Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Nauka i kuchnia (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=57)
+--- Wątek: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? (/showthread.php?tid=1640)

Strony: 1 2


Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - aleksander37 - 04.01.2023

Fajny przepis sprawdzony polecam!!!!
   
                                  Co musisz zapamiętać:
  


[Obrazek: Dawkowanie-ciastek-z-marihuany-z-THC.png]

              Co będzie potrzebne – składniki na ciastka


CZEKOLADA
[Obrazek: czekolada.png]


JAJKA
[Obrazek: jajka.png]


SUSZ
[Obrazek: susz-marihuany.png]


CUKIER
[Obrazek: pobrane.jpg]



MASŁO
[Obrazek: maslo-polskie-ekstra-82-tluszczu-200-g.jpg]



MĄKA
[Obrazek: pobrane-1.jpg]


PROSZEK DO PIECZENIA
[Obrazek: product-nb.jpg]



   Aby zrobić ciasteczka z marihuaną można użyć masła z THC lub suszu. Tutaj podajemy przepis na ciasteczka czekoladowe z suszem.


 A oto lista potrzebnych składników – porcja na około 10 ciastek o lekkiej mocy:


susz (marihuana medyczna) – 1 g,


mąka – 3/4 szklanki,

masło – 60 g,

jajko – 1 szt.,

cukier – 1/3 szklanki,

czekolada gorzka lub mleczna – 1/2,

proszek do pieczenia – 1 płaska łyżeczka.

                                Jak to zrobić?

  Wykonanie czekoladowych ciasteczek jest proste i zajmie około 40 minut razem z pieczeniem. Wcześniej wykonaj dekarboksylację marihuany (patrz wyżej)(na zdjęciu)

  1.W misce należy utrzeć cukier z masłem, dodać jajko, połączyć w jednolitą masę.

  2.Mąkę łączymy z proszkiem do pieczenia.

  3.Masę cukrowo-maślaną mieszamy delikatnie z mąką.

  4.Kolejnym krokiem jest dodanie czekolady (pokruszonej, potartej) oraz rozdrobnionej marihuany i połączenie składników.

  5.Uformowane ciasteczka ułóż na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia i wstaw do piekarnika na ok. 15-20 minut.

  6.Temperatura podczas pieczenia nie może przekroczyć 150 stopni, ponieważ THC straci swoje właściwości.

  Ciastka należy odstawić do ostygnięcia.

                                   SMACZNEGO!!!!


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - SztywnyMisza - 04.01.2023

Kiedys się zrobi Big Grin


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - Dilleraaaa - 04.01.2023

A tak szukałem ciekawego przspisu,już ziomka miałem pytać jak robił te ciastka.To co kupić składniki ogarnąć wolną chatę i do dzieła 😄


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - kot_kreskowy - 04.01.2023

Zajebista opcja😁
Może taki wyrób bardziej by mi podszedł, bo ostatnio po maryśce to wymiotuję jak żul po czterech jabolach Podobno kultowa

Czy to musi być koniecznie medyczna marycha?
Zioło normalne wchodzi w grę?


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - aleksander37 - 04.01.2023

(04.01.2023, 16:30)kot_kreskowy napisał(a): Zajebista opcja😁
Może taki wyrób bardziej by mi podszedł, bo ostatnio po maryśce to wymiotuję jak żul po czterech jabolach Podobno kultowa

Czy to musi być koniecznie medyczna marycha?
Zioło normalne wchodzi w grę?

Jak najbardziej tak zioło zwykle najbardziej sie nadaje!!!!


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - kot_kreskowy - 04.01.2023

Rozumiem, że normalne zioło nie wymaga dekarboksylacji?


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - aleksander37 - 04.01.2023

A dlaczego nie?


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - Dilleraaaa - 04.01.2023

kot_kreskowy Z normalnym ziołem ziomek kiedyś opowiadał,że robił i poczęstował ciocie czy tam kogoś to jak dobrze pamiętam zjadła tam 2 ciastka czy ileś tam i miała dosyć bo taką fazę miała.Ale to pewnie kwestia tolerki no i pewnie ilości zioła


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - aleksander37 - 04.01.2023

To na pewno chodzi o toleruje ale też o jakość suszu.


RE: Jak szybko i prosto zrobić ciastka z marihuaną i THC? - kot_kreskowy - 04.01.2023

(04.01.2023, 16:47)aleksander37 napisał(a): A dlaczego nie?


Nie znam się za nic na maryśce. Po prostu zrozumiałem to tak, że medyczna marycha ma w sobie THCA i trzeba to ogarnąć  do THC, a zwykłe zioło które ma THC byłoby jakby już gotowe...

Czy zwykła marycha też posiada THCA?
No nie wiem, tak to zrozumiałem...
Jeśli coś pokitrasiłem to mów Podobno kultowa