Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Chemicznie (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=25)
+--- Dział: Pozostałe środki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) (/showthread.php?tid=172)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - hulerkfow23 - 13.04.2022

Butanodiol jest ważną substancją stosowaną w przemyśle chemicznym. Używa się go jako rozpuszczalnika a także jako monomeru w syntezie plastików, włókien i poliuretanów. Rocznie na świecie produkuję się ok. miliona ton tej substancji. Jedna tona kosztuje ok. 1600 Euro. Najwiekszym producentem jest niemiecka firma BASF.

1,4-butanodiol można również wykorzystać jako substancję rekreacyjną. Jej slangowe nazwy to "One Comma Four", "One Four Bee" lub "One Four B-D-O". Swą budową chemiczną przypomina GHB (kwas gama-hydroksymasłowy).

W organiżmie 1,4-butanodiol jest metabolizowany do GHB za pomocą enzymu dehydrogenaza alkoholowa. Enzym ten również odpowiada za metabolizowanie alkoholu etylowego, dlatego 1,4-butanodiol wzmacnia działanie etanolu. Z tego powodu może zostać wykorzystany jako "narkotyk gwałtu"

Efekty działania 1,4-butanodiolu w zależności od indywidualnych cech człowieka są zbliżone do alkoholu etylowego lub GHB. Przeważnie stosuje się dawkę 1-3 ml. Przy wyższych dawkach pojawiają się nieprzyjemne efekty fizyczne typu: drgawki, bóle brzucha, wymioty. Przy dłuższym stosowaniu istnieje ryzyko uszkodzenia przewodu pokarmowego. Do pozytywnych efektów należą: uczucie relaksu, odprężenia i dobrobytu, gadatliwość, błogostan puszczenie hamulców moralnych ;-) Zwiększa popęd seksualny, więc często jest używany jako afrodyzjak.

Źródło: hyperreal.info

Jest to zamiennik GHB oraz GBL. Legalny w Polsce do kupienia bez problemu na allegro. SUBSTANCJA JEST BARDZIEJ NIEBEZPIECZNA OD ZNANEGO PLYNU DO MYCIA FELG.

To Ciekawostka, nie zachęcam do testowania tej substancji na sobie szczegolnie jeśli ktoś miał problem z GBL w przeszłości, bo wjebie się w to bardzo szybko.


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - dimiliki - 14.04.2022

kiedyś pracowałem w takiej firmie nie będe pisał czym kąkretnie sie zajmowała ale gbl mają w tysiącach litrów i do tej pory tam to jest jak powiedziałem kierownikowi co to jest to nie mógł uwierzyć i sprawdzał w googlach a był taki zadowolony że mu tą myśl podsunołem że mi prawie laske zrobił z zachwytu Big Grin


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - hulerkfow23 - 15.04.2022

dimiliki haha no GBL dalej jest sprzedawany, ale musisz mieć firmę, pozwolenia itd. Na necie jeszcze rok temu można było zamówić GBL w postaci żelu 99% GBL 1% celuloza. W tym momencie nie wiem czy dalej jest to możliweBig Grin


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - Attenborough - 15.04.2022

Obecnie jeszcze można GBL zamówić w dość przystępnej cenie w płynie, lecz chyba nie wolno tu pisać gdzie. Jednak na mnie jedynego działało tak źle, że musiałem odstąpić innym, którzy z działania tematu byli zadowoleni.
Nie sądzę, aby 1,4-butanodiol był dla mnie lepszy, ale dla innych - warto wiedzieć.


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - hulerkfow23 - 15.04.2022

Ciekawe Big Grin Ja 2 razy w zyciu próbowałem GBL i to były niezapomniane chwile... W toalecie z bólem brzucha. Wtedy też miałem styrany żołądek przez walenie chorych dawek 3mmc, co pewnie pośrednio lub bezpośrednio przyczyniło się do takiego odbioru tej substancji. Zabawka nie dla mnie, ale ma wielu fanówWink


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - Attenborough - 15.04.2022

Dla mnie zabawa po GBL była absolutnie niezapomniana. 1.4 ml zmieniło mnie w szaloną sex maszynę, nawet bez dodatków aby konar zapłonął. Szalone 2h zabawy. Niestety, dorzutki nawet po 2 godzinach i dokładnym odmierzaniu powodowały że zasypiałem i oznaczało to dla mnie koniec imprezy. Cóż - nie jestem najlepszego zdrowia, więc nie wszystko jest dla mnie i pozostaje się z tym pogodzić.


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - cropp - 16.04.2022

Dużo tego wypiłem w życiu.  Latałem na tym wszędzie. W domu, pracy, na imprezie po prostu wszędzie. Jak przesadziłem to normalnie mnie odcinało tak że latałem goły po domu gdzie byli wszyscy domownicy. Chętnie bym powrócił do Giebla. Jak by ktoś miał namiar to chętnie znowu skosztuje !


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - Zenez - 16.04.2022

(16.04.2022, 14:10)cropp napisał(a): Dużo tego wypiłem w życiu.  Latałem na tym wszędzie. W domu, pracy, na imprezie po prostu wszędzie. Jak przesadziłem to normalnie mnie odcinało tak że latałem goły po domu gdzie byli wszyscy domownicy. Chętnie bym powrócił do Giebla. Jak by ktoś miał namiar to chętnie znowu skosztuje !

To widzę że zabawa konkretną co na to domownicy haha


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - cropp - 17.04.2022

(16.04.2022, 22:03)Zenez napisał(a): To widzę że zabawa konkretną co na to domownicy haha

Mam zakaz teraz wchodzenia do domu :e


RE: 1,4-butanodiol (zamiennik GBL) - dimiliki - 18.04.2022

dobre dobre fazki na tym były