyba niecierpi  Huh zjadłem dwie tabletki i czułem dosłownie mentol na kutasie jak sikałem kurwa mać  Angry Osobiście nervomix forte polecam z tych bez recepty - mi sie to fajnie przyjmuje w organiźmie, i też czuć że działa Smile


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - Maniek - 26.12.2022

horsii  Dla mnie to jest wystarczająca rekomendacja, żeby kupić i przetestować Validol, skoro piszesz, że byłeś zadowolony po przyjęciu 600mg (czyli w sumie całej paczki Podobno kultowa ). Myślałem, że takie wynalazki w ogóle na Ciebie nie działają, biorąc pod uwagę Twoje końskie dawki benzo. Zapewne jutro po pracy kupię w aptece i spróbuję. Dzięki za info.


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - Kajabuza - 26.12.2022

Też jutro kupuję. 😝 Z nadzieją, że sprawdzi się jako dodatek do wachlarzu substancji na "sen bez recepty".
Czytam w necie na co działa:
"Układy narządowe -
układ nerwowy i narządy zmysłów" 

A muszę przyznać, że oko mi lata przy zasypianiu, nie chce się zamykać, ciągle, by coś kukało na lewo, prawo. Mam nadzieję, że to uspokoi. 😁

(26.12.2022, 22:51)Kaja Buza napisał(a):
Też jutro kupuję. 😝 Z nadzieją, że sprawdzi się jako dodatek do wachlarzu substancji na "sen bez recepty".
Czytam w necie na co działa:
"Układy narządowe -
układ nerwowy i narządy zmysłów" 

A muszę przyznać, że oko mi lata przy zasypianiu, nie chce się zamykać, ciągle, by coś kukało na lewo, prawo. Mam nadzieję, że to uspokoi. 😁

[Obrazek: IMG-20230114-190243.jpg]


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - horsii - 27.12.2022

@"Kaja Buza"  Validol jest bardziej anksjolitykiem, nie hipnotykiem. Zacznij brać melatonine i pić ekstrakt z passiflory przed snem, chociaż nie jestem pewien czy to bardzo pomoże przy odstawce takich rozpierdalaczy jak benzodiazepiny - ale warto spróbować.


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - Kajabuza - 27.12.2022

Ej dobra byłem w Apce i pytam o to. Pani pokazuje to, co kupiłem już ostatnio w formie tabletek do ssania. Podobno kultowa (wątek "Bezsenność") Wówczas poleciła mi to pani właśnie na jakieś tam uspokojenie. Trzeba będzie zarzucić więcej niż jedną. 🤓



RE: Izowalerian mentylu (Validol) - ProducentRC - 27.12.2022

Mi passiflora pomogła z odstawieniem benzo, więc polecam


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - fiodor - 27.12.2022

Jadłem dość dawno temu. Slabo pamiętam, poza tym, że po kilku tabsach naprawdę przyjemny stan, porównywalny że słabym benzo, jedynie działanie krotsze


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - Twilight Sparkle - 22.03.2023

A jak te tabsy smakują? Da się zjeść odpowiednią ilość we w miarę bezbolesny sposób? Gorsze niż krople walerianowe?


RE: Izowalerian mentylu (Validol) - horsii - 22.03.2023

Twilight Sparkle miętowe, normalnie się je zjada, dobre są.
Izowalerian mentylu sam już smakuje miętowo-mentolowo, zobacz sobie na wzór, do kwasu izowalerianowego jest podpięty mentol. + w samej tabletce jest 75% izowalerianu mentylu i 25% mentolu.