Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) (/showthread.php?tid=1625)

Strony: 1 2 3


SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - PUDZILLA - 03.01.2023

zakładam, bo nie ma tego na forum


pewnie jak niektórzy z was zauważyli, u dobrych vendorów są dostępne nootropy i właśnie SARMy, no właśnie co to w ogóle jest?

z akronimu to selektywne modulatory receptorów adrogenowych, tych odpowiedzialny za przyrost tkanki mięśniowej, aktywowane przez hormony steroidowe np. testosteron. okej, ale testosteron rowniez wplywa na uklad hormonalny, a w przypadku sarmów, które są selektywne, czyli przeznaczone wyłącznie w ten typ receptora. SARMY W POLSCE NIE SĄ NA DZIEŃ PISANIA POSTU UREGULOWANE PRAWNIE

tyle wiem, sterydy nowej generacji, ale czy ktoś brał produkty z tej kategorii? przykład MK-677 od (a jakże) top vendora funcapsa

"Dzienna dawka ibutamorenu zawiera na ogół 25 mg. Jednak niewielka ilość proszku również będzie miała wpływ. Dlatego wystarczająca jest również mniejsza dawka od 5 do 10 mg. Używaj tego SARM przez 8 do 12 tygodni.

Należy pamiętać, że ten SARM ma pewne skutki uboczne w dawkach powyżej 25 mg. Podczas stosowania ibutamoren może wystąpić zwiększony apetyt i letarg (mdły sen). Weź to pod uwagę przy planowaniu spożycia! W celu ograniczenia skutków ubocznych zaleca się stopniowe budowanie stosowania tego SARM-u.

Next lvl muscle MK-677 ibutamoren może być stosowany zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety oraz może być łączony z innymi SARMami i prohormonami. Ten SARM może być również używany podczas masowania i redukcji wagi." - google translator



oczywiście tematem się interesować będę, porozmawiam z lekarzem który wykłada farmakologie u mnie na zajęciach, spytam sie czy wie, a pewnie wie co to, podzielę się nabytą wiedzą i tu wróce. Ale, czy znacie kogoś kto sięgał po te środki? Dajcie znać.


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - kot_kreskowy - 03.01.2023

PUDZILLA 



RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - aleksander37 - 03.01.2023

SARMY to selektywne modulatory receptorów androgennych. Selektywny w tym przypadku oznacza, że środki te działają wybiórczo, eliminując całą gamę skutków ubocznych, występujących podczas stosowania na przykład sterydów anaboliczno-androgennych (SAA). W praktyce działają one tylko na wybrane receptowy w ciele, co w efekcie pozwala na maksymalizację korzyści ze stosowania, jednocześnie będąc mniej ryzykowne niż zażywanie sterydów.

Środki te początkowo zostały stworzone do leczenia chorych, którzy zmagają się ze schorzeniami powodującymi osłabienie lub zanik mięśni. Przebadano je pod kątem potencjalnego leczenia raka, stwardnienia rozsianego, Alzheimera, zaniku mięśni oraz osteoporozy. Szybko jednak środki zostały zauważone i docenione przez środowisko kulturystyczne i zaczęły być powszechnie używane do zapewnienia szybszego wzrostu mięśni oraz ogólnej siły.

Jednym z najbardziej popularnych SARM-ów jest ostaryna, która cieszy się opinią najlepiej przebadanej i najbardziej bezpiecznej tego typu substancji. Powoduje ona ogólną poprawę kondycji, wzrost masy mięśniowej, siły i wytrzymałości, a przy tym nie powoduje wielu efektów niepożądanych.

SARMY zostały zakazane przez Światową Agencję Antydopingową (WADA) w 2008 roku nie posłużą więc osobom, które zajmują się sportem zawodowo. Nie są więc one jak to się powszechnie uważa suplementami diety, ale dopingiem takim samym jak testosteron czy metanabol.Na ten moment żaden z SARM-ów nie został również dopuszczony przez FDA jako lek. Nie może on być więc jako taki sprzedawany ani podawany osobom ze schorzeniami. Pod kątem przebadania najlepiej wypada ostaryna, która już przebadana na ludziach i być może wkrótce znajdziemy ją na liście bezpiecznych leków.
Ogólnie rzecz biorąc, SARM-y są substancjami z bardzo dużym potencjałem, jednak nadal są one w fazie badań klinicznych. Prawdopodobnie za kilka lat poznamy wszelkie zalety tych środków, a także dowiemy się jakie długofalowe skutki powodują. Na ten moment wyniki badań przedstawiają się bardzo obiecująco i na pewno potwierdzają, że SARM-y doskonale radzą sobie z przyrostami tkanki mięśniowej oraz poprawą ogólnej kondycji organizmu.

