Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC
Narkotyki i prawo - Wersja do druku

+- Dopal.org - Forum Dyskusyjne o Używkach i RC (https://dopal.org)
+-- Dział: Na temat używek (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=7)
+--- Dział: Prawo a używki (https://dopal.org/forumdisplay.php?fid=11)
+--- Wątek: Narkotyki i prawo (/showthread.php?tid=179)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


RE: Narkotyki i prawo - dimiliki - 20.04.2022

ja bym wolał żeby zalegalizowali 2 g koki tylko tyle Big Grin i 5 g trawy Podobno kultowa i z 2 g mateusza było by mniej problemów


RE: Narkotyki i prawo - MarekToZiomal - 05.05.2022

(20.04.2022, 13:19)dimiliki napisał(a): ja bym wolał żeby zalegalizowali 2 g koki tylko tyle Big Grin i 5 g trawy Podobno kultowa i z 2 g mateusza było by mniej problemów

Problemy same się nie rodzą


RE: Narkotyki i prawo - Polono - 05.05.2022

To dlaczego znikl kleferein skoro nie podchodzil pod zadna ustawe? A chinole nie ida w pochodne piperain ? Po klopocie by bylo


RE: Narkotyki i prawo - horsii - 05.05.2022

Polono piperazyny sie skończyły 10 lat temu i wszystkie są już dawno nielegalne
3/4 "klefereinu" ktora byla na rynku to nie był kleferein tylko jakieś losowe odpady. mnóstwo było postów że kogoś tam sparaliżowało na godzine, że leżał, innemu cos tam innego było, wystarczy poszukac.

gość z niemiec, który pierwszy zaczał reklamować i hajpować kleferein nie podał nigdzie wzoru strukturalnego ani żadnego info, co to dokładnie za substancja, ale to nie przeszkadzało chinczykom bo oni po prostu to co mieli pod ręką sprzedawali podpisane kleferein.

prawdziego 3,4-cfp to spróbowała malutka garstka osób, i to stosunkowo długo po czasie pojawienia sie "kleferein" w sklepach bo typ który to wymyślił bardzo późno upublicznił wzór. wtedy wszyscy zobaczyli ze to nie żadne "piperein" (nazwa z palca wyssana) tylko zwykła piperazyna i to do tego gówniana.


RE: Narkotyki i prawo - DwDPzN - 08.05.2022

To sprzed nowelizacji ustawy, tutaj aktualne


Kod:
Art.  62.  [Posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych]
1.
Kto, wbrew przepisom ustawy, posiada środki odurzające lub substancje psychotropowe,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

2.
Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest znaczna ilość środków odurzających lub substancji psychotropowych, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.



RE: Narkotyki i prawo - Pazyfea - 15.05.2022

(05.05.2022, 11:57)horsii napisał(a): Polono  piperazyny sie skończyły 10 lat temu i wszystkie są już dawno nielegalne
3/4 "klefereinu" ktora byla na rynku to nie był kleferein tylko jakieś losowe odpady. mnóstwo było postów że kogoś tam sparaliżowało na godzine, że leżał, innemu cos tam innego było, wystarczy poszukac.

gość z niemiec, który pierwszy zaczał reklamować i hajpować kleferein nie podał nigdzie wzoru strukturalnego ani żadnego info, co to dokładnie za substancja, ale  to nie przeszkadzało chinczykom bo oni po prostu to co mieli pod ręką sprzedawali podpisane kleferein.

prawdziego 3,4-cfp to spróbowała malutka garstka osób, i to stosunkowo długo po czasie pojawienia sie "kleferein" w sklepach bo typ który to wymyślił bardzo późno upublicznił wzór. wtedy wszyscy zobaczyli ze to nie żadne "piperein" (nazwa z palca wyssana) tylko zwykła piperazyna i to do tego gówniana.

No to wlasnie mnie sparaliżowało az sie wystraszyłem i wyjebalem resztę xd


RE: Narkotyki i prawo - KACPER - 16.05.2022

O kurwa XDD tego nigdy nie zapomne z mordy leciala slina, zawiechy, paraliz ciala i wykrecanie ciala i uczucie jakby szyja mi sie kurczyla, dobrze ze byl ktos obok mnie i mojego ziomka, bo moglbym tego juz nie napisac Big Grin


RE: Narkotyki i prawo - DissoEnjoyer - 15.03.2023

Jakie prawo jest takie jest. Mając papiery na uzależnienie, przy małej ilości choćby trawy takie sprawy są umarzane. Dodatkowym "atutem" w takiej sytuacji są podjęte próby leczenia, czy stały kontakt z terapeutą uzależnień. Sędziowie mają dużo spraw, a więzienia nie są bezdenne.

Dobrze, że nie mamy tu drugiego Egiptu czy obecnego Afganistanu Wink


RE: Narkotyki i prawo - aleqqsu - 06.05.2023

Prawo jak prawo w większości krajów, narkotyki ble, jedynie zioło na recepte ktora mozna ogarnac online XD


RE: Narkotyki i prawo - wwojtuss - 06.05.2023

to fakt, bardzo duzo spraw jest umarzanych ze wzgledu na mala szkodliwosc spoleczna, ale sa tez chore przypadki ze ktos za ilosc gramow zielska, ktora da sie policzyc na palcach jednej reki dostaje jakikolwiek wyrok xD