Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
13-latki zatruły się marihuaną w szkole - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Wiadomości (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=8)
+--- Wątek: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole (/showthread.php?tid=1684)

Strony: 1 2


13-latki zatruły się marihuaną w szkole - aleksander37 - 06.01.2023

  13-latki zatruły się marihuaną w szkole.

  Nieciekawe informacje dotarły do nas z amerykańskiej szkoły Gale Academy w Rogers Park (Chicago). Trzy 13-latki zatruły się marihuaną. Na całe szczęście dzieci od razu otrzymały profesjonalną opiekę lekarzy. W dobrym stanie trafiły do szpitala św. Fanciszka. Tam medycy zdiagnozowali ich problem.

  Okazało się, że uczennice zjadły edibles zawierające wyciąg z konopi indyjskich. Źle oszacowały ilość spożytego THC i po prostu doszło do przedawkowania tej substancji w ich organizmie. Na całe szczęście objawy przedawkowania szybko minęły i 13-latki mogły zostać wypisane z tamtejszej placówki medycznej.

  Jednak sprawa zyskała dość duży rozgłos – wszystko przez to, że Gale Academy to dość prestiżowa szkoła. W związku z tym dyrektor placówki Francisco Leal przygotował specjalny list, który trafił do mediów i rodzin uczniów. Opisał w nim całą sytuację i potępił zachowanie uczennic. Szkoła wobec nich wyciągnie konsekwencje prawne.

  Policja zbada skąd nastolatki miały dostęp do produktów zawierających THC

  Niestety, ale zatrucie 13-latek zostało również odnotowane przez amerykańską policję. Rzecznik lokalnego komisariatu poinformował, że funkcjonariusze wszczęli dochodzenie. Chcą dowiedzieć się skąd uczennice miały dostęp do słodyczy zawierających THC. Produkty zawierające kannabinoidy dostępne są dopiero od 21-roku życia.

  Ten przypadek nie jest jedynym. Nawet osoby dorosłe potrafią bardzo łatwo przedawkować edibles. Wszystko przez to, że THC spożywane w formie jedzenia, ma o wiele dłuższe i mocniejsze, choć bardziej opóźnione działanie.

  Takie sprawy nie robią dobrego PR-u naszej ulubionej roślince. Chociaż czy ktoś zastanawia się nad tym ile nastolatków dziennie przedawkowuje alkohol? Myślę, że to równie ważna kwestia. Z badań “Młodzież 2018” wynika, że przynajmniej raz w miesiącu upiło się aż 44% polskich nastolatków, z czego aż 63% osób sięga po wódkę – czyli tzw. alkohol ciężki.

  Jednak nie jestem fanem tego, żeby przyrównywać alkohol do marihuany, czy odwrotnie. Po prostu ważne jest to – by do obu substancji nie miały dostępu dzieci i żeby dorośli użytkowali je z głową. Wtedy każdy z nas będzie zadowolony.

  źródło: blockclubchicago.org


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - DissoEnjoyer - 06.01.2023

Otóż to! Odpowiednio kontrolowany dostęp do substancji, i problem rozwiązany. Jeden z moich przełożonych kiedyś zjadł takie ciasteczko w pracy. Całą dniówkę przesiedział w kocu, w... powiedzmy ciężkim stanie  Podobno kultowa Fakt faktem - z produktami spożywczymi z MJ nigdy nie wiadomo, zależy czy właśnie ich produkcja jest kontrolowana. Taka makumba domowej produkcji to nigdy nie wiadomo. Może być lekki lajcik, a może być ciężka jazda z omdleniami, i innymi nieciekawymi efektami....


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - furiat - 06.01.2023

to nie mozliwe zeby to byla naturalna marihuana


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - Białykot - 06.01.2023

Musiało być raczej w czymś maczane to ziółko


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - kot_kreskowy - 06.01.2023

Białykot , furiat 
Nie istotne co to było.
To dzieci. Trzynastoletnie dzieci... Mózg mi to rozwala.


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - Szyderca - 06.01.2023

Ja widziałem na własne oczy jak wjechaly sklepy z dopem 13 latków obrzyganych itp po dopie haha


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - Beeniepatu - 06.01.2023

Tekst byl pisany przez aktywistow MJ? Co to za aktywisci, ktorzy porownuja sie do zla. PR'owo strzal w kolano - jak mozna wtope wybielac demagogicznym porownaniem do alkoholu. Pointa artykulu stawia MJ w pozycji mniejszego zla. Czyli wciaz 'zla'.

Do tego kazdy, kto choc troche poznal zasady lobbowania za czyms, lub chocby stawania w konkursach wie, ze nie wygrywa sie wskazujac wady innych, tylko zalety wlasne. Zenada


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - SztywnyMisza - 07.01.2023

Przeżyją Podobno kultowa


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - Loczek - 07.01.2023

ehh nie raz się zdarzyło "zatruć" ziółkiem.Poszedł bełt i po wszystkim ^^


RE: 13-latki zatruły się marihuaną w szkole - furiat - 07.01.2023

ja nie wiem jak ziolkiem mozna sie zatruc