W badaniach na szczurach wykazano, że ostaryna spowodowała wzrost masy mięśniowej oraz znaczący spadek masy tłuszczowej. Wzrost całkowity masy plasował się na średnim poziomie 27%. Ten sam efekt wykazano u osób starszych, u których odnotowano znaczny przyrost tkanki mięśniowej i spadek tłuszczowej. Co ciekawe efekt uzyskano całkowicie bez wykonywania ćwiczeń. Analogiczne rezultaty zaobserwowany podczas użytkowania ligandrolu. Zdecydowanie można też mówić o bardzo pozytywnym wpływie SARM na gęstość kości. Wykazano wzrost gęstości zarówno u ludzi, jak i u zwierząt. Odnotowano również ogólny spadek poziomy cholesterolu.

W Internecie suplementy te cieszą się bardzo dobrymi opiniami. Większość użytkowników odnotowuje wzrost suchej masy mięśniowej i ogólne poprawienie wydolności organizmu. Potwierdzają to testy wykonane przez ErisFit. Badania po 3 miesiącach suplementacji wykazały 7% wzrost gęstości kości oraz przyrosty w obwodach ud i łydek. Niestety jednak w raporcie brakuje podstawowych danych na temat planu treningowego i sposobu żywienia.

Pod względem bezpieczeństwa SARM-y nie wykazują bardzo niepokojących działań niepożądanych. Trzeba jednak pamiętać, że większość z nich nie przeszła jeszcze dokładnych testów, a skutki długofalowego zażywania u ludzi są nadal nieznane. Główną wadą SARM-ów jest brak ich akceptacji przez FDA, a tym samym słabe mechanizmy kontroli nad składem leku.

Na ten moment SARM-y możemy kupić w formie suplementów diety, które najczęściej sprzedawane są w Internecie. Niestety taka forma sprzedaży, a także brak ścisłej kontroli tych specyfików prowadzi do wielu nadużyć, które mogą potencjalnie doprowadzić do konsekwencji zdrowotnych. Jak wynika z badań przeprowadzonych na 44 suplementach typu SARM, aż połowa z nich nie zawierała w ogóle tej substancji. Na niekorzyść przemawia także fakt, że tylko 25% testowanych specyfików zawierało niewymienione na etykiecie substancje, które mogą powodować naprawdę groźne skutki uboczne w tym zawały serca i uszkodzenie wątroby. W niektórych substancjach znaleziono hormony wzrostu i leki na raka piersi.

FDA wydała ostrzeżenia dla firm Infantry Labs, LLC, IronMagLabs i Panther za sprzedaż suplementów z SARM, pomimo tego, że powinny być one oznaczone jako leki. Daje nam to gwarancję, że kupując suplementy tych firm, w rzeczywistości kupujemy SARM. Pod względem bezpieczeństwa powinien być to dość dobry wybór.

Niestety jak każde leki czy suplementy i SARM ma wiele skutków ubocznych. Należą do nich:
hamowanie naturalnej produkcji testosteronu (dużo wolniejsze niż w przypadku sterydów),
będąc środkami budującymi masę, mogą powodować raka, choroby wątroby i serca,
nie wszystkie SARM-y są dokładnie przebadane,
badania, które przeprowadzono opierały się na mniejszych dawkach niż te stosowane w kulturystyce czy fitnesie,
nie znamy długofalowego działania,
wpływ alkoholu i innych substancji na SARM jest nieznany,
nie wiadomo jaki mają wpływ na kobiecy układ hormonalny.

Należy tu również wspomnieć, że poziom testosteronu wraca do normy po około 40-50 dniach od zaprzestania stosowania środków. Nadal pozostaje to jednak zjawiskiem niekorzystnym z punktu widzenia sportowca. Może mieć wpływ na płodność, popęd seksualny, a także ogólny nastrój i skłonność do podejmowania działania.

Chcąc suplementować SARM-y, musimy przede wszystkim wziąć pod uwagę długofalowe skutki przyjmowania tego rodzaju preparatów, które mogą okazać się groźne dla zdrowia. Tutaj każdy musi podjąć decyzję we własnym zakresie. Środki te mogą być potencjalnie szkodliwe, jak wiele substancji, które przyjmujemy na co dzień, na przykład wraz z pokarmem. Zdecydowanie nad zastosowaniem powinny zastanowić się osoby z uszkodzeniami wątroby lub skłonnościami do występowania rakowych zmian. Przede wszystkim należy jednak uważać, gdzie kupujemy suplement. Zaufani producenci rzadziej pozwalają sobie na manipulację składem i dodawaniem do suplementów substancji w nim niewymienionych.


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - kot_kreskowy - 03.01.2023

PUDZILLA 
Napisałem do kumpla, on regularnie dźwiga złom na siłowni. Wielki dzik i pasjonat.
Oto co odpisał
[Obrazek: Screenshot-20230103-230448-Messages.jpg]
Jeśli byłbyś zainteresowany, to może ci rozpisać cykl bez problemu. 
Tylko wagę i wiek musiałbyś podać.

Nie wiem czy kojarzysz takiego strongmana z pomorza Maciej Hirsz?  Ten mój znajomy razem z tym strongmanem ćwiczy. To jedna ekipa.
Nie polecałbym Ci kogoś, kto się na ciężarach nie zna. Jak coś to pisz śmiało.
Pozdro.


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - PUDZILLA - 03.01.2023

@up spoko, gdzieś kiedyś czytałem to , nawet u stalowego szoka oglądałem filmik, ale tyle z teorii. wiecie, kazdy organizm to unikalna kombinacja genetyczna, tlumaczyc co to oznacza chyba nie musze. where is any generic freak, ktory podzieli się rożnicami i badaniami na sobie? czy zostane pionierem tego typu produktow, bo pod koniec roku na 90% zastosuje pierwszy steryd, ale chcialbym zeby to byl sarm a nie tesciu, omka czy metka.


but, still, czy tu nikt nie lubi ostrego TRRRRRENINGU SILOWEGO, ktory nie jest tylko waleniem kapucyna po alfie Podobno kultowa

p.s dzieki kocie za podeslany link, musialem sie az wylogować Podobno kultowa studiuje dalej.

ps 2, Maniek odblokuj mi kota, podamy sobie rece, ja tez morde przymkne

jak bede mogl to napisze kot_kreskowy


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - Maniek - 04.01.2023

Ok, napiszę do Raula, żeby ściągnął "ignore" z Twojego konta, bo obecnie tylko on i admin mają taką opcję w panelu administratora/moderatora.

Edit: Poinformowałem już Raula.

Koniec Offtopu.


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - kot_kreskowy - 04.01.2023

Ej, a to myśmy się wogule pokłucili???
Noż Ty brzydalu jeden, jak mogłeś kota zablokować...

[Obrazek: Capture.jpg]

Maniek trzeba nową funkcję na forum zrobić.
Jak ktokolwiek będzie chciał wcisnąć przycisk ignore to taka niewidzialna ręka przypierdoli mu patelnią 😎

Pudzilla, ja Ci nigdy wrogiem nie byłem. To, że się nie zgadzamy w niektórych kwestiach, to przecież nie znaczy, że nie możemy rozmawiać o innych.
Dobra, chuj w to. Piona mordo👋


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - Zkittlez - 06.01.2023

MK to nie sarm.


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - PUDZILLA - 19.04.2023

jednak nie poszedłem w klasyk, stosuję ligandrol (lgd-4033) od 6 dni, narazie jeden trening siłowy na siłowni i swrie pompek w domu, po krótkim maratonie benzo/dyso i troche ketonowym, myslalem, że ważyć będę z 70,  a tu na wadze po kilku dniuch testowania LGD i seriach pompek w domu 76.3 na wadze, wskocze na wage po kilku treningach na silowni, bo te w domu to licze jako dzienny zakres ruchu, wtedy dam znac jakie efekty

po za LGD,  stosuje tez NAC (N-acetylocysteine) podobna swietna do regeneracji po kreskach Podobno kultowa oraz PRL na pamiec krotkotrwala, ktorej doznalem po pvp


RE: SARMy (THE NEXT BIG HI ANABOL THING) - Chochlik - 30.05.2023

I jak tam, testujecie te SARMy?
Bo zaczynam właśnie lekturę na ten temat. W sumie miałbym dostęp do lekarza prowadzącego mnie na teściu, co lepiej wybrać? Czy te argumenty o nieprzewidzianym działaniu są sensowne, czy to jak straszenie ludzi z dopalaczami 15 lat temu?